KATALOG_ZIMA_2022_2023_EXIMTOURS

poleca EXIMTOURS

D ecyzja zapadła! Całą rodziną ruszacie na zimowe wakacje, żeby dzieci nauczyły się jeździć na nartach, dorośli poszaleli po śnież- nych stokach, a cała rodzina miło spędziła czas i naładowała akumulatory na kolejne miesiące. Jak zorganizować taki wypad? Jaki hotel wybrać? Co ze sobą zabrać? Jak się spakować? W naszym krótkim poradniku znajdzie- cie odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące wyjazdu z dziećmi. Zapakuj odpowiednie ubrania Pakując dziecięcą walizkę, warto pa- miętać, że nasza pociecha dużo czasu będzie spędzać na świeżym powietrzu, więc oprócz tradycyjnej odzieży, która będzie chronić przed zimnem, trzeba wyposażyć malucha w odpowiednie ubranie na narty. Zimą najlepiej ubierać się „na cebulkę”. Podstawę i pierwszą warstwę powinna stanowić bezszwo- wa bielizna termoaktywna, która nie powoduje otarć i skutecznie odprowa- dza pot na zewnątrz. Jest przyjemna w dotyku i nie krępuje ruchów. Druga ma za zadanie zadbać o ciepło dziecka. Taką rolę świetnie spełni na przykład

Jaki hotel wybrać?

bluza z polaru. Ostatnia to warstwa ze- wnętrzna, na przykład lekka, ale ciepła, niekrępująca ruchów kurtka narciarska i dopasowane do niej spodnie lub kombi- nezon narciarski. Oczywiście, nie wolno zapomnieć o ciepłej czapce, która nie będzie przeszkadzać pod obowiąz- kowym kaskiem, oraz rękawiczkach chroniących przed zimnem i specjalnych skarpetach narciarskich. Te elementy odzieży, które mogą się przemoczyć, np. rękawiczki lub kombinezon, powinno się wziąć podwójne, by w razie potrzeby mieć na zmianę. Warto zabrać także strój kąpielowy, czepek i klapki, bo ba- sen po nartach to popularny sposób na rodzinne spędzanie czasu. Nie zapomnij o apteczce Co prawda, aktywność na świeżym powietrzu wzmacnia odporność organi- zmu, ale może się zdarzyć lekkie prze- ziębienie lub drobne kłopoty żołądkowe. W zimowej apteczce powinny więc zna- leźć się leki działające przeciwgorącz- kowo, przeciwzapalnie i przeciwbólowo, maści i żele rozgrzewające, preparaty do nosa, elektrolity, probiotyk, węgiel aktywny, preparaty przeciwwymiotne i hamujące biegunkę. Nie powinno rów- nież zabraknąć kremów chroniących skórę twarzy przed mrozem i słońcem.

Wybierając miejsce zimowych wakacji, warto dowiedzieć się, jakie dodatkowe atrakcje oferuje hotel, bo zimą zmrok zapada szybko i po po- wrocie ze stoku zostaje jeszcze sporo wolnego czasu do zagospodarowania. Tym bardziej, że niektóre miejsca noclegowe znajdują się w pobliżu tras narciarskich z dala od miasta, a dzieci regenerują się szybko i po krótkim odpoczynku zazwyczaj są gotowe do dalszej zabawy. Hotel nastawiony na pobyt rodzin z dziećmi stara się dbać o swoich najmłodszych gości. Warto szukać takich, w ofercie których można znaleźć animacje dla dzieci w różnym wieku. Ciekawą propozycją jest możli- wość wynajęcia niani. Obecnie większość hoteli oferuje korzystanie z basenu, ponieważ to świetna okazja na rozgrzanie się po całym dniu spędzonym na świe- żym powietrzu. Dla dzieci również! Ważne jest także, czy w pobliżu hote- lu znajdziemy „oślą łączkę” do nauki jazdy na nartach i szkółkę narciarską z doświadczonymi instruktorami.

Dziecko w aucie

Bardzo często na narty jedziemy wła- snym samochodem. Trwa to przynaj- mniej kilka godzin, podczas których cierpliwość rodziców wystawiona jest na ciężką próbę. Czym w podróży zająć kilkulatka? Oto kilka sprawdzo- nych pomysłów: słuchanie audio- booków, śpiewanie piosenek, kolo- rowanie książeczek, oglądanie filmów na tablecie lub smartfo- nie, szukanie za oknem zwie- rząt, wymienianie wyrazów na konkretną literę, zgadywanie zagadek. Dobrym pomysłem jest znalezienie miejsca na kawę z placem zabaw lub kącikiem dla dzieci. Jeśli lubicie przerwę w podróży spędzać na ustronnym parkingu, zabawcie się w berka lub inne gry ruchowe, by dziecko miało okazję trochę pobiegać.

eximtours.pl | EXIM TOURS ZIMA 2022/2023 | 47

Made with FlippingBook - Online catalogs