Byliny - Trvalky - Trajnice | 2021-2022

Od pierwszego dnia pracuję przy bylinach. Rozpoczęłam 22 lata temu! W przypadku prawie wszystkich roślin prowadzę prace hodowlane od samego początku po gotowy produkt finalny, co sprawia mi wielką radość. Moje główne rośliny to ciemiernik i golteria. Jestem bardzo dumna z dobrze znanej odmiany ciemiernika (Helleborus) Christmas Carol, będącej liderem na rynku oraz z golterii Big Berry! S trvalkmai jsem začínala před 22 lety! Skoro všechny druhy jsem dovedla od počátku šlechtění do uvedení na trh, což mi přineslo vždy největší uspokojení. Jsem velmi hrdá na oblíbené odrůdy Helleborus Christmas Carol a Gaultheria Big Berry! Od svog prvog dana počeo sam s trajnicama. Bilo je to prije 22 godine! Gotovo sve usjeve pratim od početka uzgoja do gotovog proizvoda, što mi donosi puno radosti. Moji glavni usjevi su Helleborus i Gaultheria. Ponosan sam na poznatu i vodeću sortu na tržištu Helleborus Christmas Carol i Gaultheria Big Berry!

Monique Juist 18 gatunków... Od krwawnika do szałwi

18 druhů… od Achillea po Salvia 18 vrsta ... Od Achillee do Salvije

To, co uwielbiam w przypadku bylin, to ich ogromna różnorodność. Dzięki doktoratowi z hodowli roślin, rozwinąłem dobrą współpracę z naszym działem badań, co zaowocowało wdrożeniem nowych metod hodowli roślin i ułatwiło mi tworzenie innowacyjnych odmian. Co nejvíce miluji na trvalkách je obrovská škála rozdílných druhů a forem. Díky mému doktorátu ze Šlechtění rostlin mám dobré kontakty na oddělení výzkumu, proto se snažím o nalezení nových způsobů šlechtění a objevování zcela nových možností. What I love about perennials is the huge variation of the different products. With my PhD in Plant Breeding I have a good link to our research department, which leads me to finding new ways of breeding and creating new exciting products.

Silvan Kamstra Między innymi lawenda, rozchodnik, dzwonek Lavandula, Sedum, Campanula a další Lavandula, Sedum, Campanula among others

Moim pierwotnym zamiarem jako hodowcy było zajęcie się nowymi tematami. Zawsze marzyłem, aby odmiany, które wyjdą spod mojej ręki, nadawały się do towarowej produkcji, a zarazem cieszyły oko właścicieli nawet małych ogrodów czy skrzynek balkonowych. Mojím cílem v začátcích bylo vyšlechtit snadno pěstovatelné rostliny, které vnesou do našeho světa další barvy. Mým snem bylo také vidět své odrůdy ve velkých množstvích u předních pěstitelů a přinášet skrze ně radost spotřebitelům po celém světě. My original hope when I started breeding was to bring high performing crops to the grower and gardener and add enduring color to the world. My dream was to see my products being produced on an industrial scale and also being enjoyed in gardens around the world.

Todd Perkins Gailardia i rudbekia Gaillardia a Rudbeckia Gaillardia and Rudbeckia

Přečtěte si více o našich šlechtitelích na našich webových stránkách

Przeczytaj więcej o naszych hodowcach na stronie internetowej.

Read more about our breeders on our website

#powerinperennials

49

Made with FlippingBook Learn more on our blog