גיליון 992

קצרים

כבוד! נעה מלול מאשדוד זכתה בפרס 'אות רמון' היוקרתי

המסע השנתי באמית י' אשדוד הוקדש לזכר גיבורי המלחמה

ט

קס הענקת 'אות רמון' התקיים השבוע במעמד שר

החינוך, שר המדע, מנכ"ל בנק הפועלים ויו"ר קרן רמון. נעה מלול נבחרה מתוך מועמדים 350 למעלה מ- מכל רחבי הארץ, והיא מצטרפת לקבוצה מצומצמת תלמידים בלבד 15 של הזוכים בפרס מדי שנה. נעה היא תלמידה מצטיינת. היא לומדת במגמת מופת ומרחיבה את לימודיה במדעים ובחקר השואה. במקביל, היא פעילה רב-תחומית: חברתית מתנדבת בתנועת המד"צים, מרכזת פרויקטים קהילתיים, משתתפת בתוכניות העשרה יוקרתיות, ואף הקימה בבית הספר את פרויקט "מעריצים" – פרויקט שמטרתו לחשוף תלמידים לעולם הרפואה

ואהבת הארץ, אותם ייצגו אילן, אסף ורונה רמון ז"ל, ואשתמש בהם כדי להמשיך ולתרום לחברה הישראלית." זוהי השנה השלישית ברציפות בה תלמיד מבית הספר מקיף י"א באשדוד זוכה בפרס 'אות רמון', זכייה המעידה על מצוינות חינוכית ועל עשייה חברתית ענפה בבית הספר.

ורפואת חירום. נעה סיפרה כי 'אות רמון' העניק לה הזדמנות ייחודית להיחשף למגוון דעות, רעיונות ושכבות באוכלוסייה. "זכיתי לפגוש מנהיגים מכל תחומי החיים, ללמוד מהם ולהרחיב את אופקיי," אמרה. "אני לוקחת איתי את הערכים שלמדתי בתוכנית – ענווה, מצוינות, שאפתנות

מורים והתלמידים של שכבת י' בבית החינוך אמית י' אשדוד, אשר שכלו מכרים ובני משפחה

ה

במהלך המלחמה, החליטו להפוך את המסע השנתי 'לעובדה ולשומרה' בו התלמידים מתנדבים עם חקלאי הדרום, למסע גבורה והנצחה לגיבורי ישראל, החזרת החטופים והנצחת חללי המלחמה. כל תלמיד 'אימץ' חלל או חטוף, למד להכיר את דמותו וצעד במסע כשתמונתו ושמו של החלל או החטוף על גבי התיק שלו לאורך המסלול ולזכרו. שיתף: 3 יאיר ששואשוילי, תלמיד כיתה י' "קיבלתי את התמונה של סא"ל (במיל') נתנאל אלקובי הי"ד, שנפל לפני פחות מחודש. למדתי ממנו שתמיד צריך לעשות את המקסימום של כל אדם בכל מצב ובכל דבר. הרגשתי כאילו אני לוקח את הנשמה שלו יחד איתי, וזה נתן לי כוח לנסות להראות לכל יהודי שגר בארץ ישראל ובעולם להבין את המשמעות של ההקרבה של החיילים והפצועים שלנו". חני בן אבו, רכזת השכבה: "התלמידים עזרו לחקלאים, צעדו בשבילי ארץ ישראל ועברו חוויה עוצמתית ומשמעותית. כל זה בתקופה כל כך מורכבת ומטלטלת בה עם ישראל נמצא. לכן בחרנו להנציח את זכר הנופלים, להצדיע לגיבורים, לצעוד ולתמוך בהחזרת החטופים. לאורך המסע התלמידים נשאו על תיקם סטיקרים עם תמונות החטופים וסרט צהוב בתפילה לחזרתם במהרה".

צעדת הזיכרון של תלמידי מקיף א'

ה

מנהלת בית הספר הדס בן שושן, הדגישה את סיפור גבורתם של השניים וביקשה שנהיה ראויים להקרבה הגדולה של הנופלים. היא הבטיחה כי "ביה"ס יפעל לזכור אותם לעולם". נציגי המשפחות חובלאשוילי ורתנר, גזרו את הסרט לגינת ההנצחה לזכר הנופלים, כמאמר השיר "יש פרחים שעד אינסוף נשארים במנגינה". יהי זכרם ברוך.

בצעדה המיוחדת, יחד עם צוות ביה"ס והתלמידים, נטלו חלק גם המשפחות משפחת השכולות: חובלשוילי – שושי הרעיה ובתם רומי אור, ההורים ריקי וסימון והאח דניאל. ומשפחת רתנר - ההורים מרים וחיים והאחים יוסף, אסתר, שלמה, אריאל, משה ובת חן. את הצעדה ליוו נציגי היחידות הצבאיות גולני ברדלס וקרקל.

בוע ציינו חצי שנה לאירועי השבעה באוקטובר, ובמקיף

א' ערכו צעדה גדולה לזכרם של שני לוחמי צה"ל, בוגרי ביה"ס - רס"ן אברהם חובלשוילי וסמ"ר דוד רתנר, ז"ל - אשר נפלו במלחמת 'חרבות ברזל'. במהלך השבוע שקדם לצעדה, עברו התלמידים הכנה לפעילות, הכירו את אבי ודוד ואת היחידות בהן לחמו.

22

992 גיליון 12.04.24

www.ashdodonline.co.il

Made with FlippingBook - professional solution for displaying marketing and sales documents online