PURE EO Article - PL

Według opinii Narodowego Stowarzyszenia Holistycznej Aromaterapii (National Association for Holistic Aromatherapy, NAHA) „Termin ‘klasa lecznicza’ powstał w latach dziewięćdziesiątych, a wcześniej w ogóle nie istniał. Został wymyślony przez niezwykle sprytnych specjalistów ds. marketingu, którzy chcieli, by ludzie wierzyli, że z jednej strony istnieją olejki eteryczne klasy leczniczej, a z drugiej cała reszta. Firma, która głównie odpowiada za marketing tej koncepcji, chciała również przekonać ludzi, że oni i tylko oni jakimś cudem posiadają jedyne na rynku olejki eteryczne klasy leczniczej (tak jakby rynek ten wcale nie istniał przed ich pojawieniem się na scenie).”

KIEDY KTOŚ PYTA O OLEJKI ETERYCZNE

„Prawdą jest, że nie ma czegoś takiego jak ,klasa lecznicza’ (lub klasa B, C lub D) . W przypadku olejków eterycznych po prostu nie istnieje system klasyfikacji. Jest to wymysł marketingowy i tylko marketingowy.” – Narodowe Stowarzyszenie Holistycznej Aromaterapii

KLASA Lecznicza KLASA B KLASA C KLASA D

...prawdopodobnie będzie chciał się dowiedzieć paru rzeczy. I świetnie. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na kilka najczęstszych pytań, z jakimi możecie się zetknąć...

Obecnie nie funkcjonuje żaden organ zarządzający, który certyfikowałby produkcję i jakość olejków eterycznych, ani żaden system norm ich klasyfikacji. Naszym zdaniem używanie języka sugerującego, że jest inaczej, jest nieuczciwe.

Czym są olejki eteryczne? Olejki eteryczne są po prostu skoncentrowaną formą olejków występujących naturalnie w kwiatach, liściach, korze, łodygach, nasionach, skórce owoców i innych częściach roślin. Olejków używano od tysięcy lat w różnych kulturach na całym świecie ze względu na ich przyjemny, a czasem intensywny zapach i określone właściwości. Jakość zaczyna się od spojrzenia na skład każdego takiego olejku, na to jakich zanieczyszczeń nie powinien zawierać oraz na inne cechy związane z każdym indywidualnym olejkiem takie jak kolor, zapach, wygląd i inne właściwości fizyczne. Podobnie jak w przypadku diamentów, w stosunku do olejków eterycznych stosowane są ugruntowane normy badania pozwalające ustalić ponad wszelką wątpliwość jakość i czystość olejków uczciwych producentów. Jeżeli terminy „klasa lecznicza” lub „„klasa lecznicza potwierdzona certyfikatem” byłyby uznanymi standardami branżowymi do klasyfikowania jakości olejków eterycznych, Olejki eteryczne PURE uzyskałyby taki certyfikat. Termin „klasa lecznicza” jednak nie jest uznanym standardem branżowym służącym do oceny jakości olejków. Wręcz przeciwnie, to zmyślony termin marketingowy używany przez niektóre firmy próbujące zasugerować, że ich olejki są lepszej jakości niż inne, a tym samym są warte dużo więcej niż ich godziwa wartość rynkowa. Termin ten opiera się wyłącznie na specyfikacjach i standardach opracowanych przez te same firmy, które wymyśliły termin marketingowy. Nie trudno jest spełniać normy, które samemu się wymyśliło i oceniło. CZY OLEJKI ETERYCZNE PURE ™ SĄ KLASY LECZNICZEJ?

Bez centralnego ośrodka certyfikacji, zwracamy się do Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO) i Francuskiego Stowarzyszenia Normalizacyjnego (Association Française de Normalisation, AFNOR) o uznane specyfikacje jakości dla wielu olejków eterycznych. W przypadku braku normy ISO lub AFNOR porównujemy nasze olejki do historycznych danych z badań wykonanych przez ekspertów ds. olejków eterycznych, aby zagwarantować, że Olejki eteryczne PURE mają zawsze najwyższą czystość i jakość wśród dostępnych olejków. CZY MELALEUCA BADA SWOJE OLEJKI ETERYCZNE? W jaki sposób zatem Melaleuca bada swoje Olejki eteryczne PURE , aby zagwarantować ich najwyższą jakość? Każdy z naszych olejków eterycznych jest pozyskiwany bezpośrednio z roślinnego źródła. Gwarantujemy również, że nie zawiera żadnych dodatków syntetycznych ani zanieczyszczeń. Olejki PURE spełniają surowe specyfikacje jakości i są poddawane serii badań jakości.

Melaleuca PURE™Olejek eteryczny

Podobnie jak jakość i wartość brylantu określa się po jego szlifie, barwie, przejrzystości i braku zanieczyszczeń, jakość i wartość olejków eterycznych określa się na drodze szeregu testów – osobno stworzonych, aby zweryfikować czystość i obecność poszczególnych składników w olejku. I tak jak szlif brylantu o najwyższej jakości daje największy blask, oleje o najwyższej jakości są nie tylko czyste, ale zapewniają najwyższe poziomy wydajności i doskonałości aromatycznej.

        

Badanie GCMS

Badanie przejrzystości

Badanie na obecność metali ciężkich/pestycydów/ herbicydów

Badania organoleptyczne

Badania skręcalności optycznej/współczynnika załamania światła

Badania ciężaru właściwego

Badania mikrobiologiczne

Badania temperatury zapłonu

Analiza izotopowa

Spektroskopia podczerwieni FTIR

*https://www.naha.org/assets/uploads/The_Quality_of_Essential_Oils_Journal.pdf

CZY OLEJKI ETERYCZNE PURE ™ SĄ KLASY SPOŻYWCZEJ? FDA pozwala na używanie szeregu olejków eterycznych, w tym Olejków eterycznych PURE firmy Melaleuca jako aromatów spożywczych. FDA prowadzi listę olejków eterycznych i naturalnych wyciągów „powszechnie uznawanych za bezpieczne” (GRAS) do użytku spożywczego, w bardzo małych ilościach, tylko do aromatyzowania. Stowarzyszenie Producentów Armatów i Ekstraktów (Flavour & Extract Manufacturers Association, FEMA) także prowadzi podobną listę aromatów spożywczych. Jednak oznaczenie klasy spożywczej (GRAS czy FEMA) NIE jest, ani nie powinno być normą albo uzasadnieniem dla użytku wewnętrznego olejków eterycznych przeznaczonych do celów terapeutycznych. Na temat substancji z listy GRAS Agencja FDA mówi: „Ilość substancji dodawanej do żywności nie powinna przekraczać ilości rozsądnie wymaganej do osiągnięcia jej zamierzonych efektów fizycznych, odżywczych lub innych efektów technicznych w żywności.” Na przykład wystarczy tylko jedna kropla olejku z mięty pieprzowej, aby nadać smak całemu opakowaniu pasty do zębów. Jeżeli stosowałeś niektóre z olejków eterycznych z listy GRAS do aromatyzowania żywności, możesz nadal to robić. Pamiętaj jednak, że stawianie bezpieczeństwa użytku wewnętrznego czystych olejków eterycznych na równi z ich bezpiecznym stosowaniem jako środka aromatyzującego jest lekkomyślne.

CZY OLEJKI ETERYCZNE MOGĄ SŁUŻYĆ DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO? Jest tylko kilka firm, które wysuwają niebezpieczne twierdzenie, że czyste olejki eteryczne powinny być stosowane do użytku wewnętrznego. Praktyka beztroskiego zalecania spożycia olejków eterycznych jest nieodpowiedzialna i nieostrożna. Olejki eteryczne zawierają różne wysoce skoncentrowane i silne składniki, które stosowane w niewłaściwy sposób mogą prowadzić do urazów lub długotrwałych negatywnych efektów zdrowotnych. CZY OLEJKI ETERYCZNE PURE SĄ CAŁKOWICIE NATURALNE? Od 1985 roku klienci zwracali się do firmy Melaleuca, by zakupić bardziej naturalne produkty, za którymi stoją najnowsze dane naukowe i surowe badania. Na przestrzeni ostatnich 30 lat firma Melaleuca wyrobiła sobie opinię producenta czystych i wysokiej jakości produktów oraz firmy, która bardzo poważnie traktuje ochronę swoich klientów.

Olejki eteryczne są bardzo mocno skoncentrowane i bardzo silne w działaniu. Każdy, kto beztrosko zaleca spożycie nierozcieńczonych olejków eterycznych, jest nieodpowiedzialny i nieostrożny.

Użytek wewnętrzny olejków eterycznych powinien być zalecany tylko pod nadzorem pracownika medycznego. Jest to zdanie zarówno profesjonalnych organizacji zajmujących się aromaterapią, jak i niezależnych ekspertów specjalizujących się w bezpieczeństwie olejków eterycznych. Firma Melaleuca zdecydowanie zachęca swoich klientów do przestrzegania tej zdroworozsądkowej zasady, ponieważ olejki eteryczne są wysoce skoncentrowane i zawierają silne składniki naturalne.

Przed użyciem olejków eterycznych należy zapoznać się z ich właściwościami i sprawdzić, do których najlepiej użyć dyfuzora, które są najlepsze do stosowania na skórze, a które powinno się używać z olejem nośnikowym, aby zmniejszyć ich stężenie.

100x

JAKOŚĆ = UŻYTEK WEWNĘTRZNY

Olejki eteryczne są o około 100 razy bardziej skoncentrowane niż zioła suszone.

Więcej na wszystkie te tematy przeczytasz na stronie eu.melaleuca.com

Chociaż prawdą jest, że Olejki eteryczne PURE i wiele innych są produktami w 100% naturalnymi, nadal należy zachować ostrożność przy ich stosowaniu. Naturalny nie zawsze oznacza bezpieczny. Inni producenci chcieliby, żebyśmy uwierzyli, że „naturalny” równa się „bezpieczny”, ale każdy, kto miał styczność z trującym bluszczem, sumakiem jadowitym czy szerszeniem, będzie wiedział, że to nie do końca prawda. Olejki eteryczne nigdy nie powinny być stosowane do miejsc wrażliwych takich jak przewód słuchowy zewnętrzny, przewody nosowe czy oczy. W przypadku wystąpienia zaczerwienień lub podrażnień nie przemywaj wodą. Zwyczajnie zastosuj olej nośnikowy taki jak Frakcjonowany olej kokosowy PURE . Jeżeli jesteś w ciąży lub pod stałą opieką lekarza, przed użyciem jakiegokolwiek olejku eterycznego skontaktuj się z lekarzem. CZYM WYRÓŻNIAJĄ SIĘ PRODUKTY MELALEUCA Firma Melaleuca, otwierając działalność, obiecywała wyjątkowe produkty w rozsądnych cenach. Naszym głównym celem zawsze była poprawa dobrej kondycji fizycznej i psychicznej naszych klientów oraz pomoc w osiąganiu ich celów. Firma Melaleuca sprzedaje olejki eteryczne absolutnie najwyższej jakości po bezkonkurencyjnej cenie. Nie daj się zwieźć wysokim cenom, jakie inne firmy żądają za ich olejki. Olejek po zawyżonej cenie, to wcale nie olejek lepszej jakości, tylko po prostu olejek po zawyżonej cenie.

Zachęcamy do zdobywania wiedzy na ten temat, tak abyś był świadomym i władnym konsumentem. A jak tak już się stanie, firma Melaleuca będzie stała przy Twoim boku, aby zagwarantować, że masz najlepsze produkty o najlepszej wartości z godnego zaufania źródła.

Page 1 Page 2

Made with FlippingBook Online newsletter