מגזין מועצה אזורית לב השרון - פסח 2022

''דרוש כפר שלם לגדל ילד'' סיפורו של בית רומי

בית רומי הממוקם בלב המושב כפר הס מהווה מרכז ייעודי עבור ילדים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם. יצירת פעילות מגוונת ובלתי פורמלית, צוות תומך ומסור, לצד הכרה בצרכיהם הייחודיים של אוכלוסייה זו, הופכים אותו לבעל ערך עליון עבור תושבים רבים מיישובי לב השרון והסביבה

הבית מיועד למגוון רחב של קהלים ובתוכו עתידות להתקיים גם קבוצת תמיכה לאחים ואחיות, קבוצת תמיכה לסבים וסבתות וקבוצה ייעודית להורים (תוך מתן דגש על סיוע לצורך חזרה מיטבית למעגל העבודה).

במסגרת מגוון היוזמות החברתיות המתקיימות ביישובי לב השרון, בית רומי שבלב מושב כפר הס, הוא ללא ספק אחד המיזמים החדשים, המשמעותיים והמרגשים שהוקמו בימים אלה. מדובר במיזם חברתי שנולד במקור מתוך היכרות מעמיקה שחווה משפחה לילדים עם צרכים מיוחדים. מיקום הבית לא נבחר באקראי, כשמאחוריו עמדה מלאכת מחשבת שנועדה לייצר אינטראקציה קבועה עם ילדי הקהילה ובני משפחותיהם ובדגש על יצירת תודעה חברתית כי כל אחד מאיתנו שונה ומיוחד בדרכו. עבור רבים מתושבי לב השרון והסביבה מדובר בגדר ''חלום שהתגשם'', שכן מדובר במיזם שהתפתח מתוך הבנת תפיסת העולם ובהשראת הפתגם האפריקאי המפורסם כי ''דרוש כפר שלם לגדל ילד''. הבית הממוקם בסמוך לבית הכנסת במושב, נפתח בימים אלה בהדרגה. במהלך החודש הוא יהיה פתוח במתכונת של פעמיים בשבוע לפעילות (ימי שני ושלישי בשעות אחר הצהריים).

מוזמנים לקחת חלק.

''לתת כמו הפרחים. מפיצים ריח לכולם.

בלי חשבונות, בלי תמורה. סתם משום שהם פרחים''. מתוך שירה של אסתר קל – סיפור כמו הפרחים

לפרטים נוספים אודות בית רומי ilotan@zahav.net.il | 050-4302900

33

• ניסן התשפ״ב 2022 אפריל

Made with FlippingBook Online newsletter maker