חוברת פעילות של בני-ברוך, קבלה לעם

בראשותו של פרופ' ארווין לאסלו, מועמד לפרס נובל. בין היתר, הוא שיתף פעולה עם מזכ"ל אונסק"ו, הגב' אירינה בוקובה, אשר כינתה אותו "איש חזון אמיתי", וסגנית מזכ"ל האו"ם, ד"ר אשה-רוז מיגירו. שמו של הרב לייטמן, כמי שעומד בראשו של ארגון שחרט על דגלו להעביר לעולם את מסר האחדות, הפך אותו לאורח מבוקש בכל ערוצי התקשורת בעולם.

העם שב אל ארצו כדי לממש את הסיבה לקיומו - להוות מופת לכל העמים ולהזרים כוח מתקן לחברה הישראלית ולעולם כולו. לכן, חלק מפועלו של הרב לייטמן הוא יצירת קשרים עם מנהיגים ומקבלי החלטות בנושאים גלובליים, המסייעים להפוך את החזון הישראלי למציאות. לפני כעשור, הוזמן הרב לייטמן להצטרף למועצת חכמי העולם, פורום חשיבה שהוקם על ידי מועדון בודפשט

צוות "קבלה לעם" עם מזכ"ל אונסק"ו, הגב' אירינה בוקובה

ערבות בים זה לזה, שם יש ישראל. "רק במקום שיש ער ולא זה בלבד אלא כל בני האדם ערבים זה לזה, ורק במקום שיש ערבים זה לזה, שם יש אדם". א"ד גורדון על רקע המחאה החברתית והפילוג המאיימים לשסע את החברה הישראלית, הקימו תלמידי הרב לייטמן את ". התנועה שמה לה למטרה לאחות תנועת הערבות " את הקרע בחברה הישראלית, לייצר בה אקלים חברתי חיובי ולהעלות לסדר היום את ערך הערבות ההדדית. במסגרת "תנועת הערבות", אלפי מתנדבים פועלים בכל רחבי הארץ כדי להטמיע את עקרונות הערבות. באמצעות מגוון כלים יצירתיים, כגון מעגלי שיח, משחקי חיבור, פעילויות לכל המשפחה, הרצאות, קורסים, סדנאות וחוגי בית - מצליחה "תנועת הערבות" לחבר בין אנשים. "תנועת הערבות" מוציאה לאור ספרים העוסקים ביחסים מתוקנים בין אנשים, ומביאה את הערכים של חיבור ושל ערבות הדדית לארגונים, למרכזים קהילתיים, לבתי אבות ולבתי כלא. חזון הערבות מאמין ביכולת התא המשפחתי להיות גורם מכוון ועוצמתי ביישום, ולשם כך מועברים קורסים להורות, לזוגיות ולכלכלת בית ברחבי הארץ.

"תנועת הערבות" הפכה כלי נפלא להורים המעוניינים לאפשר לילדיהם להיות חלק מהתהליך, ולגדל אותם כשותפים מלאים ביצירת הערבות ההדדית. צוות של מומחים בנה כלים ייחודיים וחוגי העשרה, המסייעים לבני הדור הצעיר לפתח התחשבות בזולת, אמפתיה, עבודת צוות, הבעה, כתיבה, יצירה, שיפור הביטחון העצמי והתקשורת הבינאישית. חלק מבני הנוער משתלבים בפעילות אקדמית באוניברסיטת חיפה, המכשירה אותם למנהיגות חברתית. נערים אלה לומדים כקבוצה ומיישמים את הערבות ההדדית כמנוע להגיע להישגים אישיים , הם מסיימים בהצלחה 18 וקבוצתיים. וכך, עוד לפני גיל תואר ראשון ואפילו שני.

משחקי חיבור

Made with FlippingBook - Online catalogs