Vietnám, Laosz és Kambodzsa A HALONG-ÖBÖLTŐL ANGKORIG
Laosz
Vietnám
Kambodzsa
Luang Prabang: a Wat Xieng Thong buddhista templom
12 NAP / 9 ÉJSZAKA BRUTTÓ ÁRAZÁS
4* -os ELHELYEZÉSSEL
UTAZÁS:
Menetrend szerinti repülőjáratokkal az Indokínai-fél- szigetre és vissza egyszeri átszállással, további le- szállások nélkül (érkezés Hanoiba, elutazás Ho Chi Minh Cityből). Az Indokínai-félszigeten belül Hanoiból Luang Pra- bangba, Luang Prabangból Siem Reapba és Siem Reapból Ho Chi Minh Citybe repülőgéppel utazunk (közvetlen járatokkal), a helyszíneken légkondicio- nált autóbuszokkal történik az utazás. (Megjegyzés: Laoszban a csoportot mikrobuszokkal szállítják, mert Luang Prabang környékén a keskeny utakon nagy bu- szok nem tudnak közlekedni.)
SZÁLLÁS:
9 éjszaka 4 csillagos szállodákban (illetve a Ha- long-öbölben 4 csillagos hajón), kétágyas, fürdőszo- bás szobákban. A szállodákhoz többnyire úszómeden- ce is tartozik.
Vietnám első számú látnivalója a Halong-öböl, Kambodzsáé pedig Angkor romvárosa. So - kak szerint mindkettő akár a világ 7 csodája közé is tartozhatna. Laosznak nem jutott ilyen szintű nevezetesség, mégis sok utas az itt töltött napokra emlékszik vissza a legszíveseb - ben, köszönhetően az itt élő egyszerű, békés, rendkívül barátságos, örökké mosolygó, min - denért hálás embereknek.
ELLÁTÁS:
9 büféreggeli és 11 főétkezés (ebéd vagy vacsora). A 2. naptól a 11. napig minden nap van legalább egy főét- kezés, a 3. napon ebédet és vacsorát is biztosítunk. # 2023. nov. 04 – 15. # 2023. nov. 18 – 29. # 2023. dec. 03 – 14. 2024. jan. 13 – 24. 954.000 Ft + 201.000 Ft (reptéri ill.) = 1.155.000 Ft 2024. jan. 27 – febr. 07. 954.000 Ft + 201.000 Ft (reptéri ill.) = 1.155.000 Ft 2024. febr. 18 – 29. 954.000 Ft + 201.000 Ft (reptéri ill.) = 1.155.000 Ft 2024. márc. 16 – 27. 954.000 Ft + 201.000 Ft (reptéri ill.) = 1.155.000 Ft A teljes részvételi díj tartalmazza a repülője- gyeket (beleértve az Indokínai-félszigeten belüli 3 repülőjáratot is) a 20 kg-os feladható poggyásszal, a reptéri illetékeket, a 9 éjszakai szállást, 9 büfé- reggelit, 11 főétkezést (ebéd vagy vacsora), az útle- mondási biztosítást, a Fehérvár Travel idegenveze- tőjét a budapesti indulástól a budapesti érkezésig, a helyi idegenvezetéseket, a transzfereket, a helyi autóbuszos közlekedést, a Halong-öbölbeli kétna- pos hajózást a fenti programleírás szerint, valamint a felsorolt programokat belépődíjakkal. A helyszínen borravalót illik adni a gépkocsiveze- tőknek és a helyi idegenvezetőknek (természetesen csak akkor, ha elégedettek a munkájukkal). Utason- ként összesen kb. 40 dollárra kell számítani. # A novemberi és decemberi csoportok leírását és árait honlapunkon adtuk meg. Egyágyas felár: ................. 159.000 Ft Vízumdíj Kambodzsába: .......... 11.500 Ft A vietnámi vízumdíj (kétszeri belépésre 2*25 USD ) és a laoszi vízumdíj (31 USD) készpénzben a hely- színen fizetendők. Betegség-, baleset- és poggyászbiztosítás: .......... 520 Ft/nap (ld. 7. oldal) Az utazáson való részvétel feltétele olyan utazá- si biztosítás megléte, amely fedezi az esetleges COVID-19 vírussal kapcsolatos kezelést. IDŐPONTOK: TELJES RÉSZVÉTELI DÍJAK:
1. nap: Elutazás Budapestről egyszeri átszállással Vietnámba. 2. nap: Hanoi Érkezés Észak-Vietnámba, Hanoi repülőterére helyi idő szerint a déli órákban. Vietnám fővárosa a Vö- rös-folyó partján fekszik, Ázsia egyik „legzöldebb” fő- városának tartják, számos park és tó található a város területén. A délutáni városnézés során először a Ho Si Minh Komplexumba látogatunk. Itt található a par- lament, az elnöki palota, Ho Si Minh házai és a híres egyoszlopos pagoda. Ezt követően a város legérté- kesebb történelmi emlékét nézzük meg, az Irodalom Templomát. Az épületegyüttesben volt valaha Vietnám első egyeteme. Látványos része még a városnézésnek a Francia Negyedben tett körutazás, a szép épületek közül kiemelkedik az Operaház, mely a híres párizsi operaház mintájára épült a XX. század elején. Szállás Hanoiban (1 éj). 3. nap: Halong-öböl (közel 24 órás hajózás) Elutazás Hanoiból Vietnám (és talán egész Délke- let-Ázsia) első számú természeti csodájához, a Ha- long-öbölbe (kb. 3 órás buszozás). Itt egy két és fél Balatonnyi területen közel 2000 sziget található, külön- leges sziklaalakzatokkal és többnyire dús vegetációval. A hajózás a szigetek között egy életre szóló élmény. Mi majdnem egy egész napot töltünk egy 4 csillagos hajón. A déli órákban szállunk hajóra és másnap késő délelőtt érünk vissza a kikötőbe. Az éjszakát is a fedél- zeten töltjük (szép kétágyas, fürdőszobás kabinokban – 1 éj). A hullámzás a Halong-öbölben kevésbé jellem- ző a rengeteg szigetnek köszönhetően, ráadásul éjsza- ka egy kimondottan védett helyen horgonyoz le a hajó. A hajóút során teljes ellátásban részesül a csoport, és a gyönyörű táj élvezetén kívül lehetőség lesz egyéb érdekes tevékenységekre is (pl. megtekintünk egy lát- ványos barlangot az egyik szigeten, sötétedés után fő- zőshow, napkeltekor Tai Chi oktatás a fedélzeten stb.). 4. nap: Halong-öböl, Trang An (Száraz Halong-öböl) Egy könnyű reggeli után még tovább gyönyörködhet- nek utasaink ebben az egyedülálló tájban, majd egy bőséges étkezéssel zárul hajókirándulásunk. A késő délelőtti órákban indulunk tovább autóbusszal Vietnám egy másik csodás tájegységéhez, Trang An-ba, amit szoktak Száraz Halong-öbölnek is nevezni. Az elneve- zés találó, hiszen hasonló a táj, csak itt a különleges formájú hegyek erdejében nem tengervíz van, hanem rizsföldek. A mai nap délutánján egy kis buszos körutazást te- szünk ezen a titokzatos tájon (fotószünettel), majd
elfoglaljuk a szállodai szobákat a szomszédos nagyvá- rosban, Ninh Binh-ben (1 éj). 5. nap: Tam Coc csónaktúra, Hanoi Kora délelőtt egy másfél órás csónaktúrán veszünk részt a Száraz Halong-öbölben. A kellemes csóna- kázás során a turisták nem győznek álmélkodni a hely szépségén. Ez a keskeny vízi út 3 alkalommal is egy-egy barlangon megy keresztül, ami még izgalma- sabbá teszi a kirándulást. (A Trang An – a Száraz Ha- long-öböl – is része az UNESCO világörökségnek.) Késő délelőtt Hanoiba utazunk, ahol még marad idő a rendkívül egzotikus, nyüzsgő óváros felfedezésére. Délután transzfer a repülőtérre, elutazás Laosz első számú turistavárosába, a régi királyi városba, Luang Prabangba, szállás (2 éj). 6. nap: Luang Prabang, Pak Ou Laosz kulturális fővárosa, Luang Prabang nagy he- gyek között található, a Mekong és a Nam Khan fo- lyók találkozásánál, sokak szerint Kelet-Ázsia egyik legvonzóbb városa (UNESCO világörökség). Számos szép, a francia gyarmati korból származó épület ta- lálható itt és több mint 30 buddhista kolostor, így az utazók úgy érzik, hogy Luang Prabangban megállt az idő. Reggeli előtt az érdeklődőknek lehetőség lesz részt venni azon az egyedülálló szertartáson, mely során több száz buddhista szerzetes végigvonul a városon, és adományokat, elemózsiát gyűjtenek a helyi lakos- ságtól. A délelőtti városnézésen megtekintjük az egykori ki- rályi palotában lévő Nemzeti Múzeumot, valamint a legszebbnek tartott kolostort, a Wat Xieng Thong-ot (magyarul: Arany Város Kolostor). Fotószünetet tar- tunk majd a Mekong és a Nam Khan folyók találkozá- sánál, és lehetőség lesz felmenni a városközpontban található Phou Si hegyre (gyönyörű panoráma). Délután szabad program, lehetőség a hangulatos városközpont egyéni felfedezésére (kolostorok, kávé- zók, boltok stb.), vagy: Fakultatív program: hajózás a Mekong folyón, Pak Ou barlang, laoszi falvak Utazás kisbuszokkal a Mekong folyó mentén, egzo- tikus falvakon keresztül Pak Ou faluba. Látogatás a folyó mellett lévő Pak Ou barlangban (számtalan Buddha-szobor), majd hajóval térünk vissza Luang Prabangba. A Mekong Délkelet-Ázsia legnagyobb folyója, a kb. 70 perces sétahajózás során szép tájak- ban gyönyörködhetünk, szerencsés esetben elefán- tok is felbukkanhatnak. A fakultatív program ára: 15 USD (a helyszínen fi- zetendő).
62 | REPÜLŐS UTAZÁSOK / ÁZSIA
Made with FlippingBook - Online catalogs