ismerkedés Alsó-Ausztriával Észak-Norvégia felfedezése a Lofoten-szigetektől az Északi-fokig MESEVILÁG AZ ÉSZAKI-SARKKÖRÖN TÚL A BÉCSI-ERDŐTŐL AZ OSZTRÁK DUNAKANYARIG I.
Norvégia
Reine – a fantasztikus fekvésű halászfalu a környező hegyvilággal
A Lofoten-szigetek sokak szerint Földünk legizgalmasabb helyei közé tartoznak. Ritkán lát egy helyen ennyi szépséget az utazó. Látványos, különleges formájú, meredek, részben hóborította hegyvilág, ezenkívül bájos tengeröblök, fjordok, szigetek, félszigetek, roman - tikus halászfalvak – több mint 150 kilométeren keresztül. Ilyen hosszú ugyanis a sziget - csoporton átvezető főút. A szigetek bejárásához nem kell hajóra szállni, hidak, alagutak kötik össze őket egymással és a szárazfölddel. A Lofoten-szigetcsoport bejárása után végig szép tájakon haladva érkezünk meg a pazar fekvésű Tromsø-be, „Észak fővárosába”, ahol két éjszakát (egy teljes napot) töltünk. Innen továbbhaladva kétszer is komppal kell átkelnünk egy-egy vadregényes fjordon, majd elér - jük utazásunk végcélját, a híres Északi-fokot (Nordkapp). A 300 méter magasan a tenger fölé emelkedő szikla tetejéről az éjszakai napsütés élményét is átélhetjük, ha nem lesz felhős az égbolt.
8 NAP / 7 ÉJSZAKA BRUTTÓ ÁRAZÁS
UTAZÁS:
Menetrend szerinti repülőjáratokkal, egyszeri átszál- lással a Budapest – Oslo – Evenes / Alta – Oslo – Bu- dapest útvonalon. Norvégiában jó minőségű, légkon- dicionált autóbusszal. Megjegyzés: Az első napon az Oslo – Evenes járatot csak 5,5 órás csatlakozási idővel tudtuk foglalni. Az oslói repülőtéren számos kávézó, étterem, üzlet talál- ható, ahol kellemesen el lehet tölteni az időt.
1. nap: Harstad Elutazás Ferihegyről oslói átszállással Észak-Norvé- giába, Evenes repülőterére. Az esti érkezés után autó- busszal átkelünk egy hatalmas hídon Hinnøy szigeté- re, szállás a közeli Harstad városában (1 éj). 2. nap: Lofoten-szigetek (Troll-fjord hajókirándulás, Svolvӕr, Kabelvåg) Utazás Svolvӕr, a Lofoten-szigetek fő települése irányába vadregényes tájakon keresztül (gyönyörű hegyek, völgyek, fjordok, alagutak, hidak). Útközben természetesen lesz egy-két fotószünet is. Érkezés a késő délelőtti órákban, majd egy 3 órás hajókirándu- lás következik Észak-Norvégia leglátványosabb fjord- jához. A Troll-fjord csak hajóval közelíthető meg egy szűk sziklabejáraton keresztül. 1000 méter magas, itt-ott szinte függőleges hegyfalak szegélyezik, szép időben a látvány egy életre szóló élmény. A hajókirándulás után a szállodai szobákat foglaljuk
el (2 éj), majd délután még marad idő egy kis ismer- kedésre a gyönyörű fekvésű „fővárossal”, Svolvӕrrel, valamint a szomszédos településsel, Kabelvåggal. 3. nap: Lofoten-szigetek (Å, Reine, Hamnøy, Ramberg, Nusfjord) A mai nap körutazásunk csúcspontja. Egész napos buszos kirándulás során ismerkedünk a Lofoten-szi- getek legfőbb nevezetességeivel, legszebb tájaival, útközben számos fotószünetet tartunk. A táj szép- ségét nem lehet leírni, látni kell. Elmegyünk majd addig a pontig, ahol a legutolsó nagyobb szigeten (Moskenesøy szigete) véget ér az országút, ott talál- ható egy bájos halászfalu, melyet úgy hívnak, hogy Å (ó-nak ejtik). Ez a betű az utolsó a norvég ábécében, jelzi, hogy a norvégok szerint ez már majdnem a világ vége. A falu ma már tulajdonképpen egy skanzen, ez a Norvég Halászfalu Múzeum. Az utolsó nagy sziget mentén, egy-egy kisebb szige-
SZÁLLÁS:
7 éjszaka jó 3 csillagos szintű szállodákban, kétágyas fürdőszobás szobákban. Megjegyzés: Az Északi-foknál (6. éjszaka) a szűkös szállodakapacitás miatt egy olyan szállodát tudtunk a csoportoknak foglalni, melynek színvonala a Fehérvár Travel szerint nem éri el a 3 csillagot. A szobák kissé egyszerűbbek, de tiszták.
ELLÁTÁS:
Bőséges büféreggeli + 1 ebéd Nusfjordban a 3. napon / fakultatív vacsora a 3. nap kivételével. 2024. jún. 02 – 09. 872.000 Ft + 23.000 Ft (reptéri ill.) = 895.000 Ft 2024. júl. 21 – 28. 922.000 Ft + 23.000 Ft (reptéri ill.) = 945.000 Ft A teljes részvételi díj tartalmazza a repülője gyeket a 23 kg-os feladható poggyásszal, a reptéri illetéket, az útlemondási biztosítást, a 7 éjszakai szállást büfé- reggelivel, a helyi autóbuszos utazást, a kompátkelé- seket, a hajózást a Troll-fjordhoz, a fenti programokat, a Fehérvár Travel idegenvezetőjét Budapesttől Buda- pestig, a Nordkapp-diplomát valamint a következő belépődíjakat: Lofoten-katedrális Kabelvågban, Nor- vég Halászfalu Múzeum Å-ban, Lofotens Hus Galleri Henningsvӕrben, Arktisz-katedrális Tromsø-ben, ka- binos felvonó a Storsteinen-hegyre, látogatói központ az Északi-foknál (Nordkapphalle), őskori sziklarajzok Altában, az Északi Fény-katedrális Altában, illetve a Nusfjord halászfaluban 2019-ben bevezetett magas belépődíjat is, amely kötelezően egy ebédet is tar- talmaz. További fakultatív belépők ld. 16-20. oldalon. Félpanziós felár: ................. 76.000 Ft (6 vacsora – a 3. nap programja tartalmazza az ebédet, így azon a napon nem bizosítunk vacsorát) Egyágyas felár: ................. 169.000 Ft Betegség-, baleset- és poggyászbiztosítás: .......... 545 Ft/nap (ld. 21. oldal) IDŐPONTOK: TELJES RÉSZVÉTELI DÍJAK:
éjszakai napsütés a Nordkappnál
68
ÉSZAK-EURÓPA / SKANDINÁVIA
Made with FlippingBook - Online Brochure Maker