חוברת פעילות של בני-ברוך, קבלה לעם

"שמח אני שנבראתי בדור כזה, שכבר מותר לפרסם את חכמת האמת". "אנו מחויבים לקבוע מדרשות ולחבר ספרים, כדי למהר את תפוצת החכמה". הרב יהודה אשלג - "בעל הסולם" י ברוך - קבלה לעם" היא עמותה ללא ֵ עמותת "בנ מטרות רווח, בראשותו של הרב ד"ר מיכאל לייטמן. העמותה שמה לה למטרה ולשליחות לממש את צוואתו של אחד מענקי הרוח של המאה העשרים, הרב יהודה אשלג, ולהפיץ שיטה מעשית לחיבור בין אנשים, כפתרון יסודי לבעיות ולאתגרים של ימינו. העמותה הוקמה בשנות התשעים, והיא עוסקת במימוש הערך "ואהבת לרעך כמוך" בקרב בני האדם בישראל ובעולם. פעילות העמותה זה למעלה מעשרים שנה שהעמותה מנהלת את פורטל התוכן הגדול ביותר בעולם בנושאים שונים שפות 33- של חכמת הקבלה. התכנים זמינים חינם ב ומנגישים את החכמה העתיקה לכל המעוניין. בנוסף, מנהלת העמותה את מכללת "קבלה לעם" סניפים, ומזמינה תלמידים מכל 25 המפעילה בישראל רחבי הארץ ללמוד ולהתעמק בחכמת הקבלה, ולקחת חלק בעל השפעה בשינוי הגלובלי. המכללה מציעה מסלולי לימוד שונים, לרבות לימודים וירטואליים, ומסלולי לימוד רב-שנתיים למרצים. מעבר לפעילות בישראל, מתקיימת פעילות דומה בכל רחבי העולם. קבלה לעם

בתחום התקשורת, העמותה מפיקה את ערוץ "קבלה ) וטור שבועי yes וב- HOT ב- 66 לעם" בטלוויזיה (ערוץ . בתחומי החברה, הקהילה, ההתנדבות Ynet באתר וההסברה הישראלית, מובילה העמותה את המיזם החברתי "הטובים" - מבית "קבלה לעם". אודות הרב ד"ר מיכאל לייטמן הרב לייטמן הוא הוגה דעות בעל שם בינלאומי, פרופ' לאונטולוגיה ולתיאוריית הידע, דוקטור לפילוסופיה ולקבלה ובעל תואר שני בביו-קיברנטיקה רפואית. עד שפות. ספריו 22- ספרים שתורגמו ל 70 כה, פרסם מציגים שיטה מעשית לפתרון משברים בנושאי חינוך, משפחה, חברה, כלכלה, יחסים בינלאומיים, אקולוגיה ותופעות סוציו-אקונומיות המשפיעות על יציבות העולם ועל האדם בפרט.

שיעור במכללת "קבלה לעם"

חיבור

"כשכל יחיד יבין שטובתו וטובת הציבור אחד הוא, בזה יבוא העולם על תיקונו המלא". הרב יהודה אשלג - "בעל הסולם"

בה בעת כמעט בכל מערכות היחסים שאנו מנהלים, החל מהמערכת הזוגית בתא המשפחתי, דרך היחסים בעבודה ובקהילה ועד ניהול יחסים בינלאומיים, אנו נתקלים בקונפליקטים וחיכוכים ומתקשים להגיע להסכמות. בדיוק בצמתים אלה, מלמדת אותנו חכמת הקבלה כיצד נוכל להפליג יחד אל חוף מבטחים. חכמת הקבלה היא חכמת החיבור, אשר זוכה בעשורים האחרונים להכרה רחבת ממדים, הודות לשיטה המעשית שהיא מציעה לחיבור בין בני אדם, כמענה יסודי לבעיות בנות זמננו.

כולנו יחד בסירה אחת. בעולם מקושר כל כך, שבו כל תנועה של כל אדם משפיעה על כולם, נוצרת תלות הדדית. זהו מצב שבו פיתוח מערכות יחסים טובות בין בני האדם ובין קבוצות, תרבויות ועמים אינו בבחינת מותרות, כי אם כורח המציאות.

Made with FlippingBook - Online catalogs