2024 Nyári katalógus

két sziget, ezernyi látnivaló SZICÍLIA, MÁLTA

Olaszország

Málta

8 NAP / 7 ÉJSZAKA BRUTTÓ ÁRAZÁS

4* -os SZÁLLODÁK

UTAZÁS:

Budapestről Cataniába, Máltáról Budapestre egyszeri átszállással, valamint Szicília és Málta között közvet- len menetrend szerinti repülőjáratokkal; a helyszínen légkondicionált autóbuszokkal. Utazásainknál számos szempont figyelembe vétele alapján döntjük el, hogy melyik légitársaságot választ- juk. Ezek többek között az ár, a cég megbízhatósága, hol a legkisebb esély arra, hogy utólag megváltoztatják a menetrendet (vagy akár a repülőjárat dátumát is), il- letve melyik menetrendnél több a célországban töltött idő. A Máltára közvetlen járatot üzemeltető fapados légitársaságok esetében – azon túl, hogy sok esetben drágábbak is – sajnos gyakoribb a menetrendváltozás, ami szélsőséges esetben akár az utazás ellehetetlenü- lését is eredményezheti.

jellegzetes vallettai utcakép

Szicília a Földközi-tenger legnagyobb szigete, közvetlen közelében pedig a parányi Málta, mely mégis az egyik legérdekesebb sziget. Azt mondják, hogy nincs még egy olyan hely a világon, ahol a történelmi emlékek olyan sűrűn helyezkednének el, mint Málta szigetén. Szi - cília és Málta a Földközi-tenger medencéjének középső részén található, fontos kereskedel - mi hajóutak mentén. Ez is magyarázat a régi gazdagságra, amiért olyan sokan próbálkoztak a hódítással. A szigetek mai lakói nagyrészt ezen hódítók leszármazottai (görögök, rómaiak, arabok, normannok, spanyolok stb.). Mindegyik hódító rajta hagyta a nyomát a szigeteken, így aztán a kulturális körutazások kedvelői igazi csemegére számíthatnak.

SZÁLLÁS:

1+1+1 éjszaka Szicílián 4 csillagos szállodákban, a programban megadott helyeken. 4 éjszaka Máltán egy jó 4 csillagos, medencés wellness szállodában (a szálloda vendégei ingyen használhatják a szaunát, a gőzfürdőt, a külső és belső medencét, a jacuzzit és a konditermet). A szálloda 100 méterre ta- lálható a homokos tengerparti strandtól. Mindegyik szálloda szobái 2-3 ágyasak, fürdőszobá- sak, légkondicionáltak, tv-vel és telefonnal felszereltek. * Az ápr. 06-i („B” jelű) csoport esetében 1+1+1+1 (4 éjszaka) Szicílián és 3 éjszaka Máltán.

1. nap: Szicília – Siracusa Elutazás az előzetes menetrend szerint a reggeli órákban Ferihegyről Cataniába egyszeri átszállással. Továbbu- tazás Archimédész városába, Siracusába. Siracusa az ókori Nagy-Görögország egyik legjelentősebb városa volt, ma is több műemléke emlékeztet erre az időszakra. Városnézés: az Ortügia szigetén fekvő óváros, Aretusa forrása, ókori emlékek stb. Szállás Siracusától délre, Noto környékén (1 éj). 2. nap: Szicília – Piazza Armerina, Agrigento Továbbutazás nyugat felé, Szicília középső területein keresztül. Piazza Armerinában a római kori villa megte- kintése. A villa több mint 4000 négyzetméternyi padló- mozaikjai világhírűek, és bepillantást engednek az ókori római életmódba. Délután látogatás Agrigentóban a híres Templomok völgyében. Agrigentót a görögök alapították Krisztus előtt a VI. században, abból az időszakból szár- maznak monumentális görög templomai. Szállás Palermo környékén (1 éj). 3. nap: Szicília – Palermo, Monreale, Cefalú Városnézés Palermóban, Szicília fővárosában: székes- egyház, Normann Palota, Palatinus-kápolna stb. Ezután a Palermo melletti Monreale világhírű XII. századi dóm- jának megtekintése (gyönyörű mozaikok). Kora délután utazás Cefalúba, mely kisváros egy hatalmas sziklatömb tövében fekszik a tengerparton. Séta a hangulatos, közép- kori városközpontban (erődszerű normann kori bazilika). Szállás Milazzóban (1 éj). 4. nap: Szicília – Taormina, Etna Utazás Taorminába. Szicília talán legnépszerűbb turisz- tikai attrakciója ez a kisváros, mely a tenger felett, egy hegy nyúlványán fekszik (panoráma az Etnára). Séta a városban, a Csontváry által is megfestett görög színház megtekintése. Ezután kirándulás az Etnához. Az Etna Európa legna- gyobb működő vulkánja, ahol holdbéli tájak várják a tu- ristákat. A 2000 méter magasan fekvő parkolóból lehető- ség lesz felmenni felvonóval a csúcs közelébe, körülbelül 2500 méteres magasságig. A késő esti órákban Catania repülőteréről elutazás Mál- tára, szállás egy tengerparthoz közeli szállodában (4 éj). * Az ápr. 06-i („B” jelű) csoport a negyedik éjszakát még Szicílián tölti egy Cataniától északra található szál- lodában, és csak az ötödik napon repülnek át Máltára egy kora reggeli járattal. Így ők Máltán 3 éjszakát töltenek, és az 5. napon nekik délelőtt lesz a félnapos program Máltán. 5. nap: Málta – Három Város, Hagar Qim őskori templom, Kék barlang Délelőtt szabad program, pihenés a szállodában, illetve a tengerparton.

Délután félnapos program Málta szigetén. Először ismer- kedés azzal a három erődített kisvárossal, melyek a Nagy Kikötő Vallettával szemközti oldalán emelkednek. Tovább- utazás a Hagar Qim történelem előtti templomhoz (Málta egyik fontos műemléke). Építéséhez több tonnás köveket is felhasználtak. Végül leereszkedünk a sziget déli olda- lának sziklás partjaihoz, ha az időjárás engedi, fakultatív lehetőség csónakkirándulásra a Kék barlanghoz. 6. nap: Málta – Valletta, Mosta, Mdina, Rabat Egész napos program Málta szigetén. Először városné- zés a fővárosban, Vallettában (panoráma a Felső Baracca kertekből, Szt. János társkatedrális stb.). Ezt a lenyűgöző építészetű várost a Málta szigetére költözött Szt. János rendi lovagok hozták létre a XVI. században a törökök elleni védekezésül. Továbbutazás Mostába, a Szűz Má- ria-templom megtekintése (kupolája az egyik legnagyobb Európában). A következő programunk Mdina, a régi fő- város, mely a sziget közepén, egy dombtetőn fekszik. A középkorból itt felejtett óváros hatalmas palotáival, szűk sikátoraival, templomaival mély benyomást tesz a turis- tákra. Végül Rabatban a Szt. Pál katakombákat nézzük meg, majd ha az idő engedi, látogatást teszünk egy kéz- műves faluban. 7. nap: Málta – Gozo szigete Szabad program, pihenés a szállodában, illetve a tenger- parton. Fakultatív program: Egész napos kirándulás a közeli Gozo szigetére, ebéddel (kb. 9 óra). Transzfer a máltai kikötőbe, majd onnan kompátkelés Gozora (kb. 30 perces út). Málta nyüzsgő, mozgalmas városaival ellentétben a mindössze 30.000 lakost számláló Gozo a nyugalom szi- gete, kis falvai és gyönyörű tengerparti tájai elbűvölik a turistákat. Először Gozo központjában, Victoriában elláto- gatunk az 1700-as évek elején épített katedrálishoz, mely a város fölé magasodó fellegvárban kapott helyet. Követ- kező megállónk Ggantija megalitikus templomegyüttese, ahonnan szép időben gyönyörű a kilátás a közeli Comino szigetére és Máltára is. Programunkat a sziget északi részén található Calyp- so-barlang melletti kilátópontnál zárjuk, ahol megcsodál- hatjuk Gozo egyik leglátványosabb tengerparti szakaszát. A fakultatív program ára (ebéddel): 24.000 Ft + belépők (minimum 20 fő esetén). A program kevesebb jelentkező esetén is megvalósulhat, viszont abban az esetben vala- mivel magasabb árra kell számítani. 8. nap: Málta Délelőtt pihenés a szállodában, illetve a tengerparton, majd transzfer a repülőtérre. Hazautazás egyszeri átszál- lással Budapestre, érkezés várhatóan az esti órákban (az előzetes menetrend szerint).

ELLÁTÁS:

Félpanzió (Szicíliában 4 háromfogásos menüvacsora, Máltán 3 büfévacsora korlátlan italfogyasztással; a reggeli mindenhol büfé). Figyelem: Olaszországban a büféreggelik általában egyszerűbb svédasztalt jelentenek. 2024. ápr. 06 – 13. * ......... B............ 427.000 Ft + 104.000 Ft (reptéri ill.) = 531.000 Ft 2024. ápr. 30 – máj. 07. ...... A............ 439.000 Ft + 107.000 Ft (reptéri ill.) = 546.000 Ft 2024. máj. 28 – jún. 04. ...... A............ 444.000 Ft + 109.000 Ft (reptéri ill.) = 553.000 Ft 2024. szept. 02 – 09. ........ A............ 495.000 Ft + 121.000 Ft (reptéri ill.) = 616.000 Ft 2024. okt. 22 – 29. .......... A............ 476.000 Ft + 111.000 Ft (reptéri ill.) = 587.000 Ft A teljes részvételi díj tartalmazza a repülője- gyeket (beleértve a Szicília – Málta járatot is) a 23 kg-os feladható poggyásszal, a reptéri illetékeket, a 7 éjszakai szállást félpanzióval, a helyi idegen- forgalmi adókat, az útlemondási biztosítást, a helyi autóbuszt, a fenti programokat, a helyi idegenveze- téseket és a Fehérvár Travel idegenvezetőjét (a bu- dapesti indulástól a budapesti érkezésig), de nem tartalmazza a belépődíjakat (ld. 16-20. oldal). Egyágyas felár: .........A........ 119.000 Ft B....... 104.000 Ft 3. ágy kedvezménye: .....A........ 34.500 Ft B........ 21.500 Ft Tenger oldali szoba felára a máltai szállodában: ....A... 15.900 Ft/fő/4 éj B. . 9.000 Ft/fő/3 éj Betegség-, baleset- és poggyászbiztosítás: .......... 545 Ft/nap (ld. 21. oldal) Térképvázlat a 26-27. oldalon. IDŐPONTOK: TELJES RÉSZVÉTELI DÍJAK:

145

DÉL-EURÓPA / OLASZORSZÁG

21. éve folyamatosan a Fehérvár Travel kínálatában

Made with FlippingBook - Online Brochure Maker