Kako komunicirati o projektu

NAČRTUJTE

Razvijte komunikacijsko strategijo #CommsJourney za vaš projekt se bo začel s komunikacijsko strategijo , ki bo vaš vodič in referenca na celotnem potovanju. Strategijo, ki ste jo predstavili v svoji prijavi, še naprej razvijajte. Komunikacijska strategija določa cilje (zakaj želite nekaj storiti), ciljne skupine (za koga?), sporočila (kaj želite povedati), kanale (kako to povedati) in aktivnosti (kaj narediti). Upošteva okvir programa , v katerega je projekt umeščen, in vam pomaga določiti čas in vire , ki jih potrebujete za komuniciranje o projektu.

Kaj

Mejniki v komunikacijski strategiji so:

Komunikacijski cilji

Ciljne skupine

Ključna sporočila

Aktivnosti in kanali Komunikacijski kazalniki

Vključevanje je v središču programov EU, prav tako pa tudi vključujoča komunikacija . Cilj je vse ljudi obravnavati spoštljivo. Pomaga nam odpravljati škodljive stereotipe in nezavedne predsodke. Na tem celotnem potovanju vam bomo svetovali, kako pri komuniciranju povečati vključevanje in raznolikost. To je treba upoštevati že od začetka.

Zakaj

Komunikacijska strategija postavlja temelje tistemu, „ kar želite doseči “ v smislu komuniciranja in vam omogoča, da se premaknete od tam, kjer ste zdaj, do tja, kjer želite biti . Vključite svoje projektne partnerje Ne potujte sami! Na pot povabite še koga in zbirajte zamisli o vaših vlogah ter dolgoročnih in kratkoročnih ciljih. Določite možne ključne akterje v projektnem konzorciju in razmislite o vključitvi strokovnjakov na področju komuniciranja. Seznanite se s cilji programa Ne pozabite, da sta projekt in program povezana. Prebrskajte spletno stran programa in skupaj razpravljajte o tem, kako bi bilo pri projektu mogoče upoštevati njegove cilje in prednostne naloge Evropske komisije.

Kako

10

Made with FlippingBook Online newsletter