Byliny - Trvalky - Trajnice | 2021-2022

Benjamin Brockmeyer

Fabio Mantica

Firma ogrodnicza Mantica powstała w latach 90-tych. Na 5 hektarach w szklarni produkujemy srebrzeń krzewiasty (Argyranthemum) i cyklameny, a na zewnątrz zioła i lawendę. Przetestowaliśmy serię Vintro. Vintro Blue jest bardzo niezawodną odmianą, odznacza się wyrównaniem, tworzy atrakcyjne, proporcjonalne rośliny o ciemnoniebieskich kłosach. Uważamy, że odmiany: Compact Iris, Vintro Compact Blue i Vintro Bee Blue są równie interesujące pod względem zwartego pokroju roślin, koloru kwiatostanów i okresu kwitnienia. Specjal- ne wyróżnienie dla Vintro Pearl, pierwszej lawendy o prawdziwie 'białych' kłosach i krótkich łodygach.

Od ponad 50 lat produkujemy kwiaty w Glandorf w Dolnej Saksonii na potrzeby handlu hurtowego i własnej sprzedaży detalicznej. Lawenda od dawna stanowi integralną część naszego asortymentu i jest poszukiwana przez całe lato. Dla lawendy kwitnącej najwcześniej ważna jest szczególnie dobra, solidna jakość. Nowa seria Vintro przekonała nas swoją zimotrwałością i wczesnym kwitnieniem. Krótkie łodygi kwia- tostanowe ponad ciemnozielonymi, mocnymi liśćmi są przekonu- jące! Idealna odmiana do sprzedaży w maju. " Benjamin Brockmeyer - Gartenbaubetrieb Brockmeyer – Glan- dorf (Niemcy) Už více než 50 let pěstujeme trvalky v Glandorfu v Dolním Sasku - jednak pro velkoobchodní, ale i maloobchodní prodej. Levandu- le vždy byla důležitou částí našeho sortimentu a poptávka po ní stále vzrůstá. Je velmi důležité být na trhu s kvetoucími a dobře narostlými rostlinami už začátkem léta. Nová série Vintro nás přesvědčila, že je velmi vhodná pro brzký prodej po přezimování Krátké květní stopky a tmavě zelené olistění dokazují, že je to perfektní varieta pro prodej už od května.

Fabio Mantica – Mantica - Albenga (Włochy)

Firma Mantica přešla na produkci květin v roce 1990. Na 5 hektarech pěstujeme chryzantémy a bramboříky ve skleníku a bylinky s levandulí na venkovní ploše. Při testech nové série Vintro jsme zjistili, že je to spolehlivá a vyrovnaná odrůda s do- brou proporcí mezi rostlinou a květy, má mnoho tmavě modrých květů. Variety Compact Iris, Vintro Compact Blue a Vintro Bee Blue jsou velmi uniformní v kompaktnosti i nakvétání. Hodně se nám líbí i Vintro Pearl, první bílá varieta s krátkými stonky.

Benjamin Brockmeyer - Gartenbaubetrieb Brockmeyer – Glandorf (Německo)

Fabio Mantica – Mantica - Albenga (Itálie)

"Mantica company converted to horticulture in the 1990s. On 5 hectares, we produce daisies and cyclamen in the greenhouse, and herbs and lavender in the field. We have tested the Vintro series. Vintro Blue is very reliable, uniform with a good proporti- on between plant, spike and stem and many dark blue flowers. We found Compact Iris, Vintro Compact Blue, and Vintro Bee Blue equally interesting for compactness, spike colour and flowering period. A special mention for Vintro Pearl, the first true short-stemmed "white".

"For more than 50 years, we have been producing flowers in Glandorf, Lower Saxony, for the wholesale trade and for our own final sales. Lavender has long been an integral part of our as- sortment and is in demand throughout the summer. For the first flowering lavender of the year, particularly good, robust quality is important. The new Vintro series convinced us with its insensiti- vity during winter and its early flowering. The short flower stems above dark green, strong foliage are convincing! The perfect variety for sale in May." Benjamin Brockmeyer - Gartenbaubetrieb Brockmeyer – Glandorf (Germany)

Fabio Mantica – Mantica - Albenga (Italy)

111

Made with FlippingBook Learn more on our blog