SLIB - Newsletter Q4 2019

1

CONTENT / İÇİNDEKİLER

5 - Events / ETKİNLİKLERİMİZ

8 - CDP Stars / AYIN YILDIZLARI

9 - Learning & Development / EĞİTİM & GELİŞİM

15 - CSR Initiatives / SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ

17 - New Family Members / AİLEMİZİN YENİ ÜYELERİ

19 – Task Force / DESTEK EKİPLERİMİZ

20 – Recognition / BAŞARILARIMIZ

24 – GUEST PROMOTIONS & SPECIAL DEALS /

KAMPANYALARIMIZ & ÖZEL FIRSATLARIMIZ

25 - Our Happiness / MUTLU HABERLER

26 - Chef’s Special / ŞEFİN SEÇİMİ

NEWSLETTER Q4 2019

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

2

General Manager’s Message Genel Müdür Mesajı

Dear SLIB family,

Respect improves knowledge sharing and collaboration . Building dynamic relationships is so much easier for a group of truly respected colleagues. We automatically begin to share ideas with one another. Also, easy transfer of information and knowledge will accelerate individual growth and increase productivity of our teams. Lastly, respect even drives bottom line . If respect increases our engagement, creates a fair environment, reduces stress and improves knowledge sharing, well then, I am sure it will boost our bottom line as our business is all about people. But how do we show respect? Here’s a random and incomplete list of behaviours that, if practiced consistently and sincerely, results in respect. Greet others; Wish others; Don’t take things for granted; Thank others; Play fair; Share openly; Say you’re sorry when you hurt somebody; Put things back where you found them; Don’t take things that are not yours; Clean up your own mess; Control your words and actions, Empathize with others. I guess in short: Do unto others as you would have them do to you. Thank you for 2019 and I sincerely apologize if I have hurt anyone!

For this last edition of the 2019 SLIB Box I want to share some thoughts about one of our core values. RESPECT. Across the world, in the workplace, many colleagues would claim that they do not regularly get respect from their colleagues and more so from their leaders. This is significant as colleagues also say that being treated with respect is more important than any other leadership behaviours. Respectful behaviour however is not limited to leadership and therein lies the potential. To show respect for others is a behaviour that applies to all level, it is a way of living, it is indeed a core value. However, it does need to be led by example. Showing respect at our workplace provides a number of significant benefits. Firstly, respect contributes to our job satisfaction and increases engagement . Treating someone with respect instils confidence and offers needed encouragement. Respect is the number one behaviour, above all others, that leads to commitment and joy at work. Respect creates an environment of fairness and equal opportunity . When we receive respect from other team members, we are less stressed and more apt to apply ourselves diligently to our work.

Reto Klauser

Respectfully yours,

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

3

General Manager’s Message Genel Müdür Mesajı

Sevgili SLIB Ailesi,

Ayrıca, bilgi ve bilgi birikiminin kolay transferi, bireysel gelişimi hızlandıracak ve ekiplerimizin verimliliğini artıracaktır.

2019 SLIB BOX dergimizin son sayısı için temel değerlerimizden biri hakkında bazı düşünceleri paylaşmak istiyorum; SAYGI. Dünya genelinde birçok çalışan, meslektaşlarından ve dahası liderlerinden düzenli olarak saygı görmediklerini iddia eder. Çalışanlar saygı görmenin diğer liderlik davranışlarından daha önemli olduğunu söylediği için bu konu oldukça önemlidir. Ancak saygılı davranış liderlikle sınırlı değildir ve burada potansiyel de önemlidir. Başkalarına saygı göstermek, pozisyon ayırt etmeksizin herkes için geçerli bir davranıştır, bu bir yaşam biçimidir, gerçekten de temel bir değerdir. Ancak bu konuda örnekle yol göstermek gerekecektir. İlk olarak saygı iş memnuniyetimize katkıda bulunur ve bağlılığı artırır . Birisine saygılı davranmak güven verir ve kişinin ihtiyacı olan cesareti sağlar. Saygı, her şeyden önce iş yerinde sadakate ve neşeye götüren bir numaralı davranıştır. Saygı, adalet ve eşit fırsat ortamı yaratır . Diğer ekip üyelerinden saygı gördüğümüzde, kendimizi daha az stresli hissederiz ve çalışmamızı özenle yürütme konusunda daha yatkın oluruz. Saygı, bilgi paylaşımını ve iş birliğini geliştirir . Gerçekten birbirine saygı duyan bir grup meslektaş için dinamik ilişkiler kurmak çok daha kolaydır. Fikirlerimizi otomatik olarak birbirimizle paylaşmaya başlarız. İşyerimizde saygı göstermek, bir dizi önemli fayda sağlar.

Son olarak, saygı işyeri performansımızdaki en alt çizgiyi bile yönlendirir . Eğer saygı, bağlılığımızı arttırırsa, adil bir ortam yaratırsa, stresi azaltır ve bilgi paylaşımını geliştirirse, işimizin tamamen insanlarla ilgili olması nedeniyle performans sonuçlarımızı da artıracağından eminim. Peki nasıl saygı gösteririz? İşte tutarlı ve içtenlikle uygulandığında saygıyla sonuçlanan davranışların rastgele ve kısmi bir listesi: İnsanları selamlayın; İnsanlara iyi dileklerde bulunun; Hiçbir şeyi hafife almayın; İnsanlara teşekkür edin; Adil olun; Açıkça paylaşın; Birini incittiğinizde özür dileyin; Kullandığınız eşyaları aldığınız yere geri koyun; Size ait olmayan şeyleri almayın; Kendi dağınıklığınızı temizleyin/toparlayın; Kullandığınız kelimeleri ve eylemlerinizi kontrol edin; Başkalarıyla empati kurun. Kısacası: Size yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkalarına yapmayın; size nasıl davranılmasını istiyorsanız karşınızdakine aynı şekilde davranın. 2019 yılı için hepinize teşekkür ederim ve incittiğim biri olduysa da içtenlikle özür dilerim! Saygılarımla,

Reto Klauser

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

4

Events / Etkinliklerimiz

MOMENT OF SILENCE FOR ATATÜRK 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. Ölüm Yıldönümü nedeni ile 10 Kasım günü saat 09:05’te Saygı Duruşu’nda bulunduk.

Our team was present for a moment of silence standing in memory of our Great Leader Mustafa Kemal Atatürk for his 80th Death Anniversary on November 10th at 09:05 a.m.

5

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

Events / Etkinliklerimiz

SURPRISE EVENT OF HOT CHOCOLATE SÜRPRİZ SIÇAK ÇİKOLATA ETKİNLİĞİMİZ

Appreciation always comes first ! This year, aside from pre-planned and well informed activities, we wanted to give the “element of surprise” to our colleagues who deserve to be appreciated any time or anywhere.. In the evening of New Year Eve, we organized surprise events of distributing hot chocolate respectively in our HR Office corner right in front of the entrance turnstile. Sometimes little surprises can turn your day around! Happy New Year to All! Takdir her zaman önce gelir ! Bu sene önceden planlanmış ve bilgilendirmesi iyi yapılmış aktivitelerimizin dışında çalışanlarımızı çabalarından ötürü her an her yerde tebrik etmek amacıyla biraz şaşırtmak istedik. Bu sebeple yeniyıl akşamı Sıcak Çikolata Günü düzenleyerek personel girişi turnikelerinin hemen önünde; İK Ofis koridorunda çalışanlarımıza ikramda bulunduk. Bazen küçük sürprizler gününüzü şenlendirebilir! Herkese Mutlu Yıllar!

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

6

Events / Etkinliklerimiz

MONTHLY CELEBRATION PARTY AYLIK KUTLAMALARIMIZ

Her ay farklı bir departmanımız tarafından belirlenen bir tema eşliğinde organize dilen aylık kutlamalarımızda çalışanlarımızın daha keyifli zaman geçirmelerini hedefliyoruz. Kutlamalarımızda, o ay doğumgünü olan, 5 yılını dolduran ve CDP Programı kapsamında Gold ve Silver Star olarak seçilen başarılı çalışanlarımızı tebrik etmeye devam ediyoruz. Our Departments are organizing a theme to give our colleagues enjoyable time with more interaction. We continue to recognize our successful employees who were selected as Diamond / Silver / Gold Stars through the Customer Delight Program and we celebrate the birthdays of the month in our joyful monthly celebration.

7

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

CDP Stars / Ayın Yıldızları

In 2019, 309 employees were selected Silver Star , 61 employees were selected Gold Star and 3 employees were selected Diamond Star . 2019’da, 309 çalışanımız Silver Star ve 61 çalışanımız Gold Star ve 3 çalışanımız Diamond Star oldu.

Serap Yıldırım Houseekeeping

309

3

61

Özlem Cenikçi CHI The Spa

Bülent Gedik Housekeeping

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

8

Learning & Development / Eğitim & Gelişim

CAMPUS EVENT KAMPÜS ETKİNLİĞİ

We participated sixth year in a row in Campus Event of Özyeğin University which is famous for its tourism & gastronomy studies. We had a chance to speak with students for career and internship opportunities as well as industry leaders during this campus festivity. Bu yıl altıncı kez katıldığımız Turizm & Otelcilik ve Gastronomi eğitimleri ile öne çıkan Özyeğin Üniversitesi’nin düzenlediği Sektörle Buluşma Etkinliği’nde yer aldık. Kariyer ve staj imkanı için birçok öğrenci ve mezuna ulaştığımız etkinlikte sektör liderleri ile de buluşma şansımız oldu.

Career Day @ Özyeğin University 05 December 2019 Özyeğin Üniversitesi Kariyer Etkinliği 05 Aralık 2019

9

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

Learning & Development / Eğitim & Gelişim

VATEL SCHOOL VISIT TO SLIB VATEL OKULUNDAN OTELİMİZE ZİYARET On 05 December 2019, we hosted the International Hospitality School of Vatel’s first graders in our Hotel. Big thanks to our Executive Team for their presentations. We are hoping to have shed some light to young hoteliers on their journey.. Vatel Otelcilik Okulu birinci sınıf öğrencilerini 05 Aralık 2019 tarihinde otelimizde ağırladık. Yönetim Ekibimize sunumları için ayrıca teşekkür ederiz. Genç nesil otelcilerin çıktığı bu yolda biraz ışık olabilmek umuduyla..

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

10

Learning & Development / Eğitim & Gelişim

SHANGRI-LA CARE TRAININGS SHANGRI-LA CARE EĞİTİMLERİ

We proudly continue to our Shangri-La Care trainings with the sincere support from Our Care Angels. We had great time with interactive activities during the whole training. Thank you all for your great participation and to our Angels as well! Care Angel’larımızın da desteğiyle Shangri-La Care eğitimlerimize iftiharla devam ediyoruz. Interaktif aktivitelerin yer aldığı eğitimlerde harika vakit geçirdik. Tüm katılımcılarımıza ve Angel’larımıza teşekkür ederiz!

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

11

Learning & Development / Eğitim & Gelişim

SHANGRI-LA CARE TRAININGS SHANGRI-LA CARE EĞİTİMLERİ

In 2019, thanks to our Angels, 90.85% of our employees attended the Shangri-La Care 2 Training; 83.05% of them participated in Shangri-La Care 3 Training and 80.24% of them participated in Shangri-La Care 4 Training. We are proud of our Angels! 2019’da, Angel’larımız sayesinde, çalışanlarımızın %90.85’i Shangri-La Care 2 Eğitimine; %83.05’i Shangri-La Care 3 Eğitimine ve %80.24’ü ise Shangri-La 4 Eğitimine katıldılar. Angel’larımızla iftihar ediyoruz!

SHANGR I - LA CARE 2

SHANGR I - LA CARE 3

SHANGR I - LA CARE 4

Engin Oytun Kitchen – Garde Manger

Alev Çalış F&B – Banquet

Baturay Utku Yurdakul Kitchen – Shang Palace

Gazi Çiftçi Kitchen – IST TOO

Aykut Ateş Engineering

Özge Bahar Akay Customer Sales

Sarper Doğan Engineering

Savaş İnceoğlu Finance

Volkan Erzi F&B – LL & Le Bar

Zeynep Tokman Housekeeping

12

Learning & Development / Eğitim & Gelişim SHANGRI-LA ACADEMY TOP LEARNERS SHANGRI-LA AKADEMİ HAFTANIN ÖĞRENCİLERİ

13

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

Learning & Development / Eğitim & Gelişim

SHANGRI-LA ACADEMY WORKSHOP SHANGRI-LA AKADEMİ SEMİNERİ

Mehmet Halıcıoğlu – Director of Security Güvenlik Direktörleri Semineri 29 Kasım – 1 Aralık 2019

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

14

CSR Initiatives / Sosyal Sorumluluk Girişimlerimiz

KAÇUV: AVARENESS EVENT KAÇUV: FARKINDALIK ETKİNLİĞİMİZ

This year, we aim to raise awareness by distributing the Brochures of Hope Foundation for Children with Cancer, which we prepared in collaboration with KAÇUV, nearby our hotel. Once again thank you for your cooperation and support! Bu sene, KAÇUV ile beraber işbirliğini yürüterek hazırladığımız Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Broşürlerini, çalışma arkadaşlarımız otelimiz çevresin- de dağıtarak farkındalık yaratmayı amaçlamıştır. Bir kez daha işbirliğiniz ve desteğiniz için teşekkür ederiz!

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

15

CSR Initiatives / Sosyal Sorumluluk Girişimlerimiz

BREAST CANCER AWARENESS MONTH MEME KANSERİ FARKINDALIK AYI

Early diagnosis and effective treatment is highly important to combat with breast cancer which not only effects women, but also threatens men’s health. So not neglect your health; because you are PRECIOUS to us.. Sadece kadınlara özgü olmayan, erkekleri de tehdit eden meme kanseri ile mücadelede erken teşhis ile etkin tedavi büyük önem taşıyor. Kendinizi ihmal etmeyin; çünkü bizim için DEĞERLİSİNİZ..

16

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

Welcome to Our Family / Ailemize Hoş Geldiniz !

Feng Zhang Shang Palace Kitchen Chef de Partie – Wok

Tuğçe Göksel Director of Marketing & Communication

Patrick Zellweger Director of Food & Beverage

Elif Örs Waitress

Hanife Aslan Waitress

Beyza Görgöz Waitress

Muhammet Arslan Staff Area Attendant

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

17

Welcome to Our Family / Ailemize Hoş Geldiniz !

Sena Binici Human Resources Executive

Onur Kara Service Center Operator

Nafiseh Ghanbari Soodhkari Spa Receptionist

Sercan Urul IST TOO – Demi Chef de Partie

Tuncay Karapınar Staff Restaurant Attendant

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

18

Task Force / Destek Ekiplerimiz

TASK FORCE FROM THE OTHER SHANGRI-LA HOTELS DİĞER SHANGRI-LA OTELLERİNDEN DESTEK

Service Manager – Chinese Kitchen Xie Xinggang Shangri-La Hotel, Lhasa 28/10/2019 – 28/11/2019

Executive Chinese Chef – Yang Tao Shangri-La Hotel, Lhasa 17/11/2019 – 27/11/2019

Executive Chinese Chef - Mingjing Li Shangri-La Hotel, Xian 17/11/2019 – 27/11/2019

Chef - Zhijun OU Shangri-La Hotel, Shenzhen 03/12/2019 – 17/12/2019

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

19

TURKISH DELICACIES IN CANNES CANNES’DE TÜRK LEZZETLERİ Recognition / Başarılarımız

This year our Executive Chef Ercan Yamantürk, our IST TOO Sous Chef Gazi Çiftçi and Garde Manger Sous Chef Engin Oytun represented all Shangri-La Hotels in International Luxury Travel Market (ILTM Cannes) with the most delicious Turkish Cuisine! ILTM Cannes is an exhibition dedicated to the world’s premium luxury travel products. Many thanks to our Team for their contributions! Bu yıl, Executive Chef Ercan Yamantürk, IST TOO Sous Şef Gazi Çiftçi ve Garde Manger Sous Chef Engin Oytun tüm Shangri-La otellerini Uluslararası Lüks Seyahat Pazarı (ILTM Cannes) Türk Mutfağı ile temsil etti. ILTM Cannes, dünyanın birinci sınıf lüks seyahat ürünlerine adanmış bir fuardır. Ekibimize tüm katkıları için çok teşekkür ederiz!

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

20

Recognition / Başarılarımız

TripAdvisor

In the beginning of 2019, our rating was 101 in TripAdvisor. With your continuous efforts throughout the year, we placed ourselves in 32th ranking! This showcases all of our contributions and achievements! THANK YOU ALL! 2019’un başlarında TripAdvisor ’da 101. sıradayken yıl boyunca gösterdiğiniz çabalar sayesinde 32. sıraya yükselmeyi başardık! Bu sonuç hepimizin katkıları ve başarılarını gösteriyor. HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER!

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

21

Recognition / Başarılarımız

HACCP

We would like to announce that we received our HACCP Certificate! (Hazard Analysis Critical Control Points) Many thanks to our Hygiene & Sanitation Manager Semra Durmuş & HACCP Committee members for their contributions.

HACCP Sertifikamızı aldığımızı duyurmaktan memnuniyet duyarız!

Hijyen ve Sanitasyon Müdürümüz Semra Durmuş’a ve HACCP Komitesi üyelerimize katkılarından dolayı çok teşekkürler.

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

22

Recognition / Başarılarımız

23

Guest Promotions & Special Deals / Kampanyalarımız & Özel Fırsatlarımız CHRISTMAS GOODIES

YILBAŞI’NA ÖZEL ÇİKOLATA As Shangri-La Bosphorus, Istanbul we offer a chance to welcome New Year with our special chocolate made gifts. Our chocolates with unique interpretation and taste were produced during all December. Shangri-La Bosphorus, Istanbul olarak yılbaşına özel çikolata ve tatlı hediyelerimiz ile yeni bir başlangıç yapma fırsatı sunuyoruz. Eşsiz lezzet ve yoruma sahip çikolatalar Aralık ayı boyunca misafirlerimizin beğenisine sunuldu.

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

24

Our Happiness / Mutlu Haberler

Murat Öztürk - Housekeeping Senanur Bebek

Lider Düzgün - Finance Can Ali Bebek

Serkan Akbas - Stewarding Arya Bebek

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

25

Chef’s Special / Şefin Seçimi

HERE ARE THE BENEFITS OF TURKEY MEAT Heart-friendly with low fat content Turkey meat, which is indispensable for New Year's tables, is a heart- friendly, protein and mineral food with low fat content. Mineral Storage Turkey meat is a mineral store. Turkey meat contains the most zinc, which is an important mineral for the immune system, for healing wounds, and for the body to digest fat, proteins and carbohydrates. Apart from zinc, turkey meat contains phosphorus, magnesium, and black meat in turkey, which contains significant amounts of iron. It contains very close protein to beef. They are among the most Turkey meat is also very rich in protein. Consuming turkey meat, which is a source of protein, is very beneficial for human health. Gives Happiness It contains the “Tryptophan” and “tryptophan” convert to the happiness hormone “Serotonin”. Therefore, turkey is an important place among happiness foods. Economical It is economical compared to red meat. So you can easily replace your table. Delays Aging Turkey meat, which is an antioxidant, is one of the foods to be included in the tables with its aging retarding properties.. beneficial foods for health. Contains Plenty of Protein

İŞTE HİNDİ ETİNİN FAYDALARI Düşük yağ oranıyla kalp dostu Yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi olan hindi eti düşük yağ oranıyla kalbin dostu, protein ve mineral deposu bir besin. Mineral Deposu Hindi eti mineral deposudur. Hindi etinde en çok çinko bulunur ki bu da bağışıklık sistemi, yaraların iyileşmesi, vücudun yağ, protein ve karbonhidratları sindirmesi için son derece önemli bir mineraldir. Çinko dışında hindi etinde fosfor, magnezyum ve hindinin siyah etinde önemli miktarda demir bulunur. Dana etine çok yakın miktarda protein içerir. Sağlık açısından çok faydalı besinler arasındadır. Bol protein içerir Hindi eti protein açısından da son derece zengindir. Protein kaynağı olan hindi etinin tüketilmesi insan sağlığı açısından çok faydalıdır. Mutluluk verir “Tryptophan” maddesini içerir ve “tryptophan” mutluluk hormonu olan “Serotonin”e dönüşür. Bu yüzden hindi, mutluluk veren besinler arasında önemli bir yerdedir. Ekonomiktir Kırmızı ete göre ekonomiktir. Bu yüzden sofranızda rahatlıkla yerini alabilir. Yaşlanmayı geciktirir Antioksidan niteliğinde olan hindi eti yaşlanmayı geciktiren özellikleri ile sofralarda yer alınası besinlerden biri.

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

26

Chef’s Special / Şefin Seçimi

Roasted Whole Turkey Fırında Bütün Hindi

Malzemeler 250gram tuzsuz tereyağı 1 limon, suyu 1 çay kaşığı doğranmış taze kekik yaprağı

Ingredients 1/4 pound (1 stick) unsalted butter 1 lemon, zested and juiced 1 teaspoon chopped fresh thyme leaves 1 fresh turkey (10 to 12 pounds) 1 table spoon salt 1 table spoon Freshly ground black pepper 1 large bunch fresh thyme 1 whole lemon, halved 1 Spanish onion, quartered 1 head garlic, halved crosswise

1 taze hindi (5-6kg) 1 yemek kaşığı tuz 1 yemek kaşığı Taze çekilmiş karabiber 1 büyük demet taze kekik 1 tam limon, yarıya 1 adet soğan, dörde bölünmüş 1 baş sarımsak, çaprazlama yarıya Yapılışı: Fırını 175 derece ye ısıtın. Tereyağını küçük bir tencerede eritin. Tereyağı karışımına limonun lezzetini ve suyunu ve 1 çay kaşığı kekik yaprağı ekleyin. Bir kenara koyun. yerleştirin. Hindi boşluğunun içini bolca tuzlayın ve karabiber ekleyin. Boşluğu kekik, yarı limon, çeyrek soğan ve sarımsak ile doldurun. Hindi dışına tereyağı karışımı sürün ve tuz ve karabiber serpin. Bacakları ip ile birbirine bağlayın ve kanat uçlarını hindi gövdesinin altına sokun. Hindiyi yaklaşık 2.5 saat kadar pişirin.Hindiyi bir kesme tahtasına çıkarın ve alüminyum folyo ile kaplayın; 20 dakika dinlendirin. Hindiyi dilimleyin ve servis yapın. Sakatatları hindiden çıkarın ve hindiyi içeride ve dışarıda yıkayın. Fazla yağ ve artık tüyleri çıkarın ve dışını kurulayın. Hindiyi büyük bir kızartma tavasına

Preheat the oven to 350 degrees F. Melt the butter in a small saucepan. Add the zest and juice of the lemon and 1 teaspoon of thyme leaves to the butter mixture. Set aside., Take the giblets out of the turkey and wash the turkey inside and out. Remove any excess fat and leftover pinfeathers and

pat the outside dry. Place the turkey in a large roasting pan. Liberally salt and pepper the inside of the turkey cavity. Stuff the cavity with the bunch of thyme, halved lemon, quartered onion, and the garlic. Brush the outside of the turkey with the butter mixture and sprinkle with salt and pepper. Tie the legs together with string and tuck the wing tips under the body of the turkey. Roast the turkey about 2 1/2 hours, or until the juices run clear when you cut between the leg and the thigh. Remove the turkey to a cutting board and cover with aluminum foil; let rest for 20 minutes. Slice the turkey and serve.

Total: 3 hr 20 min / Toplam: 3 saat 20 dk Prep: 30 min / Hazırlık: 30 dk Cook: 2 hr 30 min / Pişirme: 2 saat 30 dk Yield: 8 servings / Porsiyon: 8 kişi

27

SLIBBOX 4TH QUARTER 2019 NEWSLETTER

Sinanpasa Mah. Hayrettin İskelesi Sk. No:1 34353, Besiktas, Istanbul, Turkey T +90 212 275 8888 F +90 212 275 88889 www.shangri-la.com slib@shangri-la.com

Page 1 Page 2 Page 3 Page 4 Page 5 Page 6 Page 7 Page 8 Page 9 Page 10 Page 11 Page 12 Page 13 Page 14 Page 15 Page 16 Page 17 Page 18 Page 19 Page 20 Page 21 Page 22 Page 23 Page 24 Page 25 Page 26 Page 27 Page 28

Made with FlippingBook Ebook Creator