PAPERmaking! Vol2 Nr2 2016

XXII međunarodni simpozijum iz oblasti celuloze, papira, ambalaže i grafike, održaće se na Zlatiboru, u hotelu «Čigota», od 13 do 16. juna 2017. Simpozijum organizuju Centar za celulozu, papir, ambalažu i grafiku Srbije i Tehnološko-metalurški fakultet (Katedra za grafičko inženjerstvo) iz Beograda, pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.

CILJ ORGANIZATORA SIMPOZIJUMA JE:

· Da na jednom mestu okupi stručnjake koji rade u industriji celuloze, papira, ambalaže i grake, kao i sa odgovarajućih visokoškolskih ustanova i da im pruži informacije o novim tehnologijama i o novim operacijama i procesima u već postojećim tehnologijama, koji omogućavaju sniženje cene i poboljšanje kvali eta proizvoda, uz zaštitu životne sredine. t · Da omogući našim stručnjacima da svojim kolegama izlože rezultate do kojih su došli u dosadašnjem radu, kao i da kritički sagledaju mogućnosti da sa malim investicijama u postojeću opremu i poboljšanom organizacijom rada u svojim rmama, ostvare kvalitetne proizvode kakve zahteva svetsko tržište. · Nove tehnologije i trendovi u procesu proizvodnje u celulozno - papirnoj industriji u cilju ekonomičnijeg poslovanja; · Novi materijali, tehnologije i metode u ambalažnoj i gračkoj industriji; · Standardi i propisi u vezi sa papirom, kartonom i ambalažom; · Međunarodni ekološki standardi i certikati; · Upravljanje otpadom i planovi za reciklažu otpada; · Stari papir kao strateška sirovina; · Obnovljivi izvori energije; · Štednja energije u tehnološkim procesima; · Energetska ekasnost i energetski menadžment u CPAG industriji: Energetika - Ekasnost - Ekologija - Ekonomija; · Primeri dobre prakse i izvedenih rešenja u industriji; · Školovanje kadra za CPAG industriju, potrebe i mogućnosti. TEME SIMPOZIJUMA SU:

· Plenarna predavanja (20 + 5 minuta za diskusiju) · Ostala predavanja (15 + 5 minuta za diskusiju) PROGRAM SIMPOZIJUMA OBUHVATA:

· Promocije tehnologija i proizvoda stranih i domaćih rmi (prema dogovoru) · Organizovanje Okruglog stola - diskusije o odabranim aktuelnim temama.

Radovi koji budu uvršteni u program Simpozijuma biće štampani u Zborniku, u originalnom obliku, bez lekture i korekture. Za predavanja po pozivu je predvidjeno do 10 stranica formata A4, za ostala predavanja do 8 stranica kucanog teksta, zajedno sa slikama i prilozima. Autori će imati na raspolaganju: video projektor, računar, ozvučenje i platno. Ukoliko autori imaju posebne tehničke zahteve, mole se da ih naznače unapred. MicrosoftWord dokumenata, spremnih za štampanje (camera-ready), složenih prema sledećem uputstvu: Radove treba dostaviti u obliku format A4, sve margine po 2,54 cm, fontTimesNewRoman, prored "single", prvi red svakog pasusa uvučen za 1,27 cm. : naslov rada na srpskom i engleskom (velika slova, 16 pt, bold), imena autora (12 pt), naziv i organizacije sa imenom grada i države, Redosled pisanja (12 pt), izvod rada na srpskom i engleskom (do sedam redova, 12 pt, italic), ključne reči (12 pt, bold italic), numerisan naslov poglavlja (na primer: 1. ; 12 pt, bold), tekst rada (12 pt), literatura (12 pt). UVOD

U rad treba uvrstiti sve ilustracije i tabele na odgovarajuća mesta, sa potpisom ispod svake slike i naslovom iznad svake tabele. Fotograje pre ubacivanja u dokument treba pretvoriti u "grayscale" (crno-belu fotograju) sa rezolucijom u konačnoj veličini od najmanje 200 dpi i snimiti kao tif ili jpg (maksimalni kvalitet – bez kompresije). Crteže snimiti kao "1-bit" tif sa rezolucijom od najmanje 600 dpi u konačnoj veličini. Sve ilustracije ubaciti u dokument primenom komande Insert-Picture. Na kraju navesti ime i punu poštansku adresu i adresu elektronske pošte autora za korespodenciju/autora koji će prezentovati rad.

Molimo da rad u elektronskom obliku dostavite na e-mail: peca@tmf.bg.ac.rs

Prihvaćeni radovi biće objavljeni u Zborniku radova. radova je Rok za prijavljivanje 30. mart 2017.

godine, a da bi radovi bili objavljeni u Zborniku radova, treba ih

poslati najkasnije do 01. maja 2017. Kotizacija

15.000 din za učešće u radu Simpozijuma je obavezna za sve učesnike i iznosi , a njome su obuhvaćeni: Zbornik radova, program simpozijuma, bedž i ostali materijali, osveženje u pauzama i izlet. skupa su srpski i engleski, i biće obezbeđen i simultani prevod. Ako se prijavi najmanje Službeni jezici 20 učesnika koji govore ruski, biće organizovano i simultano prevođenje i na ruski jezik. za sve dodatne informacije: Kontakt osoba Marina Kršikapa, tel/fax:+381-11-4081-002; mobil:+381-60-399-8-777; e-mail: m.krsikapa@gmail.com

Predsednik Organizacionog Odbora Simpozijuma Prof. dr Milorad Krgović

Predsednik Naučnog Odbora Simpozijuma Prof. dr Slobodan Jovanović

Made with FlippingBook Digital Proposal Creator