PURE EO Article - PL

CZY OLEJKI ETERYCZNE PURE ™ SĄ KLASY SPOŻYWCZEJ? FDA pozwala na używanie szeregu olejków eterycznych, w tym Olejków eterycznych PURE firmy Melaleuca jako aromatów spożywczych. FDA prowadzi listę olejków eterycznych i naturalnych wyciągów „powszechnie uznawanych za bezpieczne” (GRAS) do użytku spożywczego, w bardzo małych ilościach, tylko do aromatyzowania. Stowarzyszenie Producentów Armatów i Ekstraktów (Flavour & Extract Manufacturers Association, FEMA) także prowadzi podobną listę aromatów spożywczych. Jednak oznaczenie klasy spożywczej (GRAS czy FEMA) NIE jest, ani nie powinno być normą albo uzasadnieniem dla użytku wewnętrznego olejków eterycznych przeznaczonych do celów terapeutycznych. Na temat substancji z listy GRAS Agencja FDA mówi: „Ilość substancji dodawanej do żywności nie powinna przekraczać ilości rozsądnie wymaganej do osiągnięcia jej zamierzonych efektów fizycznych, odżywczych lub innych efektów technicznych w żywności.” Na przykład wystarczy tylko jedna kropla olejku z mięty pieprzowej, aby nadać smak całemu opakowaniu pasty do zębów. Jeżeli stosowałeś niektóre z olejków eterycznych z listy GRAS do aromatyzowania żywności, możesz nadal to robić. Pamiętaj jednak, że stawianie bezpieczeństwa użytku wewnętrznego czystych olejków eterycznych na równi z ich bezpiecznym stosowaniem jako środka aromatyzującego jest lekkomyślne.

CZY OLEJKI ETERYCZNE MOGĄ SŁUŻYĆ DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO? Jest tylko kilka firm, które wysuwają niebezpieczne twierdzenie, że czyste olejki eteryczne powinny być stosowane do użytku wewnętrznego. Praktyka beztroskiego zalecania spożycia olejków eterycznych jest nieodpowiedzialna i nieostrożna. Olejki eteryczne zawierają różne wysoce skoncentrowane i silne składniki, które stosowane w niewłaściwy sposób mogą prowadzić do urazów lub długotrwałych negatywnych efektów zdrowotnych. CZY OLEJKI ETERYCZNE PURE SĄ CAŁKOWICIE NATURALNE? Od 1985 roku klienci zwracali się do firmy Melaleuca, by zakupić bardziej naturalne produkty, za którymi stoją najnowsze dane naukowe i surowe badania. Na przestrzeni ostatnich 30 lat firma Melaleuca wyrobiła sobie opinię producenta czystych i wysokiej jakości produktów oraz firmy, która bardzo poważnie traktuje ochronę swoich klientów.

Olejki eteryczne są bardzo mocno skoncentrowane i bardzo silne w działaniu. Każdy, kto beztrosko zaleca spożycie nierozcieńczonych olejków eterycznych, jest nieodpowiedzialny i nieostrożny.

Użytek wewnętrzny olejków eterycznych powinien być zalecany tylko pod nadzorem pracownika medycznego. Jest to zdanie zarówno profesjonalnych organizacji zajmujących się aromaterapią, jak i niezależnych ekspertów specjalizujących się w bezpieczeństwie olejków eterycznych. Firma Melaleuca zdecydowanie zachęca swoich klientów do przestrzegania tej zdroworozsądkowej zasady, ponieważ olejki eteryczne są wysoce skoncentrowane i zawierają silne składniki naturalne.

Przed użyciem olejków eterycznych należy zapoznać się z ich właściwościami i sprawdzić, do których najlepiej użyć dyfuzora, które są najlepsze do stosowania na skórze, a które powinno się używać z olejem nośnikowym, aby zmniejszyć ich stężenie.

100x

JAKOŚĆ = UŻYTEK WEWNĘTRZNY

Olejki eteryczne są o około 100 razy bardziej skoncentrowane niż zioła suszone.

Więcej na wszystkie te tematy przeczytasz na stronie eu.melaleuca.com

Chociaż prawdą jest, że Olejki eteryczne PURE i wiele innych są produktami w 100% naturalnymi, nadal należy zachować ostrożność przy ich stosowaniu. Naturalny nie zawsze oznacza bezpieczny. Inni producenci chcieliby, żebyśmy uwierzyli, że „naturalny” równa się „bezpieczny”, ale każdy, kto miał styczność z trującym bluszczem, sumakiem jadowitym czy szerszeniem, będzie wiedział, że to nie do końca prawda. Olejki eteryczne nigdy nie powinny być stosowane do miejsc wrażliwych takich jak przewód słuchowy zewnętrzny, przewody nosowe czy oczy. W przypadku wystąpienia zaczerwienień lub podrażnień nie przemywaj wodą. Zwyczajnie zastosuj olej nośnikowy taki jak Frakcjonowany olej kokosowy PURE . Jeżeli jesteś w ciąży lub pod stałą opieką lekarza, przed użyciem jakiegokolwiek olejku eterycznego skontaktuj się z lekarzem. CZYM WYRÓŻNIAJĄ SIĘ PRODUKTY MELALEUCA Firma Melaleuca, otwierając działalność, obiecywała wyjątkowe produkty w rozsądnych cenach. Naszym głównym celem zawsze była poprawa dobrej kondycji fizycznej i psychicznej naszych klientów oraz pomoc w osiąganiu ich celów. Firma Melaleuca sprzedaje olejki eteryczne absolutnie najwyższej jakości po bezkonkurencyjnej cenie. Nie daj się zwieźć wysokim cenom, jakie inne firmy żądają za ich olejki. Olejek po zawyżonej cenie, to wcale nie olejek lepszej jakości, tylko po prostu olejek po zawyżonej cenie.

Zachęcamy do zdobywania wiedzy na ten temat, tak abyś był świadomym i władnym konsumentem. A jak tak już się stanie, firma Melaleuca będzie stała przy Twoim boku, aby zagwarantować, że masz najlepsze produkty o najlepszej wartości z godnego zaufania źródła.

Made with FlippingBook Online newsletter