חוברת מנויים עונת 2017-2018

מסעות

פסיכולוגיה בראי הקולנוע פסיכולוגיה חיובית בראי הקולנוע

עולם הולך ונעלם

18:30 מפגשים בימי שני בשעה 7

10:00 מפגשים בימי חמישי בשעה 7 - סדרת בוקר

בכל מפגש נצא למסע וירטואלי לאחד מהמקומות הקסומים בעולם, באמצעות הרצאות המשלבות תמונות וסיפורים. מפגש עם מקומות בהם הזמן עצר מלכת וחוויות נשגבות, שאינן מוכרות לרוב האנשים בעולם!

לחשוב חיובי 30.11.17 מרטין זליגמן חבר לחוקרים מרחבי העולם, ומחקריהם הניבו תוצאות מדהימות בנוגע לאושר, תפוקה, יעילות, חיים מלאי משמעות והעצמה אישית. מהי פסיכולוגיה חיובית - הכל על הגישות ההומניסטיות ועל תפיסה חיובית כדרך חיים. “פאטץ’ אדאמס” סרט לצפייה - העצמה דרך האחר 28.12.17 ״צל בסך הכל אומר שיש מקור אור קרוב״ על אנשים שהצליחו מעבר לכל הסיכויים וייסדו דרכים חדשות למימוש עצמי, הם אלו שמעוררים בכולנו השראה! “אחר הצהריים בכפר עם מרגריט” סרט לצפייה- משברים בחיים ודרכים להתמודדות 11.1.18 כל אדם נתקל במשברי חיים לאורך השנים, הסגנון הייחודי שלנו מאפשר התמודדות מול אותם קשיים, במפגש זה נכיר גישות המציעות תפיסות חיוביות לחיזוק החוסן הנפשי. “המתמחה” סרט לצפייה- הרצאה מקדימה וסרט באורך מלא. בסדרה נלמד כיצד ניתן להפיק את המרב מחיינו, איך ניתן להיות מאושר ולתרום לסביבה? מי הם אותם אנשים שמהם ניתן ללמוד את הדרכים המרביות לאושר? - מורה ומרצה לפסיכולוגיה ומנחת קבוצות הורים ענת זפרני מרצה: מוסמכת מטעם אוניברסיטת בר אילן, תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בחינוך - אוניברסיטת בר אילן, מעבירה הרצאות וסדנאות פנאי בנושאי פסיכולוגיה. בעלת קליניקה לייעוץ והדרכה.

אחרוני הוויקינגים מסע בים הצפוני - איי לופטון, שטלנד ואיי פארו

5.3.18 רוני ינובסקי מרצה:

אמונה ואמון בעצמנו ובאחרים 15.2.18 אמונה מחזקת את האדם, אמונה בעצמו, בבורא עולם או ביכולות של האחר, כל אלו יכולים להוות מקור השראה במעגלי החיים השונים, במפגש זה נלמד כיצד לחזק את הדימוי העצמי ולהעלות את תחושת המסוגלות העצמית כך שנהפוך בעצמנו לאנשים מעוררי אמון בזולת!

מסעות הכיבושים של הוויקינגיים זרעו הרס ופחד, אך הותירו גם מורשת פאגנית תרבותית עשירה. אלים שבשמם אנו קוראים את ימות השבוע, מיתולוגיה, שלטון דמוקרטי ועדיים. הסערה שלוותה את תקופת שלטונם שכחה והם נעלמו כלעומת שבאו בכל ענות חלושה. מיתולוגיה אינדיאנית או חידת המאיה 9.4.18 ד״ר אופיר יעקבסון מרצה:  נצא למסע אל בני המאיה החיים כיום ונכיר מעט מהחגים והפולחנים העתיקים שעדיין מתקיימים. בין השאר, חגיגות יום המתים, עלייה למוקדים פולחניים עתיקים וטקסים שמאניים. אלסקה הפראית: כתר היבשת 14.5.18 נפתלי הילגר מרצה:   מסע מרתק בנופים הפראים עלי אדמות בעקבות מגלי עולם, רודפי בצע והרפתקנים רומנטיים שמאסו במוסכמות החברתיות. מדוע הרוסים והאמריקאים לא רצו בה? כיצד אלסקה נוצרה? ביקור בארץ בראשית: נטייל עם דובים, נטפס על קרחונים נמסים, נצפה בזוהר הצפון ונבקר בקהילה היהודית הצפונית בתבל ״העם הנבחר הקפוא״. טג’יקיסטן: מסע אל גג העולם 11.6.18 מידן וישינסקי מרצה:   במרכז אסיה נמצא ״גג העולם״- הרי הפאמיר. מידן וישינסקי יוצא למסע רגלי במדבר הגבוה של האזור. נכיר את דת האיסמעילים השיעים ונספר על מנהיגם המוזר הנסיך ״אגא-חאן״.

איקריה: סוד החיים הארוכים   20.11.17 יורם פורת מרצה:

“הזדמנות שניה” סרט לצפייה: מאיצי אושר 15.3.18

האי הנידח איקריה, הינו המקום שבו נמדדה תוחלת החיים הארוכה ביותר בעולם. זהו נתון מדהים, בייחוד לאור העובדה שתושביו כמעט ולא השתמשו ברפואה מודרנית. כיצד חולים סופניים שהגיעו אליו הצליחו להתאושש באופן מפתיע? נכיר את אורח החיים הייחודי ואת סוד אריכות הימים. לאנטארקטיקה בעקבות שקלטון 1.1.18 דנדן בולוטין מרצה: שקלטון ואנשיו יצאו לחצות את יבשת אנטארקטיקה אך ספינתם נלכדה בין הקרחונים. הם נאלצו לנטוש אותה, חיו על גבי קרח צף, הגיעו ולבסוף חולצו כולם בחיים בזכות שנה אח״כ דנדן בולוטין וישראלים נוספים שיחזרו את 90 . אישיותו ומנהיגותו של שקלטון המסע המופלא, בנופים הקסומים של ג’ורג’יה הדרומית ואנטארקטיקה. ״מונגוליה - לשרוד בארץ הנוודים״ 5.2.18 דני ינאי מרצה:  שנה, מימי האימפריה המונגולית של ג’ינגיס חאן ועד ימינו. על טבע 800 מסע מצולם בן פראי, אקלים קיצוני ותרבות ייחודית המשלבת את הבודהיזם הלמאי עם השמאניזם העתיק. נלמד על ציד בעזרת עיטים, נכיר את היאקים, נתוודע לסוסים נדירים, נפגוש גמלים בוכיים ונאזין למוסיקה והשירה המונגולית הייחודיים.

מחקרים מצאו שישנם גורמים ברורים המגבירים את האושר בחייו של האדם: הזוגיות והמשפחה, הסיפוק בעבודה, התרומה והשייכות ועוד ועוד... במפגש זה נתוודע לאותם מגבירי אושר המעצימים את חוויות החיים. “השקר הטוב” סרט לצפייה: על אהבה ואופטימיות 10.5.18 זוגיות אהבה ומשפחה הם הערך המרכזי כמעט של כל אדם, מהי אותה זווית ראיה אופטימית שניתן לשדרג דרכה כל מערכת יחסים ובאמצעותה לתבל את הזוגיות בהמון הומור אופטימיות ושמחת חיים! “הרומן של מגי” סרט לצפייה: הומור ככלי טיפולי 14.6.18 מדוע בדיחות מצחיקות? מי היה הראשון שחקר את ההומור? האם צפייה בסרטי קומדיה מקטינים את הסיכויים ללקות במחלות? אילו מחקרים נעשו ברחבי העולם שהוכיחו שאכן מי שצוחק צוחק אחרון? מפגש מצחיק על הומור ועל השפעתו הרפואית המדהימה! “זה מסובך” סרט לצפייה:

37

36

ט.ל.ח הזכות לשינויים שמורה

ט.ל.ח הזכות לשינויים שמורה

Made with <A HREF="https://flippingbook.com/online-annual-report" TITLE="Learn about FlippingBook for Annual Reports">FlippingBook</A> Annual report