Katalog Lato 2022

LATO 2022 EXIMTOURS # najlepszewakacje2022 BĄDŹ REŻYSEREM SWOICH PRZYGÓD

poleca EXIMTOURS

Czy istnieje przepis na najlepsze wakacje? Tak! Do sporej porcji relaksu w cieniu parasola dodajemy spacer po rozgrzanym piasku brze- giem morza, wieczorne wizyty w przytulnych kawiarniach, odkrywanie lokalnych specjałów, szczyptę przeżyć związanych z poznawaniem skarbów architektury oraz składnik podkrę- cający smak, czyli sportowe aktywności, na jakie pozwala miejscowa przyroda. Wszystko przystrajamy świeżością rozmów z mieszkań- cami, które niekiedy wspomagane są bogatą gestykulacją lub odczytywaniem skompliko- wanych wyrazów z tłumacza internetowego. Zachowując otwartość na ludzi, ich tradycję Wybierz się na najlepsze wakacje! i temperament, wszędzie będziemy czuć się świetnie, w każdym miejscu dostrzeżemy urok i niepowtarzalność. Dziś mamy możliwość dzielić się swoimi odkryciami od razu. Dzięki me- diom społecznościowym w naszych podróżach mogą uczestniczyć bliscy i znajomi – pokazujmy im nasze odkrycia, relacjonujmy podejmowane wyzwania. Cieszmy się każdą wakacyjną chwilą i reżyserujmy tak nasze przygody, by budziły w nas apetyt na więcej! Relaks na plaży, wyprawa na pustynię, a może rejs łodzią z przeszklonym dnem? Możliwości jest wiele, ale to Państwo zdecydują, czym wypełnią najradośniejsze dni roku! Nasz magazyn to pełen inspiracji przewodnik – mamy nadzieję, że pomoże zrealizować marzenie o najlepszych wakacjach. Do lektury zapraszają zakochani w podróżach pracownicy Exim Tours!

eximtours.pl | EXIM TOURS LATO 2022 | 1

poleca EXIMTOURS

Spis treści

04 ODKRYJ, ZOBACZ,

SMAKUJ, WYBIERAJ Bądź reżyserem swoich przygód 10 POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI Historyczne perły z listy UNESCO 14 UCHWYĆ CHWILĘ Z EXIM TOURS Konkurs fotograficzny 16 WAKACYJNE INSTASTORY Najbardziej fotogeniczne miejsca świata 20 POZNAJ NASZE HOTELE Wybrana oferta na lato 2022 26 RAS AL KHAIMAH Poznaj niesamowitą krainę

80 POZNAJ NASZE HOTELE

Wybrana oferta na lato 2022

128 ZANURZ SIĘ W DOLINIE RÓŻ Otwartość i gościnność 130 POSTAW NA WĘGRY Tak blisko, ale jakże ciekawie 132 POZNAJ NASZE HOTELE Wybrana oferta na lato 2022 138 PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH Niezwykłe zakątki Polski 140 POZNAJ NASZE HOTELE Wybrana oferta na lato 2022

88 ODKRYJ CUDA AFRYKI Jak aktywnie spędzić urlop 90 MIĘDZY SZKLANECZKĄ

28 LUKSUSOWE WAKACJE

104 LA DOLCE VITA!

Jak uczynić wakacje jeszcze słodszymi 106 POZNAJ NASZE HOTELE Wybrana oferta na lato 2022 116 KRÓLOWA ADRIATYKU Polacy kochają Chorwację 118 NIEOCZYWISTE BAŁKANY Poza głównymi szlakami 120 POZNAJ NASZE HOTELE Wybrana oferta na lato 2022

HERBATY A FILIŻANKĄ KAWY Czyli cała prawda o Grekach i Turkach

Cała przyjemność po Twojej stronie 30 POZNAJ NASZE HOTELE Wybrana oferta na lato 2022 36 LOVE STORY Miejsca, w których serce bije mocniej 40 POZNAJ NASZE HOTELE Wybrana oferta na lato 2022 46 NIEBIAŃSKIE ZAKĄTKI Najpiękniejsze plaże świata 50 POZNAJ NASZE HOTELE Wybrana oferta na lato 2022

56 WODNE SZALEŃSTWO Top 10 najciekawszych aquaparków 60 POZNAJ NASZE HOTELE

92 POZNAJ NASZE HOTELE

Wybrana oferta na lato 2022

102 W ROLACH GŁÓWNYCH FIESTA I SJESTA! Czyli kilka słów

Wybrana oferta na lato 2022

o temperamencie Południowców

66 RODZINNE REWOLUCJE

Jak przygotować się do wakacji z dziećmi

70 POZNAJ NASZE HOTELE

WYDAWCA: Exim S.A., ul. Potocka 31A, 01-619 Warszawa; Zespół Exim Tours: Monika Hajduk, Dominika Jurkowska, Magdalena Marciniak, Marcin Małysz, Marcin Kozak, kontakt: reklama@eximtours.pl PRODUKCJA: Valkea Media S.A., ul. J. Ficowskiego 15, 01-747 Warszawa; Redaktor prowadząca: Ewa Mościcka; Projekt i opracowanie graficzne: Anita Lerke, Agnieszka Idźkowska; Menedżer projektu: Jerzy Kamecki, jkamecki@valkea.com; Zdjęcia: Agencja Forum, Agencja BE&W, Shutterstock, materiały promocyjne Prezentowane w magazynie treści są wyłącznie informacją handlową i nie stanowią oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu cywilnego. Podane informacje ważne są na dzień druku: 15.12.2021 r. Aktualna oferta znajduje się na stronie internetowej www.eximtours.pl oraz w punktach sprzedaży. Wszystkie materiały obejmuje prawo autorskie – ich przedruk w jakiejkolwiek formie i języku jest zabroniony bez pisemnej zgody wydawcy.

Wybrana oferta na lato 2022

76 POKUSY I EGZOTYKA

Świat w odmiennych kolorach

poleca EXIMTOURS

poleca EXIMTOURS

zobacz smakuj wybieraj Odkryj

S łowo wakacje jest jak magiczne zaklęcie. Od razu na twarzy pojawia się uśmiech, a spojrzenie staje się rozmarzone. Kto nie lubi plano- wać podróży? Czekamy na to cały rok. Z całej palety możliwości wybieramy miejsce, które ma zapewnić nam jak najlepszy relaks i najcudowniejsze wspomnienia. Kto inny, jak nie my, może decydować o tym, jak spędzimy ten najlepszy czas w roku. Dlatego nie cze- kajmy i już dziś ułóżmy najciekawszy scenariusz swoich wakacji.

Dziś możemy w tę podróż zabrać praktycznie każdego. Jak to możliwe? Znajomi będą nam towarzyszyć dzięki relacjom i zdjęciom, które udostępnimy w swoich mediach społecznościowych. W ten sposób podzielimy się wakacyj- nymi przeżyciami od razu, dając bliskim możliwość śledzenia naszych przygód. A po powrocie z przyjemnością zajrzy- my do relacji i postów zamieszczanych w Internecie, by przywołać przeżycia letnich dni. Wyreżyserujmy więc w tym roku najlepsze wakacje i cieszmy się każdą ich chwilą!

Od nas zależy, co zechcemy odkryć, zobaczyć i przeżyć. To my wybieramy najbardziej interesujące miejsca i naj- wygodniejsze hotele. Możemy wrócić do kraju, w którym już byliśmy, by zanu- rzyć się jeszcze raz w jego atmosferze, smakować znanych potraw, poroz- mawiać w ulubionym języku. Ale też nic nie stoi na przeszkodzie, by odbyć podróż w nieznane. Jakże ekscytujące będzie poznawanie zupełnie innych zwyczajów, tradycji i temperamentu ludzi zamieszkujących kraj odwiedzany po raz pierwszy!

B Ą D Ź R E Ż Y S E R E M S W O I C H P R Z Y G Ó D

ŚWIAT NAPRAWDĘ JEST W ZASIĘGU RĘKI, A PRZYGODA CZEKA DOSŁOWNIE ZA ROGIEM. W WAKACJE Z RADOŚCIĄ WYBIERASZ SIĘ W PODRÓŻ. NIECH CIEKAWOŚĆ ODKRYWCY POPROWADZI CIĘ W NAJBARDZIEJ INTRYGUJĄCE ZAKĄTKI, KTÓRE STANĄ SIĘ TŁEM DLA TWOICH RELACJI. TEKST: Ewa Mościcka

Wydmy Chamarel, Mauritius Jedyne takie miejsce na świecie, zwane też „Ziemią siedmiu kolorów”. Barwne wydmy powstały jako efekt zastygania stopionej skały wulkanicznej powiązanej z glebą nasyconą róż- nymi minerałami. Podobno można tu dostrzec ponad 30 odcieni głównie czerwieni, brązu i fioletu. Spektakularny widok!

eximtours.pl | EXIM TOURS LATO 2022 | 5

poleca EXIMTOURS

poleca EXIMTOURS

Zachwycające krajobrazy, bujna f lora i fauna – wiele miejsc urzeka niesamowitymi walorami przyrody.

Nikozja to jedyna na świecie stolica przedzielo- na granicą, tzw. Zieloną Linią.

Monastyry usytuowane na skalnych szczytach trzeba koniecznie zobaczyć!

Meteory, Grecja

Kreta, Grecja

Nikozja, Cypr

Must visit

Przejście Wąwozu Samaria to wyzwanie nawet dla wprawnych wędrowców.

Must discover O D K R Y J C U D A N A T U R Y

Pamukkale, Turcja

Z O B A C Z P E R Ł Y H I S T O R I I

K ażdy zakątek naszej planety ma w sobie coś magicznego, co czyni go niesamowitym dziełem, jakie mogło wyjść tylko spod ręki prawdzi- wego artysty. To doskonałość przyrody, jej form, różnorodności i piękna, powo- duje, że z zachwytem pragniemy odkry- wać więcej. Natura tworzy niesamowite dzieła – jaskinie, klify, wąwozy… Warto podczas wakacji zajrzeć choćby w jedno takie miejsce. Czy będzie to Jaskinia Zeusa na Krecie, czy też sławny turecki Damlataş – na pewno zostanie na długo w naszej pamięci! Wodospady, laguny, rafy koralowe potrafią kolorami przy- prawić o zawrót głowy! Kto chce tego doświadczyć, niech wybierze się choćby nad największy wodospad Jezior Plitwickich w Chorwacji lub obejrzy z bliska rafy koralowe Morza Czerwone- go. Spotkania ze zwierzętami – tymi pod wodą i na lądzie – są niezwykłe, bo nowi znajomi potrafią skraść serce!

B udowle szepczące opowieści o chwale swych właścicieli, będące świadkami zarówno ogromnych sukcesów, jak i sromot- nych porażek, a także noszące blizny po ranach odniesionych na skutek po- tyczek ludzi lub działań natury. Zabytki, które są wyrazem geniuszu i kunsztu człowieka, zdobią każdy zakątek świata i zapraszają do poznania swojej historii. Od monumentalnych jak piramidy obok Kairu, świątynie luksorskie lub amfiteatr w tureckim Aspendos mieszczący 15 tys. widzów, przez podkreślające przepych i bogactwo królów, czyli np. pałac w Knossos na Krecie, po małe kościółki rozsiane na wyspach. Stare dzielnice miast kuszą wąskimi i krętymi uliczkami, zaułkami z pięknymi rośli- nami, gdzie można przysiąść i chłonąć atmosferę miejsc, obserwując codzien- ne życie mieszkańców przeplatające się z tym, co tradycyjne i unikatowe.

Słynne tarasy wapienne są jednym z piękniejszych miejsc w Turcji. Pamukkale to fascynujący twór natury.

Fuerteventura, Hiszpania

Sztuka i architektura opowiadają historie ludzi, którzy je tworzyli.

Sardynia, Włochy

Oasis Park to ciekawe miejsce, którego nie powinni pominąć fani przyrody.

Su Nuraxi to jedna z najlepiej zachowanych na Sardynii nuragów, czyli kamiennych wież.

Bogactwo egipskich raf koralowych jest właściwie nieprzebrane! Przy rafie Sataya można pływać z delfinami.

Luksor, Egipt

Korfu, Grecja

Kefalonia, Grecja

Sataya, Egipt

Pałac Achilleon powstał w XIX wieku. Został zbudowany przez Rafaela Caritasa dla austriackiej cesarzowej Sissi.

Dolina Królów i zespół świątynny Luksoru gwarantują niezapomnianą podróż w czasie. Tu czuć wielką potęgę starożytnego Egiptu.

Natura jest niesamowitym architektem! Warto odwiedzić wspaniałe jaskinie, jak choćby Jaskinia Melissani, w środku której jest jezioro.

eximtours.pl | EXIM TOURS LATO 2022 | 7

poleca EXIMTOURS

poleca EXIMTOURS

Kolorowa grecka ceramika przypomni nam o sło- necznych wakacjach.

Arancini – tradycyjna potrawa sycylijska – to nieduże kulki z nadzieniem z mięsa, sera lub warzyw.

Malta

Budapeszt, Węgry

Włochy

Grecja

Must have W Y B I E R A J N A J L E P S Z E

Fenek biz-Zalza to maltańska potrawka z królika z dodatkiem cebuli, ziół i wina.

Must eat S M A K U J N I E Z N A N E

C zym byłyby wakacje bez kupowa- nia pamiątek? Każdy chce przy- wieźć do domu coś, co będzie mu się kojarzyło z miejscem, w którym spędził radosne chwile. I zazwyczaj sięgamy po regionalne wyroby, charak- terystyczne wzornictwo oraz miejscowe delicje. Warto jednak też zwiedzić miej- sca, które z handlem związane są od lat. Czasem to piękne zabytki jak Giełda Jedwabiu w hiszpańskiej Walencji, a nie- kiedy dawne, ale wciąż czynne hale, do których zalicza się budapeszteński Nagy Vásárcsarnok, Dimotiki Agora w Chanii na Krecie i w stolicy wyspy Kos oraz barcelońska La Boqueria. Nic jednak nie odda atmosfery afrykańskich i azjatyc- kich bazarów. İki Kapılı Han, najstarszy kryty bazar Antalyi, jest uznawany za jedną z większych atrakcji miasta. Tak samo jak Dahar Square w Hurghadzie bądź Bandabuliya w Nikozji. Tu można i trzeba się targować!

D la wielu podróżujących jedną kuchni. I choć mnóstwo dań jest prze- cież dostępnych już u nas, to praktycz- nie każdy przyzna, że nawet popularne spaghetti bolognese we Włoszech smakuje najlepiej! Jednak najwięcej radości sprawia próbowanie tego, z czym do tej pory się nie zetknęliśmy. Egzotyczne nazwy nie tylko potraw, ale też owoców i warzyw budzą chęć odkrycia smaków i aromatów, które się za nimi kryją. W hotelach serwowane są regionalne dania, co pozwala oswoić się z tradycjami danego kraju, jednak praw- dziwa kulinarna przygoda rozpoczyna się wtedy, gdy zdecydujemy się zjeść tam, gdzie stołują się miejscowi. I może z ważnych atrakcji jest możliwość spróbowania specjałów lokalnej się okazać, że zamówienie zwykłego kebabu nie jest prostym zadaniem, ponieważ choćby w Turcji jest kilkanaście rodzajów tego dania!

Barcelona, Hiszpania

Węgierskie hafty znane są na całym świecie. To wspaniały pomysł na prezent z wyjazdu.

Jamajka

Czarnogóra

Ackee to narodowy owoc Jamajki – można go spotkać w tradycyj- nym daniu Ackee and Saltfish.

Największa hala targowa w Barcelonie nazywa się La Boqueria.

Chorwacja

Pamiątki – sposób na zabranie ze sobą choćby fragmentu odwiedzanych miejsc.

Kuchnia Meksyku jest sycąca i pysz- na, a daniem narodowym są tu tacos.

Antalya, Turcja

W Czarno- górze trzeba koniecznie spróbować ćevapčići, czyli grillowa- nej wołowiny i wieprzowiny,

Różne potrawy z owoców morza są bardzo popularne w Chorwacji – warto ich spróbować!

Antalya to miasto z wieloma bazarami. Jednak najbardziej klimatyczny

Lokalna kuchnia zawsze jest warta odkrycia! Dzięki niej jesteśmy w stanie lepiej poznać mieszkańców i ich zwyczaje.

Dżerba, Tunezja

podawanej w picie lub z frytkami.

jest najstarszy İki Kapılı Han.

Tunezyjskie targi są zazwyczaj zlokalizowane w zabytkowych centrach miast – jak Houmt Souk na Dżerbie.

Meksyk

eximtours.pl | EXIM TOURS LATO 2022 | 9

poleca EXIMTOURS

poleca EXIMTOURS

H I S T O R Y C Z N E P E R Ł Y Z L I S T Y U N E S C O Powrót do przeszłości

Kartagina, Tunezja

prawie 2,5 tysiąca lat temu, miasto pełne zabytków pamiętających czasy Cesarstwa Rzymskiego, Bizancjum, Umajjadów, Sulejmana Wspaniałego i zakonu joannitów. I morski port Mandraki, w którym cumują statki od ponad 2400 lat. Ochryda, Macedonia Północna Miasteczko wraz z Jeziorem Ochrydz- kim i okolicą wpisano na listę UNESCO. Możemy zwiedzać prawie 40 znakomicie zachowa- nych cerkwi, podziwiać XI-wieczne freski, hellenistyczny amfiteatr

UWRAŻLIWIA NA PIĘKNO I HISTORIĘ WAŻNYCH DOKONAŃ CZŁOWIEKA. WSPIERA BADACZY ŚLADÓW MINIONYCH CYWILIZACJI. NIE JEST JEDNAK ZWYCZAJNYM RANKINGIEM MIEJSC, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ. PROMUJE, CHRONI, RATUJE I WSPIERA FINANSOWO NASZE WSPÓLNE DZIEDZICTWO KULTUROWE I PRZYRODNICZE. LISTA UNESCO TWORZONA JEST OD 1972 ROKU. TEKST: Elżbieta i Andrzej Lisowscy

Willemstad, Curaçao

Kordoba, Hiszpania W X stuleciu Kordoba była najpotęż- niejszym miastem Europy. Na listę UNESCO stara część miasta trafiła wraz z Wielkim Meczetem La Mezquita. I to on stał się turystycznym symbolem. Przechowywano tu oryginalny fragment Koranu i kości z ręki Mahometa. La Me- zquita to 23 tysiące metrów kwadrato- wych powierzchni, 19 naw, 850 kolumn z granitu, marmuru, porfiru i jaspisu... Nie ośmielono się jej zburzyć w czasach rekonkwisty, ale już w ostatnich dniach panowania Arabów papież zezwolił na jej wykorzystanie do obrzędów chrześcijańskich. Dużo później wstawio- no w sercu gęstego lasu ażurowych, muzułmańskich kolumn gotycko-baro- kowy kościół.

Saloniki, Grecja Świat Bizancjum na północnym krańcu Morza Egejskiego utrwalony jakby w jednym wielkim plenerowym muzeum – aż 15 ważnych historycznie zabytków greckich Salonik (z historią liczącą po- nad 2300 lat) znalazło się na liście świa- towego dziedzictwa. Od wczesnochrze- ścijańskich po dzieła późnobizantyjskie. Niezwykłe są kościoły i bezcenne freski oraz mozaiki. Szczególne miejsce zaj- muje XV-wieczna Biała Wieża – ważny symbol drugiego co do wielkości po Atenach miasta Hellady. Valletta, Malta Stolica Malty urzeka słońcem, zapa- chem morza, barokowymi kościołami i pnącymi się w górę zaułkami. Wyty-

czone przez Francesco Laparellego ulice krzyżują się pod kątem prostym i biegną ku morzu. Ważną ikoną starej Valletty jest oczywiście świątynia zakonu joannitów – Katedra św. Jana Chrzciciela, pierwszy barokowy kościół Europy. Jego budowę ukończono w 1577 roku. Z zewnątrz surowy, w środku oszałamia kolo- rem, bogactwem detali i ornamentów. W przylegającym do katedry Oratorium można podziwiać słynne dzieło Cara- vaggia – „Ścięcie św. Jana Chrzciciela”. Starówka miasta Rodos, Grecja Z punktu widokowego wieży zegarowej koło Meczetu Sulejmana Wspaniałe- go zobaczymy malownicze, założone

Stolica Malty to niezwykłe miasto, które oczarowuje barokowymi kościołami i krętymi uliczkami zachęcającymi do leniwych spacerów.

eximtours.pl | EXIM TOURS LATO 2022 | 11

poleca EXIMTOURS

poleca EXIMTOURS

Nessebar, Bułgaria

Otrobanda, patrząc na cumujące wy- cieczkowce z całego świata i wracające z morza rybackie kutry. I nade wszystko ulec kolorom starych domów, wśród których dominuje czerwień, żółta ochra, niebieski i cała gama zieleni. Nessebar, Bułgaria Malownicze miasteczko rozłożone na skalistym półwyspie wcinającym się w Morze Czarne. Jego historia liczy ponad 3 tysiące lat. Zaczęło się od trac- kiej osady Menebria, w VI stuleciu istniała tu już grecka kolonia. Właśnie z okresu hellenistycznego pochodzi wiele zabytków m.in. świątynia Apolla,

i liczącą ponad tysiąc lat twierdzę cara Samuela. Biegnącą wzdłuż Jeziora Ochrydzkiego, a zbudowaną przez Rzy- mian w II w p.n.e., Via Egnatia wędrowali m.in. św. Paweł apostoł i św. Helena. Willemstad, Curaçao Zwany Małym Amsterdamem – jego architektura wyrosła z holenderskich tradycji kolonialnych, tropikalnego klimatu i wpływów innych wysp ka- raibskich. Początek dał, w 1634 roku, Fort Amsterdam. Warto zanurzyć się w klimatach najstarszej dzielnicy Punda, odwiedzić m.in. targ na wodzie, przeżyć zachód słońca w porcie dzielnicy

się stylów z różnych epok. Od iliryjskie- go przez rzymsko-bizantyjski po turecki i albański.

akropol i agora, ale znajdziemy tu także bizantyjskie i średniowieczne pomniki historii. Niezwykły klimat nadają miastu (leżącemu w regionie Burgas) przede wszystkim malownicze, drewniane domy z XIX stulecia. Berat, Albania Miasto tysiąca okien – tak nazywany jest Berat. Oddychająca historią, rozłożo-

na nad rzeką Osum perła wciąż mało znanej Albanii. Wrażenie robią wciśnięte w zbocze góry białe domy z rzędami drewnianych ciemnobrązowych okien, których doliczono się aż tysiąca. Ale życie osady zaczęło się już ponad 2200 lat temu, więc przez stulecia nawarstwiały się tu różne architekto- niczne i kulturowe tradycje. Sam zamek z 24 wieżami zaskakuje przenikaniem

Kartagina, Tunezja Legendarne, starożytne miasto

północnej Afryki. Blisko dzisiejszego Tunisu i malowniczego Sidi Bou Said. Z okresu punickiego zachowało się niewiele, a po Fenicjanach, pierwotnych założycielach miasta, pozostało jedynie miejsce. Dziś Kartagina to przede wszystkim spotkanie z architekturą i sztuką rzymską. I nic nie przebije wi- doku najlepiej zachowanego fragmentu – Term Antoniusza. Zbudowane w latach 145-165 n.e. należały do największych w Afryce. Bliżej morza zobaczymy dwa niewielkie oczka wodne symbolicznie przypominające czasy fenickiej potęgi, gdy port w Kartaginie mógł pomieścić 220 statków! W bliskim sąsiedztwie znajdziemy ślady sanktuarium Tanit i Baala Hammona. To największy pomnik punickiego kultu i najstarsze zachowane tego typu miejsce w Kartaginie.

Berat, Albania

Saloniki, Grecja

Kordoba, Hiszpania

Klimatyczne miasteczka potrafią zauroczyć i skraść serce!

Stare części wielkich miast opowiadają historię życia swoich dawnych mieszkańców – warto to uwiecznić.

Rodos, Grecja

eximtours.pl | EXIM TOURS LATO 2022 | 13

poleca EXIMTOURS

Konkurs!

LUBISZ ROBIĆ ZDJĘCIA MIEJSC, KTÓRE ODWIEDZASZ? MASZ KONTO NA INSTAGRAMIE? MOŻESZ ZDOBYĆ 2 BILETY LOTNICZE NA WYBRANY LOT Z OFERTY POLSKICH LINII LOTNICZYCH LOT! 1 Opublikuj zdjęcie ze swoich wakacji, umieść je na swoim koncie na Instagramie, oznaczając na nim 3 Fundatorem nagród w konkursie są Polskie 5 Oznaczenie zdjęć zgodnie z wymaganiami konkursowymi

Linie Lotnicze LOT. 4 Bilety stanowiące nagrodę w konkursie można wykorzystać do 31.12.2022 r.

jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu oraz zgodą na repostowanie na profilu Exim Tours.

@eximtourspolska @flylot i dodając hasztagi #najlepszewakacje2022 #eximtours #flylot. 2 Konkurs rozpoczyna się 1.05.2022 r. i trwa do 31.08.2022 r.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.eximtours.pl/konkurs2022

ZESKANUJ KOD, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ.

poleca EXIMTOURS

poleca EXIMTOURS

N A J B A R D Z I E J F O T O G E N I C Z N E M I E J S C A Ś W I A T A Wakacyjne Instastory

PARK GÜELL BARCELONA, HISZPANIA

SAGRADA FAMÍLIA BARCELONA, HISZPANIA

Park został zaprojektowa- ny przez Antonio Gaudíego na życzenie jego przyjaciela Eusebiego Güella, przemysłow- ca barcelońskiego. Prowadzi do niego siedem bram i jest otoczony murem z kamieni o nieregularnym kształcie. Zachwycają tu trencadís – mozaiki ułożone z kawałków potłuczonych płytek ceramicz- nych. Park ujmuje zielenią, bu- dowlami i krętymi ścieżkami.

To zdecydowanie wizytówka Barcelony i punkt obowiązko- wy na liście każdego turysty. Świątynia Pokutna Świętej Ro- dziny jest uważana za główne osiągnięcie Antonio Gaudíego. Zbudowana na planie krzyża ma trzy charakterystyczne fasady: Narodzenia, Pasji oraz Chwały, a każda wybudowana jest w innym stylu.

Barcelona to miasto Gaudíego. Zaprojektowane przez niego budynki są jej wizytówką.

ALHAMBRA GRENADA, HISZPANIA

Alhambra powstała w XIII wieku w miejscu fortecy Alcazába datowanej na IX wiek.

Alhambra jest najlepiej zacho- wanym przykładem architektu- ry mauretańskiej w Hiszpanii. Przepiękny zespół pałacowy z dziedzińcami i salami, któ- rych ściany zdobią ornamenty i wersy z Koranu. Do tego spacery po Generalife – letniej rezydencji z ogrodami pełnymi bujnej, soczystozielonej roślin- ności. To miejsce naprawdę zapiera dech!

DZIŚ MOŻEMY OD RAZU DZIELIĆ SIĘ Z BLISKIMI I ZNAJOMYMI TYM, GDZIE JESTEŚMY. SĄ TAKIE MIEJSCA, W KTÓRYCH PO PROSTU TRZEBA ZROBIĆ SOBIE ZDJĘCIE. OTO NASZE ZESTAWIENIE FOTOGRAFICZNYCH MUST HAVE! TEKST: Ewa Mościcka

eximtours.pl | EXIM TOURS LATO 2022 | 17

poleca EXIMTOURS

poleca EXIMTOURS

ABU SIMBEL EGIPT

TROPEA WŁOCHY

Kompleks świątyń w Abu Simbel przenosi nas w czasie. Wspaniałe kolosy strzegące zarówno Wielkiej, jak i Małej Świątyni (zwanej też Świątynią Nefertari) robią wrażenie. Wszechobecny Ramzes II z chęcią zapozuje do selfie. Wysokie na 20 metrów cztery posągi faraona, znajdujące się przed Wielką Świątynią, są świadectwem jego potęgi.

Tropea stoi na straży Morza Tyrreńskiego. Zbudowana na wysokim na 60 metrów klifie robi wręcz piorunujące wraże- nie! Najbardziej imponującym elementem plaży znajdującej się poniżej klifu jest kościół Santa Maria dell’Isola zbudo- wany na skalnym wzniesieniu przypominającym wyspę. Warto tu poczekać do zachodu słońca i uwiecznić też widocz- ny z daleka wulkan Stromboli.

DOMKI NA WODZIE MALEDIWY

Wręcz rajska sceneria! Jeśli ktokolwiek dotrze w ten rejon świata, musi zobaczyć na żywo tak charakterystyczne dla Malediwów domki na wo- dzie. Brzmi niepozornie, ale to naprawdę obowiązkowy punkt programu. Trudno szukać bar- dziej romantycznego miejsca – ocean, piasek, zachodzące słońce i szereg domków, które oświetlają promienie odbite w wodzie… Wymarzone tło dla subtelnych zdjęć.

OIA SANTORINI, GRECJA To właśnie tu zachód słońca jest najbardziej spektakularny! Oia, leżąca na północno- -zachodnim krańcu wyspy, oczarowuje typową architek- turą santoryńską – ułożonymi kaskadowo białymi domami z niebieskimi kopułami. To naj- bardziej fotogeniczne i znane miasteczko Grecji, ale Oia jest także mekką artystów, którzy wytrwale dążą do oddania ma- gii wyspy w swojej twórczości.

OMODOS CYPR

Najbardziej rozpoznawalna cypryjska wioska położona u podnóża Gór Troodos. Małe winiarnie i sklepiki z domowy- mi wyrobami, sławne koronki, klimatyczne kawiarnie, kamien- ny klasztor Timios Stavros pochodzący z XII w. Tu napraw- dę jest co fotografować! Stare, wiejskie domy tworzą wręcz bajkową scenerię. Spaceru- jąc uliczkami, można stracić poczucie czasu.

Urokliwe miasteczka

są wdzięcznym tematem zdjęć z podróży.

Piramida Kukulkana to najbardziej rozpoznawalna budowla Chichen Itza.

BURDŻ AL-ARAB DUBAJ

Futurystyczna bryła Burdż Al-Arab sprawiła, że stał się symbolem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ten sied- miogwiazdkowy hotel stanowi część kompleksu wypoczynko- wego Jumeirah Beach Resort położonego na sztucznej wyspie w Zatoce Perskiej. Kształtem przypomina żagiel i ma 321 metrów wysokości, co czyni go najwyższym bu- dynkiem hotelowym świata.

PANAGIA PARAPORTIANI MYKONOS, GRECJA

CHICHEN ITZA MEKSYK

Prekolumbijskie miasto założo- ne przez Majów na półwyspie Jukatan to najważniejsza historyczna atrakcja Meksyku. W częściach południowej i za- chodniej zobaczymy budowle związane z kulturą Majów, a w części północnej – z kultu- rą Tolteków. Aura, która otacza to miejsce, ma w sobie magię – czuć tu ducha przodków!

Panagia Paraportiani nosi miano najczęściej fotografowa- nego kościoła Grecji. Bielony budynek o ciekawym rysie architektonicznym odcina się na tle nieba. W rzeczywistości składa się z pięciu oddzielnych świątyń, które są ze sobą po- łączone, a nazwa – Matka Boża Bramy Bocznej – nawiązuje do usytuowania wejścia.

eximtours.pl | EXIM TOURS LATO 2022 | 19

EXIMTOURS H O T E L E

EXIMTOURS H O T E L E

ADDRESS BEACH RESORT Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

LIU RESORT Side, Turcja

SPORT, RELAKS, ROZRYWKA

DLA DZIECI

POŁOŻENIE

DLA DZIECI

POŁOŻENIE

• • basen typu splash • • miniklub

• • ok. 200 m od plaży • • ok. 3 km od centrum Ҫolakli • • ok. 12 km od centrum Side • • ok. 55 km od lotniska w Antalyi

• • brodzik, plac zabaw, miniklub, animacje • • wysokie krzesełka i menu w restauracji głównej

• • w ekskluzywnej dzielnicy Dubaju – Dubai Marina • • przy plaży i przy słynnej promenadzie The Walk • • ok. 32 km od lotniska w Dubaju

• • basen główny, basen relaksacyjny, basen ze zjeżdżalniami • • leżaki, materace i parasole przy basenach • • siłownia, aerobik, pilates, joga, tabata • • siatkówka plażowa • • programy rozrywkowe, animacje, muzyka na żywo, imprezy tematyczne z DJ-em • • SPA, masaże • • sporty wodne na plaży

WYŻYWIENIE

• • śniadania • • śniadania

WYŻYWIENIE

i obiadokolacje

PLAŻA

• • Ultra All Inclusive

PLAŻA

• • wydzielona prywatna część hotelowa na publicznej plaży Jumeirah Beach • • leżaki, materace i parasole (bezpłatne)

• • piaszczysta, prywatna, certyfikat Błękitnej Flagi • • leżaki i parasole, ręczniki plażowe (bezpłatne)

SPORT, RELAKS, ROZRYWKA

Klimatyczny obiekt dla młodych, wymagających turystów. Designerskie wnętrza idealnie wpasują się w zdjęcia z hasztagiem #najlepszewakacje2022.

• • basen rodzinny • • basen dla dorosłych • • basen infinity (najwyżej położony na świecie) • • leżaki i parasole przy basenach • • siłownia • • wysokiej klasy salon SPA • • sporty wodne na plaży

eximtours.pl | EXIM TOURS LATO 2022 | 21

EXIMTOURS H O T E L E

EXIMTOURS H O T E L E

SUN SIYAM IRU VELI północny Atol Nilandhe (Dhaalu), Malediwy

PORTO MYKONOS Mykonos, Grecja

SPORT, RELAKS, ROZRYWKA

POŁOŻENIE

POŁOŻENIE

PLAŻA

DLA DZIECI

WYŻYWIENIE

• • lokalna wycieczka na wyspę • • 1 wizyta z transferem do siostrzanego hotelu Vilu Reef (lunch i napoje w cenie) • • animacje w ciągu dnia i wieczorami, muzyka na żywo • • zabiegi i masaże • • centrum nurkowe • • sporty wodne na plaży • • wycieczki organizowane przez hotel • • pralnia Płatne • • centrum SPA

• • północny Atol Nilandhe (Dhaalu) • • ok. 40 minut od lotniska Male

• • w centrum Mykonos City • • ok. 1 km od plaży • • ok. 4 km od lotniska

• • piaszczysta • • serwis plażowy (za opłatą)

• • brodzik • • opiekunka • • miniklub

• • śniadania • • śniadania

• • basen ze słodką wodą • • leżaki i parasole przy basenie • • siłownia • • ręczniki plażowe • • masaże (za opłatą)

i obiadokolacje

PLAŻA

Hotel położony na niewielkim wzniesieniu z malowniczą panoramą miasta i pięknymi zachodami słońca. Smaczna kuchnia i przyjazny personel dają gwarancję beztroskiego wypoczynku.

• • drobny, biały piasek • • leżaki, parasole, materace, ręczniki plażowe

SPORT, RELAKS, ROZRYWKA

Bezpłatne • • basen • • sprzęt do snurkowania • • siłownia • • tenis, tenis stołowy • • kajaki, deski stand up paddle, rowery wodne • • 30-minutowa grupowa lekcja windsurfingu • • jedna shisha do pokoju • • wycieczka

Idealne miejsce na tropikalne wakacje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wszystkie wille wyposażone są w prywatny basen oraz taras, z którego można podziwiać uroki raju.

DLA DZIECI

ZOBACZ HOTEL Z NASZEJ OFERTY

• • miniklub dla dzieci 3-12 lat • • opiekunka dla dzieci

na snurkowanie z przewodnikiem

WYŻYWIENIE

• • wycieczka na obserwowanie delfinów

• • All Inclusive Premium

eximtours.pl | EXIM TOURS LATO 2022 | 23

EXIMTOURS H O T E L E

EXIMTOURS H O T E L E

AFRODITI-VENUS BEACH HOTEL & SPA Santorini, Grecja

HARD ROCK IBIZA Ibiza, Hiszpania

Doskonały zakątek na wakacyjny relaks i miejsce wypadowe do zwiedzania pięknej wyspy Santorini.

POŁOŻENIE

DLA DZIECI

POŁOŻENIE

PLAŻA

DLA DZIECI

• • ok. 10 m od plaży • • ok. 50 m od centrum • • ok. 4 km od lotniska • • ok. 8 km od Firy

• • brodzik • • wysokie krzesełka w restauracji

• • Playa d’en Bossa • • bezpośrednio przy plaży • • w sąsiedztwie klubu Ushuaia Beach • • ok. 100 m od przystanku autobusowego • • ok. 400 m od licznych barów, restauracji oraz sklepów i klubów • • ok. 500 m od parku wodnego • • ok. 4,5 km od centrum miasta Ibiza • • ok. 6 km od lotniska

• • publiczna • • piaszczysta • • parasole i leżaki (za opłatą)

• • Baby i Kids Club • • opieka nad dzieckiem (za opłatą) • • brodzik

Zatańcz na koncercie Davida Guetty, Calvina Harrisa czy Martina Garrixa. Poczuj luksus w nowoczesnym wydaniu, zajadając potrawy z najlepszej kuchni.

SPORT, RELAKS, ROZRYWKA

WYŻYWIENIE

WYŻYWIENIE

PLAŻA

• • śniadania • • śniadania

• • 2 baseny zewnętrzne • • leżaki i parasole przy basenach • • animacje • • wieczorne pokazy i muzyka na żywo • • amfiteatr koncertowy • • rzutki

• • bez wyżywienia • • śniadania

• • żwirowa, wydzielona część dla gości hotelu • • leżaki i parasole (bezpłatne), ręczniki plażowe

i obiadokolacje

ZOBACZ HOTEL Z NASZEJ OFERTY

SPORT, RELAKS, ROZRYWKA

• • 2 baseny,

leżaki i parasole przy basenie, ręczniki basenowe • • zewnętrzne jacuzzi

eximtours.pl | EXIM TOURS LATO 2022 | 25

poleca EXIMTOURS

poleca EXIMTOURS

P O Z N A J N I E S A M O W I T Ą K R A I N Ę Ras Al Khaimah

eksplorację terenu pośród brunatno- -pomarańczowych wydm. Pobyt pełen emocji idealnie dopełni nocleg na pusty- ni pod rozgwieżdżonym niebem. W obozie na pustyni znajduje się kilka rodzajów zakwaterowania, od tradycyj- nych namiotów po luksusowe apar- tamenty w kształcie kapsuły. Można wziąć udział w wieczornym show i przy dźwiękach lokalnej muzyki obejrzeć lokalne tańce, a także spróbować beduińskich potraw.

przez samego Bear Gryllsa w oparciu o jego metody oraz techniki. Istnieje również możliwość przenocowania na terenie obozowiska w komfortowych, wojskowych kontenerach. Pustynia to miejsce, gdzie wolność nabiera nowego znaczenia. Tajemnicza, majestatyczna i zaskakująca stanowi obowiązkowy punkt każdej wyprawy. Szczególnie polecamy pustynne jeep safari 4x4, które pozwoli na dokładną

Ras Al Khaimah to nie- wielki emirat z ogromny- mi możliwościami. Jest 4. emiratem pod wzglę- dem wielkości, mieszka w nim ok. 345 000 mieszkańców, z czego większość stanowią rdzenni Arabowie, dzięki czemu jest to miejsce

MARZYSZ O EGZOTYCZNEJ PODRÓŻY? EMIRAT RAS AL KHAIMAH ZAPRASZA DO ODKRYWANIA SWOICH NAJCENNIEJSZYCH SKARBÓW.

E mirat Ras Al Khaimah oferuje Arabskich. Hotele All Inclusive z pry- watnymi, piaszczystymi plażami co roku przyciągają turystów z całego świata. Restauracje hotelowe słyną z pysznego jedzenia, a hotele z bogatego programu rozrywkowego wliczonego w cenę poby- tu. Bez wątpienia oferty zawierają najlep- szy stosunek jakości do ceny pobytu. najlepsze warunki do wypoczynku w całych Zjednoczonych Emiratach Ras Al Khaimah to najbardziej liberalny ze wszystkich emiratów, panuje w nim dużo bardziej swobodna atmosfera przejawiająca się m.in. w sposobie ubierania czy możliwości spożywania alkoholu niż w innych częściach kraju, dlatego jest to miejsce idealne dla osób, które na wakacjach cenią sobie luz i bezpieczeństwo. Dubaj oddalony jest zaledwie o godzinę jazdy, więc w każdej chwili można wyskoczyć na zwiedzanie tego spektakularnego miasta. Emirat słynie z bogactwa kultury, fascynującej historii oraz tradycji sięga- jącej 7000 lat, dlatego Ras Al Khaimah sprawdzi się również dla osób, które lu- bią zwiedzać i poznawać lokalną kulturę

autentyczne i naturalne. Życie toczy się tutaj spo- kojnie i bardzo bezpiecznie, mieszkańcy są bardzo gościnni i żyją w zgodzie z otaczającą ich przyrodą. Ta niewielka kraina położona na północy Zjedno- czonych Emiratów Arabskich, tuż przy granicy z Omanem, już podbiła serca wielu turystów. A może podbije i Twoje…

podczas urlopu. Znajdziemy tutaj najstarszy meczet w kraju, opuszczoną wioskę rybacką z XIX w. – fenomen na skalę całego regionu Bliskiego Wschodu, czy far- mę pereł – która nawiązuje do zamierzchłych czasów, kiedy połów pereł był jednym z popularniejszych zajęć zarobkowych lokalnej społeczności. To na farmie pereł w Ras Al Khaimah powstają najpiękniejsze

Ras Al Khaimah to naprawdę niezwykłe miejsce, w którym na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji – odkrywanie historii, natury, a przede wszystkim życzliwości mieszkańców.

globu. Taka różnorodność krajobrazowa stwarza wiele możliwości aktywności, których na próżno szukać w innych częściach kraju. Ras Al Khaimah to miejsce , które powinien odwiedzić każdy miłośnik przygód, ponieważ większość atrakcji powstała właśnie z myślą o nich. Spora część z nich znajduje się na Jebel Jais, najwyższej górze w kraju. Pod samym szczytem mieści się najpopularniejsza atrakcja i wizytówka Ras Al Khaimah, czyli Jebel Jais Flight. To najdłuższa tyrolka na świecie wpisana do Księgi rekordów Guinessa. Jej długość

i najdroższe okazy. A jak wygląda cały proces hodowli pereł? Czym różni się naturalna perła od hodowlanej? Tego dowiecie się w Ras Al Khaimah. O Ras Al Khaimah mówi się, że to najbardziej malowniczy emirat w całym kraju. Tę opinię zawdzięcza zróżnicowanemu ukształtowaniu terenu. W jego obrębie znajdują się góry z najwyższym szczytem w kraju – Jebel Jais 1934 m n. p. m., brunatno- -pomarańczowe pustynie, wybrzeże morskie z plażami o drobnym, złotym piasku, a także bujne lasy mangrowe, które są rzadko spotykane w tej części

to 2830 m. Podczas zjazdu osiąga się prędkość ok. 150 km/h. Solidna dawka adrenaliny gwarantowana. To właśnie w Ras Al Khaimah znajduje się pierwszy na świecie obóz odkryw- ców sygnowany imieniem najpopu- larniejszego skauta Bear Gryllsa. Położony w górach u podnóży Jebel Jais oferuje kursy survivalu o różnym stopniu intensywności oraz długości. Warsztaty prowadzone są przez zespół wysoko wykwalifikowanych instrukto- rów i ekspertów w zakresie sposobów na przeżycie w trudnych warunkach. Programy zaprojektowane zostały

eximtours.pl | EXIM TOURS LATO 2022 | 27

poleca EXIMTOURS

poleca EXIMTOURS

PRACA NA PEŁNYCH OBROTACH, OBOWIĄZKI DOMOWE I ŻYCIE W CIĄGŁYM PĘDZIE SPOWODOWAŁY, ŻE MARZY CI SIĘ URLOP SPĘDZONY NA „SŁODKIM NICNIEROBIENIU”? LEŻENIE NA PLAŻY, WSŁUCHIWANIE SIĘ W KOJĄCY SZUM FAL I PRZYJEMNE, RELAKSUJĄCE ZABIEGI NA CIAŁO? CZY JEST TO MOŻLIWE? OCZYWIŚCIE, ŻE TAK! ZASMAKUJ LUKSUSU W PIĘKNYM MIEJSCU! TEKST: Iwona Ignatowska Luksusowe wakacje C A Ł A P R Z Y J E M N O Ś Ć P O T W O J E J S T R O N I E

Spokój, cisza i niesamowite widoki – to wszystko, czego trzeba, by zregenerować siły.

Piękne położenie Luksusowe hotele na ogół położone są w malowniczych, kameralnych i spokojnych miejscach z pięknym widokiem na morze lub okolicę. Gwarantują prawie całkowite odcięcie od świata zewnętrznego. Ich niewąt- pliwym atutem jest panujący dookoła spokój i cisza, co pozwala na całkowite wyciszenie się i relaks. Nie dobiega tutaj gwar ulicy, ani warkot przejeżdżających obok samochodów. Hotele te położone są nad samym morzem i często zapew- niają bezpośredni dostęp do prywatnej plaży z własnymi barami czynnymi przez cały dzień, oferującymi darmowe napoje i smaczne przekąski uprzyjem- niające relaks. Nowoczesne wyposażenie Pokoje w hotelach o wysokim stan- dardzie są przestronne, a z tarasów na ogół rozpościera się piękny widok. Są również nowocześnie i ze smakiem urządzone, a wygodne łóżka gwarantują dobry sen i wspaniały wypoczynek.

Wykwintna kuchnia Ekskluzywne hotele oferują swoim gościom najczęściej opcję All Inclusive, czyli całodzienne wyżywienie. O pod- niebienia dbają znani i cenieni kucharze przygotowujący dania ze świeżych składników wysokiej jakości. W hotelo- wych restauracjach proponuje się dania regionalne lub kontynentalne, świeże ryby i owoce morza. Wyjątkowe zabiegi Luksusowe hotele zapewniają nie tylko ciszę, spokój i piękne widoki, ale rów- nież gwarantują odnowę ciała i ducha. W zależności od miejsca i kraju goście mogą skorzystać z nowoczesnego SPA ze strefą wellness, gdzie zabiegi oferowane w eleganckich gabinetach nie tylko pomagają się zrelaksować,

ale jednocześnie pomagają zadbać o kondycję skóry – odmłodzą ją i sprawią, że stanie się dobrze nawilżo- na. W większości hoteli proponuje się holistyczne terapie dla ciała i duszy oraz ekskluzywne zabiegi odprężające i upiększające, które spełniają oczeki- wania nawet najbardziej wymagających gości. Często do ich dyspozycji są też, oprócz tradycyjnych, baseny z syste- mem hydromasaży i przeciwprądem, różnego rodzaju sauny, pokój relaksu, z którego rozpościera się piękny, kojący zmysły widok. W większości hoteli skorzystać można z masażu klasycz- nego lub poćwiczyć jogę pod okiem doświadczonego instruktora. Zazwyczaj na terenie hotelu znajduje się również klimatyzowana siłownia, gdzie można zadbać o kondycję.

N ie każdy po roku pełnym wra- żeń, trudnych wyzwań i ciężkiej pracy ma ochotę wypoczywać w hotelu, w którym panuje gwar, głośna muzyka przy basenie i śmiech bawiących się dzieci. To właśnie z myślą o wyjątkowych klientach, którzy na swoich wakacjach szukają wyłącznie ciszy i spokoju, powstały kameralne hotele łączące ośrodki SPA ze strefą wellness, charakteryzujące się wysokim standardem, w których dzięki ekskluzywnym zabiegom można

wyciszyć zarówno ciało, jak i umysł.

Luksusowe, klimatyzowane po- mieszczenia w całym obiekcie oraz profesjonalna i dys- kretna obsługa hotelowa na najwyższym poziomie spra- wiają, że wszyscy goście czują się wyjątkowo dobrze.

Miejsca, gdzie całkowi- cie można zapomnieć o kłopotach i tro- skach dnia codzien- nego, spowolnić tempo, naładować ba-

terie, napawać się spokojem, luksusem oraz piękną pogodą i ciepłą wodą w morzu. Co jeszcze oferują tego rodzaju ekskluzywne miejsca?

eximtours.pl | EXIM TOURS LATO 2022 | 29

EXIMTOURS H O T E L E

EXIMTOURS H O T E L E

THE RITZ-CARLTON ABAMA Guía de Isora, Teneryfa, Hiszpania

GRAN HOTEL AND THALASSO SPA Estepona, Elba

SPORT, RELAKS, ROZRYWKA

POŁOŻENIE

• • przy plaży oddzielonej od hotelu promenadą • • ok. 3 km od centrum miejscowości ze sklepami, barami, restauracjami • • ok. 65 km od lotniska w Maladze

Bezpłatne • • basen zewnętrzny, słodka woda • • basen kryty • • leżaki i parasole przy basenie • • siłownia, sala fitness Płatne • • centrum SPA • • masaże i zabiegi • • golf ok. 2 km od hotelu

PLAŻA

ZOBACZ HOTEL Z NASZEJ OFERTY

• • piaszczysto- -kamienista, publiczna • • leżaki i parasole (za opłatą)

DLA DZIECI

• • miniklub dla dzieci 4-12 lat (czynny w sezonie letnim) • • brodzik dla dzieci • • plac zabaw dla dzieci

WYŻYWIENIE

• • śniadania • • śniadania

SPORT, RELAKS, ROZRYWKA

i obiadokolacje • • 3 posiłki dziennie • • All Inclusive

POŁOŻENIE

PLAŻA

DLA DZIECI

WYŻYWIENIE

• • ok. 300 m od plaży • • pole golfowe w pobliżu • • ok. 3 km od najbliższych sklepów, restauracji, barów • • ok. 3 km od Playa San Juan • • ok. 35 km od lotniska

• • piaszczysta, publiczna z wydzieloną częścią hotelową • • schody prowadzące do plaży • • leżaki i parasole, kolejka dowożąca gości hotelowych na plażę

• • basen • • plac zabaw • • miniklub dla dzieci 4-12 lat

• • śniadania • • śniadania

• • łącznie 6 basenów, część basenów podgrzewana sezonowo (w tym 2 baseny tylko dla dorosłych) • • leżaki i parasole przy basenie • • siłownia i sala fitness od 16+

i obiadokolacje

Luksusowy hotel położony pośród bujnej kanaryjskiej roślinności z dala od zgiełku miasta. Wysoki standard obiektu, wyborna kuchnia i wspaniała obsługa.

BAY RESORT & SPA Kontokali, Korfu, Grecja

POŁOŻENIE

DLA DZIECI

• • ok. 10 m od plaży • • ok. 6 km od lotniska • • ok. 20 km od Achillionu

• • program animacyjny dla dzieci 4-12 lat • • klub dla dzieci 4-12 lat • • brodzik • • plac zabaw • • wysokie krzesełka w restauracji • • opiekunka na zamówie- nie (za opłatą)

PLAŻA

• • piaszczysta, publiczna • • leżaki i parasole, ręczniki plażowe (bezpłatne)

WYŻYWIENIE

SPORT, RELAKS, ROZRYWKA

ZOBACZ HOTEL Z NASZEJ OFERTY

• • śniadania • • śniadania

i obiadokolacje • • 3 posiłki dziennie

• • wieczorne show, muzyka na żywo • • basen ze słoną wodą, leżaki i parasole przy basenie, ręczniki basenowe • • basen kryty ze słodką wodą (podgrzewany) • • siłownia, sauna • • kort tenisowy • • siatkówka plażowa, joga

eximtours.pl | EXIM TOURS LATO 2022 | 31

EXIMTOURS H O T E L E

EXIMTOURS H O T E L E

REGNUM CARYA Belek, Turcja

RIXOS PREMIUM SEAGATE Sharm El Sheikh, Egipt

SPORT, RELAKS, ROZRYWKA

POŁOŻENIE

PLAŻA

PLAŻA

POŁOŻENIE

• • bezpośrednio przy plaży • • w zatoce Nabq Bay • • ok. 18 km od centrum Naama Bay • • ok. 9 km od lotniska w Sharm El Sheikh

• • piaszczysta, z pomostem • • przy brzegu rafa koralowa (zalecane obuwie ochronne) • • leżaki i parasole (bezpłatne) • • ręczniki plażowe (bezpłatne)

• • 7 basenów • • aquapark w hotelu Rixos Aquapark (przekąski oraz napoje bezalkoholowe w barze) • • leżaki i parasole • • kort tenisowy • • siłownia • • łaźnia turecka, sauna, jacuzzi • • rzutki, szachy • • siatkówka plażowa • • dzienny i wieczorny program animacyjny

• • prywatna, piaszczysta, pomost • • leżaki, materace, parasole, ręczniki plażowe (bezpłatne) • • certyfikat Błękitnej Flagi

• • bezpłatny wstęp i transfer do parku tematycznego Land of Legends • • centrum fitness, tenis stołowy, boccia, rzutki, łucznictwo • • tenis, futbol, siatkówka plażowa • • salon SPA • • 18-dołkowe pole golfowe • • gry elektroniczne, play station, kręgle, bilard • • lekcje gry w tenisa, oświetlenie kortów tenisowych i sprzęt do tenisa • • sporty wodne na plaży

• • przy plaży • • ok. 5 km od centrum Belek • • ok. 25 km od lotniska w Antalyi

SPORT, RELAKS, ROZRYWKA

ZOBACZ HOTEL Z NASZEJ OFERTY

• • 4 baseny, aquapark, leniwa rzeka • • leżaki i parasole przy basenach • • park przygód: 32 platformy, ścianki wspinaczkowe, zipline • • zajęcia sportowe: pilates, joga, zumba, gimnastyka wodna, lekcje tańca, bumper ball, angry birds • • programy animacyjne, wieczorne przedstawienia, imprezy tematyczne, dyskoteka, muzyka na żywo

DLA DZIECI

• • miniklub (4-12 lat) • • junior klub (13-17 lat) • • 2 brodziki • • plac zabaw • • minidisco, kino, pokój gier • • opiekunka (za opłatą) • • restauracja

DLA DZIECI

• • mały aquapark, plac zabaw

• • miniklub, junior klub, klub dla nastolatków • • restauracja dla dzieci (w restauracji głównej), menu dziecięce, wysokie krzesełka

Jeden z najlepszych obiektów w Sharm El Sheikh. Wakacje w tym hotelu to spełnienie marzeń wszystkich bez względu na wiek.

Jeden z najbardziej ekskluzywnych hoteli Riwiery Tureckiej. To tu koncertowała m.in. Jennifer Lopez , Rita Ora, Dua Lipa czy Jason Derulo. To tu w otoczeniu luksusu spełniają się wakacyjne marzenia.

WYŻYWIENIE

• • Ultra All Inclusive

WYŻYWIENIE

• • Ultra All Inclusive

eximtours.pl | EXIM TOURS LATO 2022 | 33

EXIMTOURS H O T E L E

EXIMTOURS H O T E L E

STEIGENBERGER MARHABA THALASSO HAMMAMET Hammamet, Tunezja

ATLANTICA MARE VILLAGE Ayia Napa, Cypr

SPORT, RELAKS, ROZRYWKA

SPORT, RELAKS, ROZRYWKA

POŁOŻENIE

DLA DZIECI

POŁOŻENIE

PLAŻA

DLA DZIECI

WYŻYWIENIE

• • bezpośrednio przy plaży • • ok. 6 km od centrum Hammametu • • ok. 800 m od sklepów i barów • • ok. 4 km od przystanku autobusowego

• • brodzik • • plac i pokój zabaw dla dzieci • • miniklub (4-12 lat) • • animacje dla dorosłych i dzieci

• • przy plaży Kermia Beach • • ok. 4 km od centrum • • ok. 10 km od parku wodnego • • ok. 60 km od lotniska w Larnace

• • piaszczysta • • leżaki, parasole i ręczniki plażowe (bezpłatne)

• • program animacyjny i klub dla dzieci 4-12 lat • • brodzik • • plac zabaw • • wysokie krzesełka w restauracji • • opiekunka na zamówienie (bezpłatna)

• • śniadania

Bezpłatne • • 2 baseny • • kort tenisowy

• • program animacyjny, wieczorne show • • basen ze słodką wodą, leżaki, parasole i ręczniki basenowe • • siłownia • • aerobik • • boisko do siatkówki i piłki nożnej • • kort tenisowy

i obiadokolacje

• • All Inclusive

z wypożyczalnią sprzętu (kaucja) • • tenis stołowy, siłownia, siatkówka • • aqua aerobik Płatne • • szkoła tenisa ziemnego • • jazda konna • • golf • • sporty wodne na plaży • • ok. 3 km od hotelu 45-dołkowe pole golfowe Citrus i 18-dołkowe Yasmine • • centrum Marhaba Thalasso & SPA

WYŻYWIENIE

• • All Inclusive

Z czym kojarzy się Cypr? Z pięknymi plażami, oczywiście. Taką znajdziecie przy hotelu Atlantica Mare Village. Wyjątkowa i wyróżniona Błękitną Flagą.

PLAŻA

• • piaszczysta, łagodne zejście do morza • • bezpłatne parasole i leżaki, ręczniki za kaucją

Luksusowe wakacje wśród palm, przy pięknej plaży i z doskonałym serwisem, dla koneserów. ZOBACZ HOTEL Z NASZEJ OFERTY

eximtours.pl | EXIM TOURS LATO 2022 | 35

Page 1 Page 2-3 Page 4-5 Page 6-7 Page 8-9 Page 10-11 Page 12-13 Page 14-15 Page 16-17 Page 18-19 Page 20-21 Page 22-23 Page 24-25 Page 26-27 Page 28-29 Page 30-31 Page 32-33 Page 34-35 Page 36-37 Page 38-39 Page 40-41 Page 42-43 Page 44-45 Page 46-47 Page 48-49 Page 50-51 Page 52-53 Page 54-55 Page 56-57 Page 58-59 Page 60-61 Page 62-63 Page 64-65 Page 66-67 Page 68-69 Page 70-71 Page 72-73 Page 74-75 Page 76-77 Page 78-79 Page 80-81 Page 82-83 Page 84-85 Page 86-87 Page 88-89 Page 90-91 Page 92-93 Page 94-95 Page 96-97 Page 98-99 Page 100-101 Page 102-103 Page 104-105 Page 106-107 Page 108-109 Page 110-111 Page 112-113 Page 114-115 Page 116-117 Page 118-119 Page 120-121 Page 122-123 Page 124-125 Page 126-127 Page 128-129 Page 130-131 Page 132-133 Page 134-135 Page 136-137 Page 138-139 Page 140-141 Page 142-143 Page 144-145 Page 146-147 Page 148

Made with FlippingBook. PDF to flipbook with ease