PURE LIA Jul/Aug/Sep - PL

KAŻDY OLEJEK ETERYCZNY PURE JEST:

BEZKOMPROMISOWA JAKOŚĆ I DOSKONAŁOŚĆ AROMATU Nie bez przyczyny nasza linia olejków nosi nazwę PURE . W toku procesu przeprowadziliśmy wiele testów, aby upewnić się, że zawartość każdej buteleczki w pełni odpowiada naszym wymaganiom w zakresie czystości, mocy i jakości. Każda butelka PURE Olejku eterycznego zawiera tylko najwyższej jakości olejek i nic więcej. PURE Olejki eteryczne poddajemy rygorystycznym testom czystości i jakości, dzięki czemu możesz mieć pewność że każda butelka PURE w pełni zasługuje na swoją nazwę. SIĘGAMY NAJWYŻSZYCH STANDARDÓW JAKOŚCI Każdy PURE Olejek eteryczny jest czystym olejkiem, ekstrahowanym bezpośrednio z roślinnego źródła, niezawierającym żadnych syntetycznych dodatków ani zanieczyszczeń. PURE Olejki eteryczne poddawane są serii uznanych testów w celu zapewnienia, że spełniają rygorystyczne normy jakościowe.

Ekstrahowany bezpośrednio ze źródeł roślinnych

WOLNY od syntetycznych dodatków oraz zanieczyszczeń

Nikt nie zna olejków eterycznych lepiej niż Melaleuca. Rozpoczęliśmy działalność jako firma produkująca olejek eteryczny. Stąd właśnie wzięła się nasza nazwa. Otworzyliśmy nasze podwoje w 1985 r., głosząc wieść na temat dobroczynnych właściwości olejku eterycznego z drzewa herbacianego. Przez dziesięciolecia doskonaliliśmy metody zbioru i destylacji. Wyznaczamy globalne standardy jakości i skuteczności. Zwieńczeniem 30 lat pionierskich badań nad stosowaniem olejków eterycznych w produktach wellness była premiera marki PURE. W 2015 r. zastosowaliśmy tę wiedzę w praktyce i rozszerzyliśmy ofertę o całą linię olejków eterycznych. PURE Olejki eteryczne reprezentują właśnie to, co Melaleuca robi najlepiej: najwyższej jakości produkt w wyjątkowej cenie. To nie tylko nazwa, to nasza obietnica.

Za każdym razem poddawany badaniom pod kątem zgodności z wyśrubowanymi normami jakości

Identyfikowalny pod względem pochodzenia

Zbierany i destylowany przy użyciu zrównoważonych i etycznych metod

CEO MELALEUCA FRANK VANDERSLOOT DOKONUJE OBCHODU AUSTRALIJSKIEJ PLANTACJI DRZEW HERBACIANYCH W 1985 R.

BADANIA JAKOŚCI PURE OLEJKÓW ETERYCZNYCH

BADANIA GC-MS: badania chromatografii gazowej i spektrometrii masowej służą do sprawdzania czystości i mocy olejku pod kątem tysięcy związków chemicznych.  BADANIA CHIRALNOŚCI: mają na celu zapewnienie, że olejek nie zawiera żadnych syntetycznych składników.  BADANIA NA OBECNOŚĆ METALI CIĘŻKICH, PESTYCYDÓW I HERBICYDÓW: służą do potwierdzenia, że olejki PURE nie zawierają metali ciężkich, pestycydów ani herbicydów.  BADANIA ORGANOLEPTYCZNE: specjaliści w dziedzinie destylacji oceniają kolor, zapach i konsystencję każdego olejku przed wykonaniem wszelkich innych badań.  BADANIA SKRĘCALNOŚCI OPTYCZNEJ: służą do pomiaru struktury molekularnej olejku w celu wykluczenia obecności syntetycznych składników.  BADANIA WSPÓŁCZYNNIKA ZAŁAMANIA ŚWIATŁA: umożliwiają pomiar gęstości olejku przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. Takie badanie pozwala sprawdzić moc olejku.  BADANIA CIĘŻARU WŁAŚCIWEGO: służą do pomiaru ciężaru (gęstości) olejku w porównaniu z wodą.  BADANIA MIKROBIOLOGICZNE: umożliwiają sprawdzenie, czy olejki nie zawierają mikroorganizmów, np. grzybów, bakterii, patogenów lub pleśni.  BADANIA TEMPERATURY ZAPŁONU: służą do mierzenia punktu temperatury zapłonu olejku eterycznego.  ANALIZA IZOTOPOWA: polega na rozbiciu olejku na struktury na poziomie atomu w celu ustalenia, jakie izotopy i w jakich ilościach znajdują się w olejku eterycznym — to kolejna metoda sprawdzenia mocy i jakości olejku.

MIT „KLASY LECZNICZEJ” Osoby interesujące się tematyką olejków eterycznych mogły zetknąć się z terminem „klasa lecznicza”, używanym jako dowód, że dany olejek cechuje się wyższą jakością. Według organizacji National Association for Holistic Aromatherapy (Krajowego Stowarzyszenia Aromaterapii Holistycznej) pojęcie „klasy leczniczej” nie istnieje. Termin ten został wymyślony przez kilka firm chcących w ten sposób zwiększyć sprzedaż swoich olejków eterycznych. Gdyby „klasa lecznicza” była faktycznym standardem branżowym dla olejków eterycznych, marka PURE ubiegałaby się o tę certyfikację, tak samo jak w przypadku innych uznanych miar czystości i jakości.

ZOBOWIĄZANIE DO ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA SPOŻYWANIE OLEJKÓW A OLEJKI KLASY SPOŻYWCZEJ

Bezpieczeństwo należy do podstawowych zasad Melaleuca. Dlatego — chociaż większość olejków eterycznych Melaleuca jest uznawana przez FDA za produkt spożywczy — zalecamy, aby spożycie skoncentrowanych olejków eterycznych brać pod uwagę tylko wtedy, gdy rekomenduje to wykwalifikowany pracownik służby zdrowia. Olejki eteryczne są wysoce skoncentrowane i w wielu przypadkach nawet sto razy silniejsze niż suszone zioła! Olejki eteryczne zawierają wysoko skoncentrowane, silne związki, które — gdy są stosowane w niewłaściwy sposób — mogą prowadzić do urazów ciała i długotrwałych szkodliwych skutków dla zdrowia. Dlatego stosowanie spożycia jako pomiaru jakości olejków jest nieodpowiedzialne i potencjalnie niebezpieczne. Zalecenia Melaleuca dotyczące użycia olejków są zgodne z niekwestionowanymi stwierdzeniami naukowymi — to samo dotyczy innych naszych produktów.

„Prawda jest taka, że nie ma czegoś takiego jak „klasa lecznicza” (albo klasa B, C lub D). Nie istnieje po prostu żaden system klasyfikacji olejków eterycznych. Jest to tylko i wyłącznie efekt marketingu”. — National Association for Holistic Aromatherapy

Mimo że PURE Olejki eteryczne i wiele innych to produkty w 100% naturalne, trzeba pamiętać, że ich używanie wymaga zachowania ostrożności. Wiele olejków eterycznych cechuje się tak mocnym działaniem, że nie należy ich stosować na skórę, chyba że zostały odpowiednio rozcieńczone. Ostrożność jest tym ważniejsza, gdy weźmie się pod uwagę wrażliwość tkanek wewnętrznych. To prawda, że według FDA niektóre olejki eteryczne są „ogólnie uznawane za bezpieczne” (ang. „generally recognised as safe”, GRAS), gdy stosuje się je w niewielkich ilościach

Melaleuca odradza spożywanie PURE Olejków eterycznych nie z powodu problemów z jakością — PURE spełnia lub przewyższa każdy uznany standard jakości . Przestrzegamy przed ich spożywaniem, ponieważ chcemy być firmą odpowiedzialną i rozsądną, przestrzegającą wszystkich branżowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa.

KLASA LECZNICZA KLASA B KLASA C KLASA D

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZDROWY ROZSĄDEK BEZPIECZEŃSTWO

do aromatyzowania. Organizacja Flavor and Extract Manufacturers Association (FEMA, Stowarzyszenie Producentów Aromatów i Ekstraktów) również prowadzi podobny wykaz środków aromatyzujących do żywności. W odpowiednich przypadkach większość oferowanych przez Melaleuca PURE Olejków eterycznych znajduje się na tych listach (ale istnieją także olejki nieuznawane przez żadną z tych grup za bezpieczne do spożycia nawet w bardzo małych ilościach). Melaleuca nie uważa jednak, iż oznaczenie „klasa spożywcza” (GRAS lub FEMA) jest równoważne ze stwierdzeniem, że można bezpiecznie stosować olejki eteryczne wewnętrznie do celów leczniczych. Wręcz przeciwnie, stoimy na stanowisku, że każdy, kto beztrosko zaleca spożywanie nierozcieńczonych olejków eterycznych, zachowuje się nieodpowiedzialnie.

Zobowiązanie Melaleuca dotyczące produktów PURE

Melaleuca otwiera swoje drzwi przed wszystkimi, obiecując niezwykłe produkty za zwykłe ceny. Od zawsze naszym głównym celem była poprawa samopoczucia naszych klientów oraz wspieranie ich w osiąganiu wyznaczonych sobie celów. Melaleuca oferuje absolutnie najwyższej jakości olejki eteryczne po niezwykle korzystnych cenach. Nie daj się zwieść wysokim cenom olejków eterycznych sprzedawanych przez inne firmy. Wysoka cena nie oznacza wcale wyższej jakości. Zachęcamy do poszerzania wiedzy, aby stać się inteligentnym, świadomym konsumentem. Melaleuca będzie stać po Twojej stronie, oferując najlepsze produkty z zaufanego źródła i za najkorzystniejszą cenę. Dzięki naszemu unikatowemu modelowi biznesowemu i comiesięcznym zakupom dokonywanym przez Klientów Uprzywilejowanych Melaleuca może dostarczać najwyższej jakości olejki eteryczne z całego świata znacznie taniej niż konkurencja.

„AIA nie popiera wewnętrznego stosowania terapeutycznego [...] olejków eterycznych, chyba że jest to zalecane przez pracownika służby zdrowia przeszkolonego na odpowiednim poziomie klinicznym. Odpowiedni poziom szkolenia musi obejmować chemię, anatomię, diagnostykę, fizjologię, wytyczne dotyczące formulacji i kwestie bezpieczeństwa w odniesieniu do każdego sposobu podawania drogą wewnętrzną”. — Alliance of International Aromatherapists (Międzynarodowy Związek Aromaterapeutów)

Page 1 Page 2

Made with FlippingBook - professional solution for displaying marketing and sales documents online