Vadovavimas ir klestėjimas sunkmečiu
darbams, tyrimams, praktikai ir pan. Jeigu esate toks (-ia) kaip aš, suprasite, kad diena nepakankamai suplanuota. Kasdieniai poreikiai neleidžia jums susikaupti, atima laiką, psichinę energiją, todėl spėjate nedaug ką. Dirbdami iš namų susiduriate su naujais iššūkiais. 24 val. per parą 7 dienas per savaitę jus kas akimirką kas nors blaško, todėl negalite padaryti nieko prasmingo. Dėl šios priežasties jūsų smegenys nuolat dirba labai paviršutiniškai. Jūs pradedate. Jūs baigiate. Jūs visą dieną vėl iš naujo pradedate ką nors daryti. Jūs žinote, kad rytoj turite paskambinti konkretiems žmonėms, bet ar kalendoriuje pažymėjote pokalbiams skirtą laiką? Jūs žinote, kad rytoj dirbsite ne namie, bet ar konkretus laikas numatytas kalendoriuje? Jūs mane supratote. Padaroma tai, kas suplanuota. Norite patobulėti šioje srityje? Kiekvienos dienos pabaigoje skirkite 30 minučių, kad peržiūrėtumėte visus tos dienos susitikimus, reikalaujančius tolesnių veiksmų, ir pažymėkite juos kitos dienos kalendoriuje. Šiems susitikimams turite skirti pirmenybę.
Neseniai Dovico.com atliktas žmogiškųjų išteklių tyrimas parodė, kad daugelį iš mūsų didžiąją dalį darbo dienos kas nors blaško! Tyrimo rezultatai: • Mus išblaško vidutiniškai septynis kartus per valandą. • Kiekvienas išblaškymas iš mūsų atima penkias minutes. • Kasdien keturias valandas skiriame tam, kad vėl susikauptume. • 80 % sutrukdymų vertinami kaip mažareikšmiai arba nereikšmingi. • Atsikratę nereikšmingų trikdžių sutaupome tris valandas per dieną. Antra, susirasite erdvę, kurioje nebūtų jokių vaizdinių ar garsinių trikdžių. Jūsų smegenys jaučia poreikį susitelkti į garsą ir judesį, tad padėkite joms persikelti ten, kur jos gali pradėti veikti strategiškai. Ir jeigu jūs dar neįsigijote puikių garsą izoliuojančių ausinių, turėtumėte tuo pasirūpinti! Per ausines galėsite klausytis bet kokio pageidaujamo aplinkos garso ar muzikos. Galiausiai atsikratę trikdžių suprasite, kad jums nereikia tiek daug laiko, kad viską nuveiktumėte. Siūlau jums kitą savaitę išmėginti šį pratimą: Nustatykite laikmatį 15-ai minučių. Tada imkitės svarbiausio dienos projekto arba projekto, kurį atidėliojote ne vieną mėnesį. Penkiolika minučių. Jokių trikdžių. Nustebsite pamatę, kokią pažangą padarysite leisdami smegenims susikaupti.
DARRIN JOHNSON Vyresnysis pardavimo viceprezidentas @darrinToGo @darrinjohnson1
Šiuo unikaliu laikotarpiu mes visi esame patyrę didesnių ar mažesnių sukrėtimų. Kai kurie iš jūsų darbavosi priešakinėse linijose ir rūpinosi sergančiaisiais. Kiti atliko svarbiausius darbus, kad padėtų mūsų visuomenei ir ekonomikai judėti toliau. Dar kiti skaudžiai pajuto, ką reiškia netekti pajamų, arba baiminosi prarasti darbą. Šiomis aplinkybėmis mes nesiliovėme stebėtis visame pasaulyje žmonių parodytu atsparumu. Mums visiems teko keisti savo elgesį. Todėl visuomenėje buvo stebimos didelės permainos, susijusios su komunikacijos ir darbo metodais. Staiga pasikeitė mūsų kasdienybė, įpročiai ir paradigmos. Daugelis iš mūsų dabar daugiau laiko leidžia namuose ir dirba nuotoliniu būdu. Kaip klestėti tokioje naujoje aplinkoje? Geresni įpročiai Mes visi sužinojome, kad išsaugoti sveikatą mums padės tokie įpročiai kaip rankų plovimas, paviršių valymas ir fizinio atstumo laikymasis. Jūs analogiškai galite išsiugdyti geresnius įpročius, kurie padės jums kasdien būti produktyvesniems. David Allen, knygos „Produktyvaus darbo paslaptys“ (angl. Getting Things Done) autorius, yra vienas mano mėgstamų asmeninio produktyvumo ekspertų ir tiesiog nuostabus žmogus. Jis moko veiksmingo principo – viską planuoti savo gyvenime. Tai gali būti paprasčiausiais, bet radikaliausias dalykas, kurį galite padaryti, kad padėtumėte išsiugdyti tinkamus įpročius. Ką reiškia planavimas? Dabar pažvelkite į kitos dienos kalendorių. Kiek valandų jame skirta konkrečiai jums svarbiai veiklai? Pavyzdžiui, telefono skambučiams, projektams, smulkiems
Skirkite laiko trims svarbioms užduotimis
Kokie trys svarbiausi dalykai, kuriuos turite nuveikti rytoj? Labai lengva paskęsti smulkių užduočių ir dienos metu iškylančių skubių reikalų sūkuryje. Per ateinančias penkias dienas kiekvieną dieną planuokite visą dėmesį sutelkdami į tris svarbiausius projektus – jiems skirkite pirmą dienos dalį. Galite nustebti pamatę, kad visos dienos metu esate labiau susitelkę ir laimingesni, žinodami, kad darote tai, kas iš tiesų jūsų gyvenime yra reikšminga.
Pamaitinkite kūną ir sielą
Dabar, kai atlikę kelis šiame straipsnyje aprašytus pratimus, pradėjote dirbti efektyviau, galite viską suderinti ir užtikrinti savo gyvenime nuoseklų ir prasmingą pokytį. Kiekvieną dieną suplanuokite laiką, skirtą mankštai ir judėjimui. Pasirūpinkite, kad jūsų namuose būtų tik sveiko maisto. Užtikrinkite, kad jūsų aplinkoje būtų žmonės ir dalykai, kurie daro jūsų gyvenimą geresniu. Dr. Jim Afremow yra sporto psichologijos specialistas ir vienos iš mano mėgstamų knygų – „Čempiono protas. Kaip didieji sportininkai mąsto, treniruojasi ir klesti“ (angl. The Champion's Mind: How Great Athletes Think, Train, and Thrive) – autorius. Šioje knygoje J. Afremow kalba apie seną čerokių legendą, žinomą kaip pasaka apie du vilkus. Senolis savo anūkui kariui paaiškina, kad kiekviename iš mūsų gyvena du vilkai: vienas vilkas yra pozityvus ir geras, o kitas – kenksmingas ir destruktyvus. Šie du vilkai kovoja dėl galimybės mus kontroliuoti. Anūkas susidomėjęs klausia: „Kuris vilkas laimės?“ Senelis atsako: „Tas, kurį tu maitini.“ Pereidami prie naujų darbo ir vadovavimo būdų nepamirškite pamaitinti gerąjį vilką. Mes gyvename ir vadovaujame neįtikėtinų permainų laikotarpiu. Pasinaudokime šiuo ekonominiu ir visuomeniniu sunkmečiu, kad patobulėtume patys, pagerintume savo gyvenimą ir taptume geresniais lyderiais.
Raskite laiko susikaupti
Jeigu norite gerokai pagerinti savo gebėjimą padaryti daugiau per trumpesnį laiką, užsibrėžkite tikslą kiekvieną dieną rasti laiko susikaupti. Knygų autorius ir Džordžtauno universiteto docentas Cal Newport mano, kad gebėjimas giliai susikoncentruoti į darbą yra vienas vertingiausių, bet vis rečiau pasitaikančių įgūdžių šiandienos žinių ekonomikoje. Nors tai nėra lengva užduotis, yra būdas, kaip labiau susikaupti ir mėgautis gilesnio ir strategiškesnio mąstymo teikiama nauda. Pirma, išjunkite visus pranešimus, įskaitant el. pašto, tekstinius, įspėjamuosius ir pan. pranešimus, kuriuos galite gauti tuo metu. Nors intuityviai galite pradėti tam priešintis, išmėginkite. Savo knygoje „Skaitmeninis minimalizmas“ (angl. Digital Minimalism) C. Newport teigia: „Siekiant geresnio gyvenimo aukštųjų technologijų pasaulyje reikia mažiau laiko skirti technologijų naudojimui.“
22 SPALIO, LAPKRIČIO, GRUODŽIO MĖN. | EU.MELALEUCA.COM
SPALIO, LAPKRIČIO, GRUODŽIO MĖN. | EU.MELALEUCA.COM 23
Made with FlippingBook - Online magazine maker