PURE EO Article - PL

Według opinii Narodowego Stowarzyszenia Holistycznej Aromaterapii (National Association for Holistic Aromatherapy, NAHA) „Termin ‘klasa lecznicza’ powstał w latach dziewięćdziesiątych, a wcześniej w ogóle nie istniał. Został wymyślony przez niezwykle sprytnych specjalistów ds. marketingu, którzy chcieli, by ludzie wierzyli, że z jednej strony istnieją olejki eteryczne klasy leczniczej, a z drugiej cała reszta. Firma, która głównie odpowiada za marketing tej koncepcji, chciała również przekonać ludzi, że oni i tylko oni jakimś cudem posiadają jedyne na rynku olejki eteryczne klasy leczniczej (tak jakby rynek ten wcale nie istniał przed ich pojawieniem się na scenie).”

KIEDY KTOŚ PYTA O OLEJKI ETERYCZNE

„Prawdą jest, że nie ma czegoś takiego jak ,klasa lecznicza’ (lub klasa B, C lub D) . W przypadku olejków eterycznych po prostu nie istnieje system klasyfikacji. Jest to wymysł marketingowy i tylko marketingowy.” – Narodowe Stowarzyszenie Holistycznej Aromaterapii

KLASA Lecznicza KLASA B KLASA C KLASA D

...prawdopodobnie będzie chciał się dowiedzieć paru rzeczy. I świetnie. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na kilka najczęstszych pytań, z jakimi możecie się zetknąć...

Obecnie nie funkcjonuje żaden organ zarządzający, który certyfikowałby produkcję i jakość olejków eterycznych, ani żaden system norm ich klasyfikacji. Naszym zdaniem używanie języka sugerującego, że jest inaczej, jest nieuczciwe.

Czym są olejki eteryczne? Olejki eteryczne są po prostu skoncentrowaną formą olejków występujących naturalnie w kwiatach, liściach, korze, łodygach, nasionach, skórce owoców i innych częściach roślin. Olejków używano od tysięcy lat w różnych kulturach na całym świecie ze względu na ich przyjemny, a czasem intensywny zapach i określone właściwości. Jakość zaczyna się od spojrzenia na skład każdego takiego olejku, na to jakich zanieczyszczeń nie powinien zawierać oraz na inne cechy związane z każdym indywidualnym olejkiem takie jak kolor, zapach, wygląd i inne właściwości fizyczne. Podobnie jak w przypadku diamentów, w stosunku do olejków eterycznych stosowane są ugruntowane normy badania pozwalające ustalić ponad wszelką wątpliwość jakość i czystość olejków uczciwych producentów. Jeżeli terminy „klasa lecznicza” lub „„klasa lecznicza potwierdzona certyfikatem” byłyby uznanymi standardami branżowymi do klasyfikowania jakości olejków eterycznych, Olejki eteryczne PURE uzyskałyby taki certyfikat. Termin „klasa lecznicza” jednak nie jest uznanym standardem branżowym służącym do oceny jakości olejków. Wręcz przeciwnie, to zmyślony termin marketingowy używany przez niektóre firmy próbujące zasugerować, że ich olejki są lepszej jakości niż inne, a tym samym są warte dużo więcej niż ich godziwa wartość rynkowa. Termin ten opiera się wyłącznie na specyfikacjach i standardach opracowanych przez te same firmy, które wymyśliły termin marketingowy. Nie trudno jest spełniać normy, które samemu się wymyśliło i oceniło. CZY OLEJKI ETERYCZNE PURE ™ SĄ KLASY LECZNICZEJ?

Bez centralnego ośrodka certyfikacji, zwracamy się do Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO) i Francuskiego Stowarzyszenia Normalizacyjnego (Association Française de Normalisation, AFNOR) o uznane specyfikacje jakości dla wielu olejków eterycznych. W przypadku braku normy ISO lub AFNOR porównujemy nasze olejki do historycznych danych z badań wykonanych przez ekspertów ds. olejków eterycznych, aby zagwarantować, że Olejki eteryczne PURE mają zawsze najwyższą czystość i jakość wśród dostępnych olejków. CZY MELALEUCA BADA SWOJE OLEJKI ETERYCZNE? W jaki sposób zatem Melaleuca bada swoje Olejki eteryczne PURE , aby zagwarantować ich najwyższą jakość? Każdy z naszych olejków eterycznych jest pozyskiwany bezpośrednio z roślinnego źródła. Gwarantujemy również, że nie zawiera żadnych dodatków syntetycznych ani zanieczyszczeń. Olejki PURE spełniają surowe specyfikacje jakości i są poddawane serii badań jakości.

Melaleuca PURE™Olejek eteryczny

Podobnie jak jakość i wartość brylantu określa się po jego szlifie, barwie, przejrzystości i braku zanieczyszczeń, jakość i wartość olejków eterycznych określa się na drodze szeregu testów – osobno stworzonych, aby zweryfikować czystość i obecność poszczególnych składników w olejku. I tak jak szlif brylantu o najwyższej jakości daje największy blask, oleje o najwyższej jakości są nie tylko czyste, ale zapewniają najwyższe poziomy wydajności i doskonałości aromatycznej.

        

Badanie GCMS

Badanie przejrzystości

Badanie na obecność metali ciężkich/pestycydów/ herbicydów

Badania organoleptyczne

Badania skręcalności optycznej/współczynnika załamania światła

Badania ciężaru właściwego

Badania mikrobiologiczne

Badania temperatury zapłonu

Analiza izotopowa

Spektroskopia podczerwieni FTIR

*https://www.naha.org/assets/uploads/The_Quality_of_Essential_Oils_Journal.pdf

Made with FlippingBook Online newsletter