Lezyne Strip drive+ - front lykt
Oppelvelse i bruk Lykta kom ferdig oppladet. Med den medfølgende kraftige gummireima tar det bare fem sekunder å feste den til styret. Et trykk på sideknappen i to sekunder er nok til å tenne den. Da har man en meny på hele sju forskjellige lysvarianter, kalt economy, blast, pulse, flash 1, day flash 1, day flash 2 og femto. Den som suger mest batteri er blast, som gir kun fire timer lys. Med unntak av økonomi-innstillingen på 50 lumen, har de andre mellom 100 og 700 lumen og gir fra 10 til 50 timer lys ifølge produsenten. Mitt behov i den daglige syklingen i vinterhalvåret er å bli sett i bytrafikken, jeg sykler sjelden på helt mørklagte veier. Jeg har valgt hovedsakelig å bruke lykta i økonomi-modus, som egentlig er overraskende kraftig. Grunnen til at jeg velger økonomi-modusen med stabilt lys, er også fordi jeg opplever at blinke-modusen, som mange bruker på sine lykter, er ubehagelig for øynene, særlig når det er helt mørkt. Bruksanvisningen påstår at økonomi-innstillingen gir 15 timers
Lezyne er produsent av diverse sykkelutstyr; både pumper, verktøy, mindre sykkelvekser, GPS-enheter og dekkreparasjons-kit. Men det er kanskje lyktene deres som er mest kjent. Bare av frontlykter har de 20 forskjellige modeller. Det er alt fra den minimalistiske Femto med kun 15 lumens, opp til den superkraftige Mega Drive, med 2400 lumen. Vi har sett nærmere på Strip drive+ som ligger i den rimeligere delen av sortimentet. Beskrivelse Frontlykt med 10 små lysdioder. Lykta er kledt i kraftig gummi. Maks lys- styrke 700 lumen. Batterikapasitet 1400 mAh. Skal tåle en meters fall i bakken. IPX7 vanntetthetsnivå, med denne kategorien overlever produktet i vann på en meters dyp. Den har syv forskjellige lysmoduser. Maksimal lystid mellom lading er 75 timer. Lades via usb-C kabel – kabel er ikke inkludert.
brukstid, som også stemmer med min erfaring. Det vil si at jeg til mitt pendlerbruk kun trenger å lade den rundt annenhver uke. Ladingen i seg selv tar rundt to timer. Når det gjelder vanntetthet er lykta brukt i mye dritvær, in- kludert sprutregn, uten problem. Siden den kun er festet med en gummistrikk er den i utgangspunktet lett å stjele om sykkelen står ute – men det er ikke noe problem siden jeg da bare tar med meg lykten selv når jeg forlater sykkelen. Leszyne Strip er lett å bruke og lett å like! Oppsummering/anbefaling Lezyne strip er liten og lett, kraftig nok lys til å bli sett, lang brennetid og tåler masse regn. Rask å ta og på styret. Denne er enkel å anbefale, særlig til pendlerbruk.
Lysstyrke: Maks 700 lumen Batteritid: Opptil 75 timer (Femto-modus) Batterikapasitet: 1400 mAh Moduser: 7 (inkludert Day Flash) Lysstråle: 270° vidvinkel Lading: USB-C (kabel ikke inkludert) Vanntetthet: IPX7 Mål: 70,5 x 36,8 x 34,8 mm Vekt: 78 gr Feste: Silikonstropp, passer både runde og aero-styrer
Brukt: Daglig bruk et år Info: www.lezyne.com Testet av: Øyvind Wold
Veil. pris kr: 399,-
# 61 GRUPPETTO 81
Made with FlippingBook. PDF to flipbook with ease