Leadership in Action - Polski – 202301

FRANK VANDERSLOOT

PREZES ZARZĄDU

Były dwa kluczowe elementy, które umożliwiły wyczerpanym biegaczom ukończenie biegu: Jednym z nim była psychologiczna decyzja o ukończeniu biegu. Drugim z nich był ich fizyczny rozpęd i poczucie zobowiązania, które nigdy nie ustały, ponieważ oni nigdy nie usiedli! Dzięki przestrzeganiu tych dwóch zasad, my również możemy ukończyć nasz wyścig i osiągnąć cele, które sobie wyznaczyliśmy Pierwszym krokiem jest decyzja o ukończeniu. Kiedy należy podjąć taką decyzję? Przed startem! Jeśli nie podjąłeś decyzji o ukończeniu biegu, przeszkody, które staną ci na drodze będą zbyt duże. Po chwili będziesz zmęczony i gotowy do rezygnacji, a bez psychicznej determinacji do kontynuacji, twój bieg zakończy się właśnie w tym miejscu. Nie pozwól, by do tego doszło. Już teraz zdecyduj o ukończeniu. Potem zdecyduj, dlaczego to robisz. Twój powód jest siłą napędową, motywem stojącym za podjęciem decyzji. Jeśli stracisz go z oczu, zapomnisz dlaczego w ogóle podjąłeś się tego zobowiązania. Co jest twoim powodem ? Co czeka na ciebie po osiągnięciu celu? Co zdobędziesz? Dlaczego jest to ważne? Jeśli w głowie stworzysz sugestywny obraz nagród, pokonasz przeszkody i dotrzesz do końca. Drugim kluczem do sukcesu jest niezatrzymywanie się. Gdy zaczynasz, nawet, gdy bierzesz mały rozpęd, nigdy nie stopuj. Rozpęd jest cenny! Rozpęd może być podtrzymywany nawet przy małej ilości energii, a rozpoczynanie od nowa zabierze 10 razy tyle energii. Więc nigdy nie przestawaj dążyć do celu. Nigdy się nie poddawaj i nie szukaj pretekstu, by „usiąść”. Jak „siadasz” w czasie budowy twojego biznesu Melaleuca? Poprzez niedodawanie nowych nazwisk do swojej listy kontaktowej. Poprzez umawianie mniejszej liczby spotkań. Poprzez dzielenie się Prezentacjami Podstawowymi Melaleuca tylko od czasu do czasu zamiast cotygodniowo. Poprzez odpuszczanie uczestnictwa w spotkaniach Melaleuca organizowanych w twoim obszarze. Gdy odpuszczasz sobie te podstawowe aktywności, podejmujesz mniej kroków, by osiągnąć cel, zwalniasz tempo i porzucasz swoją determinację, by odnieść sukces. Dajesz mentalny sygnał, że już po zobowiązaniu. Nie jest pilne, by zaangażować się w te podstawowe, codzienne aktywności, tak samo nie jest pilne, by dotrzeć do końca biegu. Pamiętaj, każdy krok składa się z tysięcy kroków. Następny krok jest tak samo ważny, jak ten ostatni, którym przekroczysz linię mety. Podejmij następny krok już teraz! Potem podejmij kolejny krok! Koniecznie jest, by podejmować te codzienne, małe kroki, ponieważ jest to jedyna metoda, która zbliży cię do osiągnięcia celów.

Od powstania Melaleuca, nic nie zaskoczyło mnie tak bardzo, jak typ ludzi, którzy odnieśli sukces oraz tych, którzy tego nie dokonali. Już dawno temu nauczyłem się, że nie jestem w stanie przewidzieć, kto zajdzie daleko w tym biznesie. Gdy próbowałem to robić, myliłem się! Ci, którzy zdawali się być dynamicznymi, silnymi liderami często rezygnowali przez osiągnięciem celów. Zastanawiałem się, jaki był tego powód. Wtedy przypominałem sobie cytat Prezydenta Calvina Coolidge'a: „Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent – nie ma nic powszechniejszego niż ludzie utalentowani, którzy nie odnoszą sukcesów. Nie uczyni niczego sam geniusz – nienagradzany geniusz to już prawie przysłowie. Nie uczyni niczego też samo wykształcenie – świat jest pełen ludzi wykształconych, o których zapomniano. Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne. Ponaglenie „Postaraj się bardziej” zawsze rozwiązywało i będzie rozwiązywać problemy rasy ludzkiej. Oto klucz do sukcesu! Umiejętność konsekwentnego kontynuowania, „niesiadanie” podczas budowania tego biznesu liczy się bardziej w osiąganiu sukcesu niż talent, osobowość czy wpływowość. Jaki lider biznesu Melaleuca, musisz bezwzględnie poświęcić się osiągnięciu celów! Poprzez poświęcenie się osiągnięciu swoich celów, zobowiązujesz się również do pomocy innym w osiąganiu ich celów. Jak możesz to zrobić? Poprzez skupienie się na 7 Kluczowych Aktywnościach. Poprzez uczenie Kategorii 2s i 3s, które rejestrujesz, by wykonywać te codzienne aktywności oraz poprzez dawanie przykładu. Poprzez utrzymywanie w pamięci swojego powodu i zachęcanie swojej organizacji do marzeń, wyznaczania celów i określania własnych powodów . I poprzez kontynuowanie, niezatrzymywanie się i nigdy niesiadanie! Gdy osiągniesz swój cel, rozejrzysz się dookoła i ujrzysz za sobą pełną trudów drogę oraz jeszcze większe wyzwania na horyzoncie! Za każdym razem, gdy osiągniesz cel i wyznaczysz nowy, zaczniesz nabierać rozpędu w prowadzeniu swojego biznesu i osiągać większy sukces. Jeśli nauczysz się dwóch kluczowych elementów przebiegnięcia maratonu – decyzja o ukończeniu wyścigu oraz niesiadaniu – osiągniesz każdy cel i zrealizujesz każde marzenie. Włóż buty do biegania, pokaż się na ulicy, pamiętaj o decyzji ukończenia biegu oraz nigdy nawet nie siadaj!

Jeśli chcesz przekroczyć linię mety, nigdy nie siadaj! Nawet na chwilę!

Mamy tysiące zespołów rozlokowanych wzdłuż Ameryki Północnej, które są zaangażowane w Fast Track. Zespoły te zobowiązały się względem siebie i innych do zmiany swojego życia. Są zaangażowane w „7 Kluczowych Aktywności przy Budowaniu Biznesu”. Nic tak nie rozpędzi twojego biznesu jak skupienie się na tych aktywnościach, zwłaszcza pierwszych dwóch. Wszystko zaczyna się od stworzenia listy kontaktowej i umówienia spotkań. Dzięki skupieniu Fast Track na tych Kluczowych Aktywnościach i rezultatach, które już obserwujemy, jestem bardzo podekscytowany tym, co się dzieje i co jeszcze zdarzy się w tym roku. Ze zniecierpliwieniem oczekuję tego, co wydarzy się w biznesie i w życiu tych, którzy skupiają się na tych Kluczowych Aktywnościach! Osoby, które konsekwentnie skupiają się na tych podstawowych aktywnościach, będą czerpać niebywałe korzyści w miarę rozwijania się i prosperowania. Stałe skupienie ma duże znaczenie! To odmienia życie! Wobec tego, co dzieje się dookoła, ludzie niedługo będą doświadczać przełomowych momentów i zbliżać się do osiągnięcia obranych celów. Pędzą przed siebie i pracują nad biznesami z poczuciem prawdziwego zobowiązania. To zobowiązanie będzie czynnikiem, który pomoże im w osiągnięciu celów i ujrzeniu nowych poziomów sukcesu. Kiedyś usłyszałem historię, która uchwyciła prawdziwe znaczenie słowa „zobowiązanie”. Historia wydarzyła się na trasie nowojorskiego maratonu. W maratonie wzięło udział ponad 50 tys. ludzi w przedziale wiekowym od 18 do 90 lat gotowych do współzawodnictwa. Przy tak dużej liczbie zawodników potrzebna jest również duża liczba wolontariuszy asystujących biegaczom na określonych punktach biegu. Jednym z wolontariuszy był młody doktor, który zaoferował pomoc w zakresie potrzeb medycznych. Po dotarciu na miejsce został przypisany do stacji na 19 mili. Stacja została zlokalizowana w strategicznym miejscu, bowiem po przebiegnięciu 18-20 mil, ciało uderza w „ścianę”, jak nazywają to maratończycy. Zasadniczo oznacza to, że twoje ciało jest wtedy wyczerpane.

Cała twoja energia została zużyta i brakuje siły, która mogłaby utrzymać ciało w ruchu. Jedynym sposobem na kontynuowanie biegu jest przezwyciężenie zmęczenia dzięki psychicznej determinacji mówiącej, by stawiać krok za krokiem. Młody doktor zaczął badać biegaczy, którzy wbiegali do małego przydrożnego namiotu. Biegacze siadali, po czym doktor owijał ich kostki, podawał kubeczki wody, masował pokurczone mięśnie nóg, jednym słowem – robił wszystko, co w jego mocy, by przygotować ich do wyruszenia w dalszy bieg. Szybko kończył swoje zadania i wtedy mówił im, że mogą opuścić namiot i kontynuować wyścig. Ale oni się nie ruszali. Nie mogli. Gdy biegacze siadali, ich ciała stawały się jakby przyklejone do krzesła. Fizyczne zmęczenie pokonywało ich, a ich psychiczna determinacja do ukończenia biegu znikała. Za każdym razem, gdy osiągniesz cel i wyznaczysz nowy, zaczniesz nabierać rozpędu w prowadzeniu swojego biznesu i osiągać większy sukces. Więc doktor zmienił sposób, w jaki leczył biegaczy. Za każdym razem, gdy ktoś pojawił się w namiocie, od razu zadawał im następujące pytanie: „Czy chcesz dokończyć wyścig?” Jeśli odpowiadali „tak”, nie pozwalał im siadać i prosił, by pozostali na stojąco. Owijał kostki, bandażował otarcia i rozmasowywał mięśnie, podczas gdy oni stali. Kazał im pozostawać w ruchu nawet, gdy pili wodę. Wtedy biegacze byli w stanie utrzymać skupienie na maratonie i odzyskać rozpęd potrzebny do ukończenia biegu. „Nie siadaj” – powtarzał setki razy tego dnia lekarz. I faktycznie, każdy biegacz, który nie usiadł, dokończył bieg.

Z poważaniem ,

@FLVanderSloot

2 STYCZEŃ / LUTY / MARZEC | EU.MELALEUCA.COM

STYCZEŃ / LUTY / MARZEC | EU.MELALEUCA.COM 3

Made with FlippingBook Digital Publishing Software