חוברת פעילות של בני-ברוך, קבלה לעם

חכמה

לשם כך, מעביר הרב לייטמן מדי יום שיעורים בשידור חי לקהל הרחב, דרך ערוצי הטלוויזיה והאינטרנט. בשיעוריו נלמדים כתבי המקור העתיקים של הקבלה, ביניהם ספר הזוהר, כתבי האר"י, כתבי בעל הסולם שפות: אנגלית, 8- והרב"ש. השיעורים מתורגמים ל ספרדית, איטלקית, רוסית, טורקית, צרפתית וגרמנית. מעבר לכך, נערכים תרגומים נוספים משפה לשפה, כך שפות שונות. 23- שלעיתים משודר השיעור במקביל ב מסירותם של העוסקים במלאכה הופכת את החזון חכמת האמת הגדול של הרב אשלג לבר השגה. מופצת לכל מקום בעולם, וכיום יש ל"קבלה לעם" מדינות, ביניהן גם מדינות 107- תלמידים פעילים ב ערב, כגון איראן, סוריה ולבנון. "קבלה לעם" מארגנת במשך השנה כעשרה כנסים בינלאומיים ברחבי העולם. הכנס המרכזי של התנועה נערך מדי שנה בישראל, בו מתארחים אלפי אנשים מעשרות מדינות. בעקבות לימוד הקבלה, כולם הפכו לתומכים נלהבים של ישראל, ומוכיחים הלכה למעשה כיצד תנועת הקבלה העולמית מחזקת את ישראל. כיום, הודות לשני מיליון התלמידים בכל רחבי העולם, הופך המעגל הגלובלי שיצרה "קבלה לעם" מחזון ליצירת עולם טוב יותר, למציאות הקורמת עור וגידים.

"יתגברו מעיינות התבונה והדעת מעל לגבול ישראל, וישקו לכל אומות העולם". הרב יהודה אשלג - "בעל הסולם" י ברוך - קבלה לעם" בעזרת ֵ הקמת עמותת "בנ תלמידיו, הייתה דרכו של הרב לייטמן למימוש צוואתם של הרב יהודה אשלג ושל בנו הרב"ש - להפיץ את חכמת הקבלה להמונים, ולהפוך את ערכי האיחוד והערבות ההדדית למובילים בכל תחומי החיים. באמצעות חכמת החיבור של הקבלה, שואף הרב לייטמן להעניק מענה חינוכי-ערכי לבעיות העוטפות את החברה האנושית בימינו.

כנס בבנייני האומה

ישראל

"ישראל בין שאר אומות העולם הם כמו לב בין האיברים. וכמו שאיברי הגוף לא יוכלו להתקיים בעולם רגע אחד בלי הלב, כך גם כל העמים אינם יכולים להתקיים בלא ישראל". ספר הזוהר הרב לייטמן מקדיש את חייו להסברת תפקידה המכריע של ישראל באומות העולם. כפי שהסבירו כל גדולי האומה, כאן בישראל צריכה להיבנות חברת מופת, שתכניס מהות לחזון הערבות ההדדית, תממש את הכלל הגדול של "ואהבת לרעך כמוך" ותוביל את העולם לעבר אידיאל ההתפתחות האנושית. "אור לגויים" הוא החומר ממנו יצקנו לעולם את הערכים של אהבת הזולת, של חסד ושל ערבות הדדית. שנים של גלות וחורבן שהחלו בשנאת חינם הסתיימו.

הרב ד"ר מיכאל לייטמן וד"ר אשה-רוז מיגירו, סגנית מזכ"ל האו"ם

Made with FlippingBook - Online catalogs