חוברת מנויים עונת 2017-2018

פסיכולוגיה

פסיכולוגיה

אהבה ורגשות - מדריך הישרדות 20:30 מפגשים בימי רביעי בשעה 6 , פסיכיאטר ופסיכואנליטיקאי, עומד בראש מכון המוח לחקר רגשות פרופ’ יורם יובל מרצה: באוניברסיטת חיפה ושייך לסגל ההוראה של המכון הפסיכואנליטי הישראלי ע״ש אייטינגון בירושלים. מה גורם לנו אושר? מה גורם לנו צער וכאב? אלה שאלות ששאלו משוררים, אנשי דת, פילוסופים ופסיכולוגים מאז ומתמיד. בשנים האחרונות חשפו מדעי המוח תשובות חדשות ומפתיעות לשאלות הנצחיות האלה, תשובות העשויות לסייע לנו לשרוד את רכבת השדים של האהבה ושאר הרגשות, לרדת בשלום אל הרציף בסיום הנסיעה ואפילו ליהנות מן הדרך.

החיים הם... מה שאנו עושים מהם!

20:30 מפגשים בימי שלישי בשעה 7

, פסיכותרפיסטית מדריכה, מייסדת בית אנאבלה שקד ד״ר מרצה: הספר לפסיכותרפיה במכון אדלר ומרצה בכירה בו.

הדרך אל האושר 30.5.18 כולנו רוצים להיות מאושרים. האם זה אפשרי? האם נולדנו לסבול, או להיות מאושרים? האם המדע יכול לתת לנו טיפים כיצד להגדיל את האושר שלנו והאם לתובנות העתיקות של אנשי דת ופילוסופים יש מקום במדריך האושר המעודכן? אין כמו אמא, מה הכוח המניע מאחורי האהבה ההורית והאם ילדים זה שמחה למרות שהם גורמים לנו לאבד את הראש? מה הקשר בין אהבה הורית לבין אלטרואיזם ואיך זה קשור לשאלה הנצחית - האם יצר לב האדם טוב מנעוריו או רע מנעוריו? קיצור תולדות התשוקה 28.2.18 מה הקשר בין מיניות לבין עוגות קצפת? מדוע כל מלכות היופי דומות ? מה קובע מי נראה לנו יפה ומי מכוער? האם ניתן לדכא את התשוקה? ואיך כל זה קשור לסמים ולתרופות שיש לרפואה להציע? ילד מתוק שלי 28.3.18

אהבה זה כואב 8.11.17 מדוע האהבה כואבת כל כך? מדוע היא מענגת ומלהיבה? מדוע אנשים שפויים מקבלים החלטות מטורפות ועושים דברים הזויים, מסוכנים ומזיקים כאשר הם מאוהבים? מה הקשר בין אהבה לבין דיכאון? ואיך מתמודדים עם משברים באהבה? אני רוצה, אני רוצה, אני רוצה 20.12.17 מה גורם לנו לרצות דברים? מאין באות המוטיבציות הבסיסיות ביותר שלנו? מה קורה כשאנו רוצים יותר מדי ומה קורה כשאנחנו רוצים פחות מדי? האם אפשר לשלוט ברצונות שלנו, או שהם תמיד ישלטו בנו? מה רוצות נשים ומה רוצים גברים? הילחם או ברח 10.1.18 אנשים אינם אוהבים לכעוס ולפחד ובכל זאת כולנו פוחדים וכולנו כועסים לפעמים. מדוע? המדע יכול כבר היום לעזור לנו לנצח את הפחד, אבל הוא חסר אונים כמעט כשמדובר בכעס, מדוע ואיך כל זה קשור לכדורי הרגעה ולטראומה נפשית?

אמנות ההגשמה 13.2.18 מה עומד בין רצון להגשמתו? מדוע איננו עושים מה שאנו טוענים שאנו כל כך רוצים לעשות? מה הם המכשולים העומדים בין רצון להגשמה ומה הן הדרכים להתגבר עליהם. התמודדות חיובית עם מציאות שלילית 13.3.18 במפגש זה נלמד על מודל ההתמודדות מול המציאות הלא־רצויה ונלמד מה ביכולתנו לעשות מול מצבים שונים. התפתחות קונפליקטים ופתרונם 8.5.18 הרצאה זו תעסוק בזוגיות ובתקשורת בין־אישית - מהו קונפליקט? כיצד הוא נוצר? איך פותרים אותו ואיך נמנעים ממנו?

בסדרת הרצאות זו ניגע בנושאים כמו קונפליקטים, פסיכולוגיה אישית,שיתוף פעולה וחלומות. לצד ידע מעמיק שנרכוש, נפגוש גם כלים יישומיים והרבה הומור.

החיים הם מה שאנחנו עושים מהם 21.11.17 האופן שאנו תופסים את המציאות והקשר בין תפיסה זו לבין רגשותינו ופעולותינו. ברוכים הבאים לכדור הארץ 19.12.17 משימות החיים של האדם על כדור הארץ. על הוליזם, משמעות, יעוד ובחירה. מזג הנפש וההומאוסטזיס 16.1.18 השינויים שאנו רוצים ליזום ולממש - האם השינוי אפשרי? האם הוא רצוי?

הישרדות, התפתחות, השראה 5.6.18 המעבר מהישרדות להתפתחות אישית ופיתוח הפוטנציאל האישי.

35

34

ט.ל.ח הזכות לשינויים שמורה

ט.ל.ח הזכות לשינויים שמורה

Made with <A HREF="https://flippingbook.com/online-annual-report" TITLE="Learn about FlippingBook for Annual Reports">FlippingBook</A> Annual report