ישראלית | עיתון נשים חברתי | נובמבר 2019

הרעיה שאיתו

אפרת אהרוני

היא נשואה להנרי דוד, אבל רחוקה מאוד מעולם הזוהר. היא נראית עדינה, אבל שירתה בתפקיד קרבי בג׳נין. היא חושבת שהוא שחקן מוכשר, אבל לא צופה בסדרות שלו. רעיה לא צועדת לצד בעלה בפרימיירות, אבל בחיים האמיתיים הם שומרים על זוגיות יציבה ואוהבת כבר מעל עשור. וזה לא בא להם בקלות

מתי התחלת ללמוד קבלה? "אחרי תשע שנים שהיינו יחד זה דעך ונגמר. נשארתי לבד מול עצמי. הדבר היחיד שהרגשתי זה רצון עז להמשיך ללמוד קבלה. משהו בפנים דחף אותי לשם, הרגשתי שאין לי אוויר. באותו שבוע הגעתי לראשונה להרצאה ב׳קבלה לעם׳ בפתח תקווה".

אני חושבת שיותר מחצי ממה שאומרים עליו - אני לא יודעת, וזה שומר עליי מאוד". ואיזה אדם הנרי בחיים האמיתיים? "אנושי ורגיל. ביומיום אין לו עודף ביטחון עצמי, אבל כשהוא נכנס לתפקיד, לדמות, אז יש לו. הוא נולד שחקן, הוא תמיד אומר שזה מה שהוא יודע לעשות בחיים". מבלרוס לג׳נין רעיה נולדה בבלרוס לזוג הורים מוזיקאים. "עליתי לארץ עם המשפחה כשהייתי בת שלוש-עשרה", היא מספרת, "אחי כבר היה פה. הוא היה בן שש-עשרה כשעלה לארץ בתוכנית ׳נעלה׳ ונכנס ללמוד בפנימייה. שנה חיינו בלעדיו. סבתא הייתה בוכה כל היום, ואימא – כאילו קרעו לה את הילד מהלב. מהר מאוד הבנו שאנחנו עולים אחריו". הם הגיעו היישר לעפולה, וכעבור שנה רעיה, שהייתה קשורה מאוד לאחיה היחיד, החליטה לעזוב את הבית ולעבור גם היא לפנימייה שהוא למד בה בהרצליה. משם המשיכה לשירות צבאי מאתגר, המנוגד לרוך ולעדינות שהיא מקרינה. כדי לבנות קשר זוגי יציב הם עברו תהליך ארוך שדרש משניהם ויתורים הדדיים ורצון חזק להתגבר על המכשולים - החומרים שמהם עשויה אהבה "שירתתי כבודקת מעברים בג׳נין ובמחסום ארז, תפקיד לא קל, אבל הרגשתי שאני עושה משהו משמעותי. אני זוכרת שפעם אחת הודיעו לנו שחדרו מחבלים לבסיס. אלה היו רגעי פחד מוות. הסתגרנו בחדר, הייתי על מדים ועם נשק דרוך, מוכנה שאולי מישהו ייכנס בדלת ואצטרך להרוג אותו. כל הזמן חשבתי שהחבר׳ה הצעירים שרק התגייסו נמצאים עכשיו בחוץ בסכנה. בסוף אחד המג"דים הוותיקים השתלט וירה במחבל. ראיתי אחר כך את הגופה או יותר נכון את מה שנשאר ממנה". טראומתי. איך עמדת בזה מבחינה נפשית? "התיייחסתי לזה בתור תפקיד נטו. היום אני לא חושבת שהייתי עומדת בזה. בגיל שמונה-עשרה את לגמרי לא מעכלת את הדברים. אבל אהבתי מאוד את השירות הצבאי. היינו בבסיס סגור, עשינו יחד שבתות. בין לוחמים יש רגש מאוד משפחתי וחם כי מרגישים את התלות וההדדיות. זה מה שהחזיק אותי". שעת קבלה אחרי הפנימייה והשירות הצבאי רעיה משתחררת ומרגישה אבודה. היא חוזרת להורים בעפולה, אך תוך זמן קצר עוברת עם בן הזוג לפתח תקווה. "שלוש שנים גרנו יחד בפתח תקווה. הוא למד שם קבלה. הוא היה צורב לי דיסקים, והייתי מקשיבה או קוראת איזה ספר, אבל עוד לא הייתי ממש בעניין".

בזמן שרעיה דוד יושבת בריאיון, הנרי נשאר בבית ושומר על ארבעת ילדיהם. על אף שהיא מעולם לא התראיינה, כבר מהרגע הראשון היא מקרינה נינוחות וביטחון, שכנראה הם חלק בלתי נפרד מהאישיות שלה. היא לבושה ג׳ינס ושיערה פזור, כמעט בלי איפור, ויש בה משהו שמזכיר את הנרי. "אומרים לי לפעמים שאנחנו דומים חיצונית", היא צוחקת. , ויחד הם מגדלים הנרי דוד ) נשואה כבר עשור לשחקן 35( רעיה ) ושושנה בת 6( ), בנימין 8( ), דריה 10( ארבעה ילדים: מיכאל השנה. יש בה פשטות וכנות כובשת. כנראה לא דבק בה אף לא גרגיר אחד של אבק כוכבים. איך זה להיות נשואה לשחקן שמלוהק לרוב לתפקיד הבחור השרמנטי? "בתחילת הזוגיות לא היה לי קל עם זה. היו לנו הרבה טלטלות רגשיות, הגאווה שלי קפצה ואמרה לי ׳לא צריך, בשביל מה לך לסבול?׳. לפעמים אני לא מבינה מאיפה היה לי את הכוח להמשיך, אבל עם הרבה סבלנות ואורך רוח, הזמן עשה את פשר לנו להתאקלם ולהתרגל זה לזו. היום אני מבינה ִ שלו וא שדווקא הקשיים שעברנו קירבו בינינו וחיזקו את הקשר". שיתפת אותו בקשיים שהיו לך? "בהתחלה לא. הוא הבין שקשה לי. רק כשהמצב התייצב בבית התחלתי לשתף אותו באמת. אני זוכרת שהוא שיחק באיזו סדרה אינטרנטית, משהו על סקס ("במעגל סגור"), וזה הטריד אותי מאוד, כי חשבתי מה יגידו עליי. הנרי אמר לי, ׳את לא צריכה לדאוג מה יגידו עלייך, אני איתך׳. זה נתן לי ביטחון. מאז ועד היום אני לא מתערבת במקצוע שלו. מבחינת שנינו המשחק זה הפרנסה שלו נטו. הוא יוצא להצגה כמו למשרד, ואני תומכת במה שהוא יודע לעשות הכי טוב". את הנרי דוד תוכלו לראות בקרוב במחזה "הנודדים" של תיאטרון "גשר", וכמובן ב"רק להיום" – הסדרה שיצאה לאחרונה וזכתה בתואר סדרת הטלוויזיה הבינלאומית הטובה ביותר בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי של ציריך, אחד הפסטיבלים היוקרתיים בעולם. את צופה בו? חשוב לו לקבל ממך פידבק? "בדרך כלל לא, אלא אם הוא מעביר לי משהו, אז אני קוראת כי אני מבינה שזה חשוב לו ואולי הוא רוצה לשמוע מה דעתי.

מה מצאת בקבלה? "גישה לחיים - מהדברים האוניברסליים ועד הדברים היומיומיים. את פשוט מבינה את טבע האדם, ולא נכנסת לסטרס הזה של החיים. לא לוקחת דברים יותר מדי אישי, לא מאשימה אף אחד. זה נותן פרופורציות. בכלל זה פתח בי מחשבות ושאלות שלעולם לא הייתי מגיעה אליהן בעצמי. איך אפשר לחשוב ביומיום על אהבה, על נתינה, על יחס טוב לאחרים? את יכולה להיות רק בתוך עצמך ובמחשבות של למה זה קורה לי, ואיך כולם לא בסדר. פה יש לך אפשרות להסתכל על עצמך מהצד ולראות שכל מה שאת רואה זה בתוכך, ואם תשני את עצמך, תראי מציאות אחרת. מאוד מעשי". גם הנרי לומד קבלה, שם נפגשתם. איך זה משפיע על הקשר שלכם? "זה הבסיס לקשר שלנו. הדרך המשותפת מחברת בינינו. היא עזרה לנו לצאת מהסבך הזה של המריבות, כי ידענו שיש משמעות נוספת לקשר שלנו - מטרה חשובה וגדולה מאיתנו". במרחק נגיעה הסיפור של הנרי ורעיה הוא לא סיפור של התאהבות רומנטית מהסרטים עם זיקוקים באוויר. כדי לבנות קשר זוגי יציב, הם עברו תהליך ארוך, שדרש משניהם ויתורים הדדיים ורצון חזק להתגבר על המכשולים - החומרים שמהם עשויה אהבה. "כשהתחלתי ללמוד קבלה הציעו לי להכיר שם מישהו. אחרי תשע שנות זוגיות לא ממש רציתי, אבל הייתה חברה שהפצירה בי שוב ושוב, ׳נו, את בטח מכירה אותו, הוא שחקן מפורסם, יש פוסטרים שלו ברחובות׳. לא היה לי מושג מי זה. בסוף אחרי הרבה בקשות מצידה הסכמתי שהיא תיתן לו את הטלפון שלי.

Made with FlippingBook - Online catalogs