PROFO-nytt 4/2025

- Vi forventer å lære mer om behandlingens sikkerhet, bivirkninger, dosering og om den har effekt i disse pasientene. Basert på det, ser man om den er verdt å utvikle videre – enten slik den er nå, eller om man finner noe som bør forbedres, forklarer Kyte. Legen har positive forhåpninger om at metoden vil gi gode resultater og at den etter hvert kan tas i klinisk bruk.

- Målet er å utvikle noe som kan gi langtidsoverlevelse, og aller helst kurere pasienter med uhelbredelig prostatakreft. Og i barneleukemi og lymfomer har man jo fått det til, mener legen. - Så hvor lang tid vil det ta før pasienter får tilgang til denne typen behandling? - Det tør jeg ikke helt å si, men kanskje 5-10 år? Klinisk utprøving starter først i desember 2026 og vil pågå i omtrent 2 år.

Ny behandling mot prostatakreft Ved Aleris Kreftsenter tilbyr vi det nyeste innen kreftbehandling, ofte lenge før det er tilgjengelig i det offentlige.

Vi tilbyr flere målrettede behandlinger mot prostatakreft, som har vist gode resultater.

Ta kontakt med oss for en uforpliktende samtale og vurdering av dine muligheter!

aleris.no/kreft Tlf: 22 54 11 78

25

PROFO-NYTT 1/2025

Made with FlippingBook - professional solution for displaying marketing and sales documents online