Rośliny wiosny - Dvouletky - Kétnyári virágok

Co nasi klienci mówią o Delta® Pro | Co říkají naši zákazníci o Delta Pro | Mit mondanak termesztő partnereink a Delta® Pro sorozatról?

Hans Lösslin Niemcy | ... | Németország

Hans Lösslin z Gospodarstwa Hans Lösslin z Weißweil Niemcy | ... | Németország

Gospodarstwo Hans Lösslin z miejscowości Weisweil (Niem- cy) przetestowało 15 kolorów z nowej serii Delta ® Pro. Nowa genetyka przekonuje bardzo równomiernym rozpoczynaniem kwitnienia, tylko 5 dni odstępu miedzy kolorami. To sprawia, że dla producenta jest bardzo łatwa w planowaniu. „Z serią Delta ® Pro, jak dotychczas, mamy tylko pozytywne doświadczenia. Szczegól- nie w tak upalne lato okazało się, że rośliny są zwarte i stabilnie zachowują pokrój. Kwiaty są bardzo dobrej jakości. Szypułki kwiatowe są krótkie a średnica kwiatów nie jest za duża, to wszystko sprawia, że jest to bardzo dobra genetyka. Prawie nie potrzebowaliśmy retardowania chemicznego, co daje oczywiste oszczę- dności kosztów. Poprzez różne terminy sa- dzenia byliśmy w stanie ciągle zaopatrywać naszych odbiorców w bratki z tej samej serii. Dla mnie osobiście najładniejszy jest pur- purowo-biały z powodu ciekawego rysunku na kwiatach.

Školka Lösslin ve Weißweilu (Německo) testovala novou řadu Delta ® Pro s 15 barvami. Tato řada má uniformní kvetení s pouze pětidenním obdobím nak- vétání, díky čemuž je tato řada pro pěstitele snadno expedova- telná a plánovatelná. "Se sérií Delta ® Pro máme zatím jen velmi pozitivní zkušenosti. Zejména v horkém létě se ukázala jako velmi kompaktní a výškově stabilní. Květ je velmi pěkně tvarovaný, květ- ní stonky jsou krátké, celkově jde o velmi pozitivní nové šlechtění. U této série jsme téměř nemuseli používat retardaci, což samozřejmě znamenalo úsporu nákladů. Díky různým velikostem květináčů můžeme samozřejmě tuto sérii průběžně dodávat našim zákazníkům, takže můžeme být neustále na trhu. Pro mě osobně má fialově bílá jedny z ne- jkrásnějších květů, celkově musím říct, že je to opravdu vydařená série."

A Lösslin Kertészet 15 színt tesz- telt az új Delta ® Pro sorozatból. A sorozat nagyon egyenletesen virágzik, öt napon belül nyílik minden szín, ami a sorozatot szuper egységessé és tervez- hetővé teszi. "Eddig csak nagyon pozitív tapasztalataink vannak a Delta ® Pro sorozattal kapcso- latban. Különösen a forró nyári melegben tapasztaltuk meg, hogy a növények nagyon kompaktak, a bokor és a virág is nagyon szép formát mutat. A virágszárak rövi- dek, a virág nem túl nagy, összességében nagyon pozitív új nemesítésről van szó. Alig kellett növekedésszabályozót használnunk, ami természetesen költségmegtakarítást jelentett. A különböző cserépméretek révén folyamatosan tudjuk ellátni vásárlóinkat ezzel a sorozattal, így folyamatosan jelen lehetünk a piacon. Nekem személy szerint a lila-fehér fajta virá- ga tetszik a legjobban. A szép színválasz- ték, azt kell mondjam, tényleg a sorozat sikerének egyik megalapozója."

Muszę przyznać, że Delta ® Pro to naprawdę udana seria”

14

Made with FlippingBook Learn more on our blog