Katalog Multimedia/STEM/Cyfrowy Uczeń 2026/2027. Nowa Szkoła

Programming Time. Zestaw do nauki kodowania i programowania NS9200

999 zł Doskonale skomponowane pomoce pozwalające wprowadzić dzieci w świat programowania i kodo - wania. Głównym bohaterem jest uroczy robot, który dzięki możliwości poruszania się w każdym kierunku doskonale współgra z matą podłogową, zawierają - cą 100 pól. Klocki Morphun posłużą do układania sekwencji ruchów, stanowiących element drogi, którą można przetestować, używając Robota. Ich funkcjo - nalnośći kolorystyka wspomagają rozwój manualny i percepcyjno - wzrokowy dziecka, a zastosowanie pobudza pomysłowości swobodne eksperymentowa - nie w celu poszukiwania prawidłowych rozwiązań. Do urozmaicenia zajęć i wprowadzenia treści tema - tycznych doskonale sprawdzą się karty pracy. Są one dobrane tematycznie do gotowych scenariuszy zajęć z programowania, wykorzystujących zróżnicowane treści edukacyjne dla poszczególnych poziomów edu - kacyjnych. Kostka na karty pracy wprowadza ele - ment losowości i pobudza kreatywność. Przy nauce programowania nie może zabraknąć zestawu Pro - gramming Time! • wiek 4+ W zestawie: • robot DOC • mata podłogowa • kostka z kieszeniami do kart pracy • 24 karty pracy • 154 klocki Morphun do nauki programowania • 10 scenariuszy lekcji • instrukcja ƒ NAUKA PROGRAMOWANIA PRZEZ RUCH ROBOTA NA DUŻEJ MACIE PODŁOGOWEJ ZE 100 POLAMI ‚ UKŁADANIE FIZYCZNYCH KODÓW I SEKWENCJI RUCHÓW PRZY UŻYCIU KOLOROWYCH KLOCKÓW MORPHUN ‚ GOTOWE SCENARIUSZE LEKCJI I KARTY PRACY NA RÓŻNYCH POZIOMACH ‚ LOSOWANIE ZADAŃ ZA POMOCĄ KOSTKI Z KIESZENIAMI

mata podłogowa 138 x 138 cm

robot DOC

Scenariusz 5 Kodujemy

programming time

Materiały

Materia ł y Cel O pis Warianty "Powiedz" Materia ł y Cel O pis Warianty "Powiedz" Materia ł y Cel O pis Warianty "Powiedz"

Kostka z kartami pracy: • Robot • kompas • statek

• hamak • słońce • pirat

Cel

Materia ł y Cel O pis Warianty "Powiedz"

1. Stymulowanie rozwoju. 2. Kształtowanie logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, pamięci. 3. Pobudzanie wyobraźni, wyzwalanie kreatywności.

Przebieg

1. Powiedz: „Dzisiaj Robot chce nauczyć Was zasad kodowania. Za chwilę dowiecie się co oznacza dany kartonik w kostce. Musimy się wysilić i zapamiętać wszystkie znaczenia, aby prawidłowo reagować na wylosowaną kartę pracy.”

2. Ustal znaczenie poszczególnych kart pracy: • Robot – dwa podskoki

• kompas – tupanie • statek – szczekanie • hamak – przysiady • słońce – wydawanie dźwięku szszszsz • pirat – obroty 3. Stań wraz z dziećmi w kole. 4. Przedstaw zasady: • nauczyciel w różnym tempie będzie rzucał kostką, zaczynając powoli i przechodząc do coraz szybszych; • dzieci wykonują polecenia przypisane do danej karty pracy.

9

10 scenariuszy zajęć

24 karty pracy do kostki

piankowa kostka na karty pracy

klocki do tworzenia sekwencji ruchów z komendami

nowaszkola.com

147

Made with FlippingBook Proposal Creator