PURE DIY Blends Diffusor Booklet - PL

MIESZANKI PORADNIK DO DYFUZORA ZRÓB TO SAM

Zestaw 14 wyjątkowych mieszanek dla wprawienia w stan eterycznej błogości.

MIESZANKI PORADNIK DO DYFUZORA ZRÓB TO SAM

Backyard Hammock....................................................7 In Bloom...........................................................................8 Mountain Waterfall..................................................... 9 Floral Dreams................................................................ 9 Freshly Squeezed.......................................................10 Jack Frost......................................................................10 Citrus Medley................................................................ 11 Fizzy Citrus.................................................................... 11 Farmers’ Market.......................................................... 12 Spiced Cider................................................................. 13 Log Cabin......................................................................14 Long Winter’s Nap..................................................... 15 Soothing Comfort...................................................... 16 Timberland Trail.......................................................... 16

*Z uwagi na oferty ograniczone czasowo nie wszystkie olejki są dostępne w tym samym czasie.

Poradnik „Zrób to sam” do dyfuzora zapachowego 2

Rozprosz możliwości...

Odpowiednio dobrany zapach może przywoływać wspomnienia, wpływać na nastrój, a nawet przyczynić się do wzmocnienia koncentracji podczas pracy. Nic więc dziwnego, że aromaterapia jest tak popularna i stosowana przez wielu ludzi do różnych celów: jako środek sprzyjający relaksowi lub osiągnięciu równowagi, a także zapewniający naturalny przypływ energii oraz odświeżenie. Oczywiście nie każdemu podobają się te same zapachy, więc połowę przyjemności czerpanej z dyfuzora stanowią eksperymenty z różnymi olejkami, mające na celu stworzenie własnych niepowtarzalnych mieszanek. Jako że możliwości są niemalże nieograniczone, niniejszy poradnik został opracowany po to, aby zapewnić Państwu dobry start i pomóc w znalezieniu mieszanek, które najbardziej przypadną do gustu. Mogą Państwo z nich korzystać w niezmienionej postaci lub modyfikować receptury do momentu znalezienia mieszanki, która będzie Państwa jednoznacznie identyfikować. Niemniej jednak niezależnie od tego z jakich mieszanek będziemy finalnie korzystać należy upewnić się, że bazę stanowić będą olejki wysokiej jakości. Nie tylko zwiększy to intensywność doświadczeń, ale również wydłuży żywotność posiadanego przez Państwa dyfuzora. Aby wyeliminować ryzyko związane z wyborem odpowiednich olejków, firma Melaleuca opracowała olejki eteryczne PURE ™ .

3 Olejki eteryczne PURE™

Dziedzictwo jakości i czystości. Od ponad 30 lat firma Melaleuca wyznacza światowe standardy pod kątem wysokiej jakości olejku z drzewa herbacianego, a na obecną chwilę wykorzystuje posiadaną wiedzę specjalistyczną do stworzenia całej gamy olejków eterycznych. Każdy z olejków jest sprawdzany pod kątem gwarantowanego stopnia czystości i jakości przy wykorzystaniu najsurowszych norm. Gwarantujemy, że żaden z olejków nie zawiera substancji syntetycznych, ani zanieczyszczeń, a ponadto pochodzenie każdego z nich można prześledzić do jego pierwotnego źródła.

Badane pod kątem czystości. Gwarancja jakości.

Olejki eteryczne PURE Melaleuca cechuje bezwzględna jakość, czystość i aromatyczna głębia. • Czysty olejek pozyskiwany bezpośrednio ze źródeł roślinnych • Gwarancja składu pozbawionego substancji syntetycznych i zanieczyszczeń • Przetestowane na zgodność z rygorystycznymi specyfikacjami jakości • Proces produkcji każdego z olejków można prześledzić aż do źródła jego pochodzenia • Pozyskiwane z zastosowaniem ekologicznych i etycznych praktyk

Poradnik „Zrób to sam” do dyfuzora zapachowego 4

Pielęgnacja i wskazówki dotyczące dyfuzora Wybór dyfuzora jest równie ważny co dobór olejków. Aby zapewnić najwyższy poziom wrażeń aromatycznych oferujemy Państwu ultradźwiękowy dyfuzor i nawilżacz PURE ™. Co wyróżnia nasz dyfuzor: • Dyfuzor wykorzystuje drgania wysokiej częstotliwości do wytworzenia ultracienkiej mgiełki wody z olejkami eterycznymi. Pełni również funkcję nawilżacza. • W przypadku zimnej dyfuzji nie dochodzi do podgrzania olejku, przez co wszystkie właściwości aromatyczne olejków są wykorzystywane. • Funkcja automatycznego wyłączenia w przypadku pustego zbiornika. • Cztery nastawy regulatora czasowego (30, 60, 120 minut oraz tryb ciągły aż do opróżnienia zbiornika) pozwalają na pracę urządzenia wg reguły „ustaw i zapomnij”.

5 Olejki eteryczne PURE™

Ultradźwiękowy dyfuzor i nawilżacz PURE

Olejek bazowy w postaci Frakcjonowanego olejku kokosowego lub Słodkiego migdału PURE

CIĄGŁA PRACA (ON)

WYLOT POWIETRZA

STRONA SPUSTOWA

MECHANIZM ULTRADŹWIĘKOWY (WEWNĄTRZ)

Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów: • Jeżeli poziom wody w dyfuzorze będzie zbyt niski, dyfuzor automatycznie się wyłączy lub może nawet się w ogóle nie włączyć. Ma to na celu ochronę mechanizmu ultradźwiękowego. • Resztki wody należy wylewać wyłącznie ze strony spustowej. Nie wolno wylewać wody ze strony wylotowej! • W trakcie pracy dyfuzora nie wolno zdejmować z niego pokrywy. • Nie wolno dopuścić do zarysowania mechanizmu ultradźwiękowego w zbiorniku wody. Korzystanie z olejków eterycznych gorszej jakości może doprowadzić do uszkodzenia dyfuzora. • Do czyszczenia powierzchni zewnętrznych lub wewnętrznych dyfuzora nie wolno używać detergentów zawierających chlor lub kwasy. • Należy korzystać wyłącznie z czystych olejków eterycznych.

Błogość w każdym momencie. Mimo że mieszanki opisane w niniejszym podręczniku zostały opracowane specjalnie do użytku w dyfuzorze, nie oznacza to, że jest to jedyny sposób, w jaki można z nich korzystać. Wystarczy trochę poeksperymentować, aby móc również otrzymać swój własny charakterystyczny zapach idealnie nadający się do zastosowań miejscowych. Wystarczy się jedynie upewnić, że postępujemy zgodnie z wytycznymi dotyczącymi rozcieńczania. Ogólne wytyczne dotyczące rozcieńczania

1 KROPLA + 1 ŁYŻKA STOŁOWA OLEJKU BAZOWEGO 2 KROPLE + 1 ŁYŻKA STOŁOWA OLEJKU BAZOWEGO

Dzieci lub skóra wrażliwa

Do ogólnego użytku codziennego

3 KROPLE + 1 ŁYŻKA STOŁOWA OLEJKU BAZOWEGO

Do użytku okresowego

Poradnik „Zrób to sam” do dyfuzora zapachowego 6

Backyard Hammock Mieszanka odświeżająca Nie ma to jak uczucie odprężenia w ogrodzie za domem, gdy wiosenna bryza delikatnie rozwiewa wszelkie nasze zmartwienia. I choć możemy nie mieć czasu na drzemkę, ta orzeźwiająca mieszanka, w której skład wchodzą akcenty mandarynek, grejpfruta, bergamotki i lawendy, z pewnością da Ci siłę, której potrzebujesz, aby poradzić sobie z wyzwaniami codziennego życia.

3 krople mieszanki antystresowej Lighten 2 krople grejpfruta 2 krople mieszanki uspokajającej Peace

7

Olejki eteryczne PURE™

In Bloom Mieszanka odświeżająca

Zapach tak pogodny i świeży, jak ukwiecona łąka latem. Pełen rozkwit to bogata kwiatowa mieszanka, która pomaga tchnąć nowe życie w każdy dzień.

3 krople lawendy 2 krople pomarańczy 1 kropla absolutu różanego

Poradnik „Zrób to sam” do dyfuzora zapachowego 8

Mountain Waterfall Mieszanka orzeźwiająca

Nie jest to do końca kąpiel w lodowatym leśnym oczku, niemniej drewniane nuty goździków połączone z miętą pieprzową i intensywnym grejpfrutem dodają energii i pobudzają zmysły bez wychodzenia z domu.

1 kropla mięty pieprzowej 3 krople goździków 1 kropla grejpfruta

Floral Dreams Mieszanka uspokajająca

Wyobraź sobie dryfowanie na łożu ze świeżej lawendy z nutką pomarańczy, grejpfruta i rumianku unoszącego się na wietrze. Nie przejmuj się tym, że zaśniesz, ponieważ dyfuzor sam się wyłączy.

2 krople lawendy 3 krople grejpfruta 2 krople mieszanki uspokajającej Peace

WSKAZÓWKA DOTYCZĄCA UŻYTKOWANIA DYFUZORA PURE™ Firma Melaleuca posiada już w swojej ofercie wiele unikatowych mieszanek, ale dolanie dodatkowej kropli czy dwóch swojego ulubionego, pojedynczego olejku z łatwością dopasuje zapach do naszych indywidualnych preferencji.

9 Olejki eteryczne PURE™

Freshly Squeezed Mieszanka energetyzująca

Intensywna, energetyzująca mieszanka, która pobudzi Twoje zmysły słodkim połączeniem zapachów połyskujących na słońcu cytrusów.

1 kropla bergamotki 4 krople pomarańczy 4 krople grejpfruta

Jack Frost Mieszanka poprawiająca nastrój

Siarczysty mróz jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy sobie dodać animuszu. Stanowi podtrzymujące na duchu połączenie mięty pieprzowej, mięty ogrodowej i lekkiej nuty cytrusów.

3 krople mieszanki orzeźwiającej Vitalize 1 kropla mięty pieprzowej

WSKAZÓWKA DOTYCZĄCA UŻYTKOWANIA DYFUZORA PURE™ Po rozproszeniu w powietrzu zapachu mięty (takiej jak mięta pieprzowa) są bardzo intensywne, w związku z czym w przypadku większości mieszanek wystarczy dodać jedną kroplę.

Poradnik „Zrób to sam” do dyfuzora zapachowego 10

Citrus Medley Mieszanka poprawiająca nastrój Orzeźwiająca i poprawiająca nastrój mieszanka, która z pewnością podniesie Cię na duchu i doda energii na popołudnie.

2 krople pomarańczy 2 krople grejpfruta

2 krople limonki 2 krople cytryny

Fizzy Citrus Ulubiona mieszanka sezonowa Będąca hołdem dla słonecznych dni i słodkich napojów z dzieciństwa, mieszanka ta idealnie nadaje się, gdy potrzebujemy słodkiego orzeźwienia.

2 krople cytryny 2 krople limonki

11 Olejki eteryczne PURE™

Poradnik „Zrób to sam” do dyfuzora zapachowego 11

Farmers’ Market Ulubiona mieszanka sezonowa Wybierz się w podróż między straganami wypełnionymi świeżo zebranymi owocami, wiszącymi ziołami i suszonymi przyprawami. Nadszedł czas, aby delektować się obfitością zbiorów prosto z własnej kuchni.

3 krople pomarańczy 2 krople goździków 1 kropla olibanum

Poradnik „Zrób to sam” do dyfuzora zapachowego 12

Spiced Cider Mieszanka odświeżająca

Nic tak nie przywołuje na myśl chłodnych jesiennych nocy, jak zapach zimowego grzańca. Jesteś teraz w stanie przywołać wszystkie pikantne smaki i zapachy zawsze, gdy przyjdzie Ci na nie ochota.

1 kropla cynamonu 4 krople pomarańczy 1 kropla goździków 2 krople cytryny

13 Olejki eteryczne PURE™

Log Cabin Mieszanka ożywiająca

Niczym szeleszczący, jesienny poranek w lesie, Domek z bali pomaga orzeźwić i ożywić zmysły odmładzającą mieszanką cynamonu, cedru i eukaliptusa.

3 krople cynamonu 1 kropla cedru 1 kropla eukaliptusa

WSKAZÓWKA DOTYCZĄCA UŻYTKOWANIA DYFUZORA PURE™ Nuty bazowe (zapachy takie jak cedr, imbir i goździk) mają tendencję do tracenia na sile po rozpyleniu. Wskazanym jest zatem dolanie dodatkowej ich kropli.

DIY blends diffuser booklet 14 Poradnik „Zrób to sam” do dyfuzora zapachoweg 14

Long Winter’s Nap Mieszanka relaksacyjna

Być może nie zawsze masz okazję wskoczyć w wygodną piżamę, gdy masz na to ochotę, ale dzięki tej wysublimowanej, lekko pikantnej mieszance będziesz w stanie wprowadzić się w stan przytulnego relaksu.

4 krople pomarańczy 3 krople lawendy 2 krople olibanum

15 Olejki eteryczne PURE™

Soothing Comfort Mieszanka ochronna Gdy nie czujesz się najlepiej, ta ciepła, oczyszczająca mieszanka otoczy Cię swoim uspokajającym i rewitalizującym aromatem.

4 krople cytryny 2 krople mieszanki ochronnej Armor 3 krople mieszanki ułatwiającej oddychanie Vapor 1 kropla olejku z drzewa herbacianego

Timberland Trail Mieszanka równoważąca Niczym wędrówka po wijącym się górskim szlaku, ta intensywna mieszanka o ziemistym zapachu pomoże oczyścić umysł i przywrócić poczucie harmonii.

1 kropla mirry 2 krople cedru 1 kropla paczuli 1 kropla trawy cytrynowej

Jeśli kochasz zapachy drzewne, spróbuj innych naszych ulubionych mieszanek opisanych na stronie 17. WSKAZÓWKA DOTYCZĄCA UŻYTKOWANIA DYFUZORA PURE™ Niestandardowe mieszanki, które składają się łącznie z 5 do 10 kropli, dają optymalną intensywność zapachu. Zastosowanie większej liczby kropel może sprawić, że zapach będzie zbyt silny.

Jeśli kochasz zapachy drzewne, spróbuj innych naszych ulubionych mieszanek opisanych na stronie 14.

Poradnik „Zrób to sam” do dyfuzora zapachowego 16

Menu mieszanek PURE ™

Jedną z największych zalet olejków eterycznych PURE jest możliwość tworzenia i rozpylania własnych niestandardowych mieszanek. I chociaż niniejszy poradnik zawiera multum wspaniałych propozycji, z pewnością nie możecie się doczekać, aby stworzyć własne mieszanki. Na dobry początek podzieliliśmy olejki na kategorie oparte na ich właściwościach zapachowych. Chociaż wszystkie olejki z danej kategorii posiadają bardzo charakterystyczne zapachy, to mają one podobne właściwości aromatyczne. Znajomość tych właściwości pomoże nam określić, czy stworzona mieszanka jest przeznaczona dla chwili relaksu po długim dniu, czy raczej będzie stanowić źródło orzeźwienia o poranku. Oczywiście najważniejszą rzeczą jest to, że dana mieszanka po prostu się nam podoba. Życzymy miłej zabawy.

Stymulujące i orzeźwiające

Olejki z poniższej kategorii pomagają podnieść nasz nastrój, a także sprzyjają koncentracji oraz poczuciu pewności siebie i jasności umysłu.

Bergamotka Odświeżająca i odżywiająca

Kora cynamonowa Energetyzująca i wzmacniająca NUTY ZAPACHOWE Ciepłe, rześkie, przyprawa ziołowa Grejpfrut Rewitalizujący i podnoszący na duchu NUTY ZAPACHOWE Świeże, pikantne i cytrusowe

Goździki Dynamiczne, ogniste i energetyzujące

NUTY ZAPACHOWE Świeże, korzenne, kwiatowe, cytrusowe

NUTY ZAPACHOWE Ciepłe, korzenne, leśne

Olibanum Odmładzający i harmonizujący

Limonka Orzeźwiająca i stymulująca

NUTY ZAPACHOWE Leśne, korzenne i balsamiczne Mięta pieprzowa Rewitalizująca i odświeżająca NUTY ZAPACHOWE Miętowe, świeże i intensywne

NUTY ZAPACHOWE Intensywne, cytrusowe i zielone

17 Olejki eteryczne PURE™

Eukaliptus Stymulujący i rozjaśniający umysł Oczyszczające i odświeżające Każdy z tych olejków sprzyja poczuciu jasności umysłu i spokoju, sprzyjając jednocześnie poczuciu odmłodzenia i oczyszczenia. Cytryna Świeża, oczyszczająca i intensywna Drewno cedrowe Ciepłe i relaksujące NUTY ZAPACHOWE

NUTY ZAPACHOWE Leśne i kamforowe

NUTY ZAPACHOWE Cukrowe, cytrusowe i lekko kwaśnawe

Leśne, słodkie i balsamiczne

Mirra Uspokajająca i uwalniająca od naprężeń

Pomarańcza Orzeźwiająca i energetyzująca

Oregano Poprawiające nastrój, oczyszczające i orzeźwiające NUTY ZAPACHOWE Ciepłe, korzenne i kamforowe

NUTY ZAPACHOWE Ziemiste, skórzane i korzenne

NUTY ZAPACHOWE Słodkie, cukrowe i cytrusowe

Olejki te wspierają równowagę emocjonalną oraz pomagają uwolnić się od napięcia poprzez zapewnienie bardziej pozytywnego otoczenia. Relaksujące i równoważące

Lawenda Uspokajająca i krzepiąca

Olejek z drzewa herbacianego Uspokajający i kojący

Paczula Otwierająca, przywracająca kontakt z naturą i mistyczna NUTY ZAPACHOWE Ziemiste, dymne, korzenne i piżmowe

NUTY ZAPACHOWE Słodkie, kwiatowe i zielne

NUTY ZAPACHOWE Wyraziste, zielne i ziemiste

Absolut różany Odświeżający i odżywiający

Ylang-ylang Zmysłowy i uspokajający NUTY ZAPACHOWE Bogate, słodkie i kwiatowe

NUTY ZAPACHOWE Świeże, korzenne, kwiatowe, cytrusowe

Poradnik „Zrób to sam” do dyfuzora zapachowego 18

© 2019 Melaleuca of Europe (Germany) GmbH • 01/20 PL

Page 1 Page 2 Page 3 Page 4 Page 5 Page 6 Page 7 Page 8 Page 9 Page 10 Page 11 Page 12 Page 13 Page 14 Page 15 Page 16 Page 17 Page 18 Page 19

Made with FlippingBook HTML5