Nysted - Stubberupgaardlejr; Flygtninge overflyttes 2, 1946

Flygtninge overflytte til Tybjerg am 9-7.1946

Lfd.Ni

V o m ame

geb. am 6.3.1914

Name

Reg. Nr.

1 Risch 2 tf 3 t 4 t 5 t

Lotte

G 023o6642

644 645 643 646 647 648 649 65o 72o 721 716 717 718 634 635 636 637 638 639 64 0 641 651 652 653 713 661 662 669 693 665 666 7ol 7o3 512 513 823 7o7 7o6 813 611 612 6 I 3 615 6o9 616 6o7 608 606 736 737 73>æ 719 772 773

Lieselotte 13.8.1935 13.12.1936 22. 7.1934

Ruth Karl

Guenthér Rosemarie Dietrich Klaus Helma Bertå Jnge Woligang Siegfried Manfred’ Annemarie Berta Elfriede Heinz Jrmgard Anneliese Friedrich Minna Siegfried Annemarie Waltraut Wilhelm Frieda Jda

4. 1.1938 4. 2.1939 22.8.194o 22.8.194o 9.1.1942 29.12.19o6 1.4.1937 7.11.1930 29.9.19^4 24.8.1918 21.9.1938 15.1.1941 7.5.1942 7.2.191o 3o.ll.1931 17.4.1937 29.7.1939 17.3.1871 19.9.1917 4.7.194o 23.4.1945 19.4.193o 23.9.1882 lo.1.1895 ^ 0 1 o A n 2o.8.1897 14.5.1885 13.7.1884 28.5.1913 9.12.1918 25.2.1892 5.lo.1914 15.7.1940 lo.2.19o3 25.8.1888 2.5.1926 22.5.191o 1.4.19o9 4.12.1944 7.5.1908 12.6.1925 8.8.1926 11.5.1935 5.6.1932 1 . 1 2 . 1 9 3 6 2 . 2 .19 26 2o.2.1931 1 2 . 9 .1926 9.11.19o5 1.3.1933 5.11.1938 7.2.188? 3.3.19oo 30.1.1933 lo.11.1892 0 25.6.18^68 12.11.1923 3*lo . 1900 5.5.1930

6

7

7 t» 8 t 9 tf

lo Godenschwege

G 02286719

ft tf

11 12 14 17 18 19 fto 22 23 25

Jnge . ." 5.2.1929 Gertrud’ , 12.5.19o9 Gerd

13 Burmeister

t

1 5 *: t 16 Mikitta

G 023o6631

tf f t t tf f t f

632 633

Xarl&Heinz 3o.l.l94o

21 Kossmann

. 24

26 Schwemmer 27 Butz 28 tf Fanten §& Gendorf 35 Deckert 37 Bendick 38 Ziesig 39 B^schoff 4o Hildebrandt 36 tf 42 Naulin 43 tf 44 lormelker 45 Block 46 Tødtmann 47 Baase 48 tf 49 Heuer 5o t 51 t 52 tf 53 t 54 ft 55 f 56 Dewitz 57 tf 58 Eckert 59 Warda 6 o ti 61 / 62 Rusch 63 t 64 f 65 Lentz 59 ft 52 t Kunze Ui . n 4 - A ^ 4 - nustent 41 Tt

Anna Anni Faul Anna Ernst

/Martha Else

G 02286514

Edelgard Klaus Hermann Martha Elisabeth Anneliese Elisabeth Burchard Marie Nora

G 023o6822

G 0o9434o2 G 023o661o 4o3

Elli Gerda Edith Hans

Lieselotte 14.5.1928

Gertrud Edeltraut Brunhilde Erika Emma Dietrich Krimhilde

G 02286739

^Wilhelm Elise

G 023o6717

Charlotte

f

66

Anmuth

Reg. Nr.

geb.am

Vorname

Name

Lfd.Nr

2 o. 8 .18 78 16.4.1899 11.1.1931 2.11.1940 3.1.19o4 27.9.1929 2b.9.1937 2o.l.l934 1 2 . 1 . 1 9 3 2 11.7.1895 2 1 . 1 2 . 1 9 2 8 26.11.1888 1 3 .7 .1892 9.3.1884 29 . 8 . 1 9 1 2

Martha Gertrud Traute

G 023o6771 G 022o5452

Nueske Lochmann

67 68 69 7o 71 73 75 76 77 78 79 8 o 82

t t ft

453 4 54? 455

Rosemarie 21.6.1937

Heiderose Liesbeth Wolfgang Manfred Erna

15.11.1877 G 02286765

72 Aren/t 74 Hosch 19

766 800 803 8 o 2 8o4 8o5 801 818 819 812 816 814 811 815

Margarete 3.12.19o^5 G 02306799

t It t t t I

Otto

Guenther- 24.lo.1939 Gerhard - 3o.6.1944

Margot - Christel Jda

81 Lassow

t

83 Bentschneider Martha - - 22.lo.1881

Else Frieda Hedwig Franz Ellen

84 Musall 85 R^ievestahl

Marie • • 14.9.1870

86

Hennig

87 Loop

Se- l delmeier

17.8.19o9 G 0o866712 G 02205366

8 3 89 9o 91 92 93 94 96 97 98

t t t t t t t 1

Rosemarie 16.lo.1933 Wolfgang 26.1.1935 Hans-Juergen 4.lo.36

367 368 369 37o 371 855 856 bp/ 6i?a 859 860 861 662 729 7£o 731 825 826 824 827 828 829 831 764 765 288 289 29 o 285 284 287 795 796 797 849 85 0 851 846 847

Hartmut Sigrid Erna Waltraut Adriane Elvira Peter Hedwig Emma

13.3.1941 2o.5.1945 6.3.1916 1.3.1934 23.9.1937 i r nAiit -L• 0 •JL j 7 .b . 1943 26.lo.1877 16.lo.1886 1/ .M - .19 10 8.1.192'/ 19.1.1*4o 27.1.1904 2o.5.191o

G 023o6854

95 Wilhelmi

f f

tf

' 99

loo Klikow lol Hintz

tf tf

Elfriede 2.1.1927 /Karin * 6.11.1941

lo2 lo3 lo5 lo6 lo8 111 112 113 114 121 122 123 l£-T 126 127 129 132 133 135

Elli Gerda Renate Marie Frieda

lo4 Rieck

I t

Wilhelm 3.1.1876 Johanna 14.9*1876 Jngeborg 3.7.1929 Karl * * 12.2.1935 Hermann 25.lo.1938 Barmen 23.4.1942 Anna • 28.2.1887 Hannelore 27.7.1940 Hedwig^ • 13.2.19o6 Helga * 8.7.193o Jrmgard 24.lo.1931 Manfred 24.4.1934 Franz 1.10.1898 Monika 28.5.1942 31.5.1935 OI l il 1 20 . 7 . 194-0 25.8.1941 15.7.1945 1.8.1941 25.11.1917 Maria ■ 16.12.1893 Jrmgard 28.6.1929 Rudolf 18.5.1938 Eckart 28.lo.194o Martin Jlse Lydia- Helmut .1.2.1923 9.7.1943 Karl-Heinz 15.5.1945 Renate vJLtL l o w C l Horst Hedwig Wally

lo7 Boljahn

t

lo9 jfsæksKrohn llo Niles

t It t t

83o *

G 02337165 G 023o6763

115 Kalina 116 Klingschat 117 Sumpf 119 Goldapp 12o Petfereit 118 t

G 02395286

t It It tf t tf

2 $ 1

125 Goldapp

128 Hinz 1 3 o t 131 BØttcher t

t t

134 Weber

t

848

136

Reg.Nr

geb.am

Vorname

Lfd.Nr.

Name

G 02306853 G 023 06806 ingen

21. 6.1925 11.11.1945 26.11.19o5 19.6.1933 13.9.1939 30.1.1938 18.11.1881 2o.9.1876 28.11.1895 21.12.1898 24.9.1928 lo.11.1938 2.12.1925 8. 1.1914 25.2.1938 23.9.1940 -»r*\ *|“| i ,r\ 18.11.1942 25.1.1945 20.1.1910 28.6.1936 13.l2.194o 22.1.1898 26.1.1921 16.11.1942 5.3.1884 21.9.1895 11.9.1910 16.lo.1879 13.5.1916 22.5.1917 3o.5.1886 7.12.1916 21.lo.1913 23.9.1943 30.7.1912 16.11.1938 5.12.1939 16.8. 1941 28.1o.1899 29.12.1928 23.lo.1932 2-5.19 o 7 4.9.1933 24.11.1936 14.12.1893 8.8.1886 30.1.1891 17.6.19oo lo.7.19o7 14.4.1914 4.11.1935 5.10.1936 17.lo.19oo 27.12.1943 II.I.I 9 13 23./.1937 28.6.1943 17.1.19o3 19.6.1911 16.5.1941 12.4.1890 9 .lo.1895 21.9.1913 9.3.1941 26.9.1913 3.1.1937

Anna Erika Berta Jnge Erwin

137 Pochert tt 139 Hintz tt 138

8o7 808 798 81o 878 879 880 881 877 841 842 843O/*/i

14o 141 142

809

Margarete Ottilie Laura • Bruno Hedwig Lore Carola Charlotte Luise Erna Erika Christa Reiner Anni Friedhelm Erhard Else Ursula• Regina Katharina Frieda Elvira Selma Øerda ■rm i Elsoeth Minna Herta E/mmi* Æ*riedhard Anneliese Wolfram Volker Gernot Christel Magdalene Lieselotte Jngeborg Anna Lena Emma Erich Dorothea Walter Waldemar Meta Helga Manfred Margarete Brigitte Alice Klaus Michael Manfred Heinrich Martha Herta Johanna Hildegard Helga Mahfred Haris Else ^4/Iiana

tt

tt

143 YaCh 144 Hintz 145 Dahl ft

146 147 148 151 152 153 154 156 157

tt

tt

149 Rogalski 15o Hint«"« "

tt

tt

845 866 867 868 835 836 837 725 733 728 727 603

tt

155 Stracke tf

ft

158 Haft 159 Vølker ft 161 Brauns 162 Dølitsch 163 Stuckmann 164 Lucht 165 Drube 166 Ruhnow 167 Eruurni 168 Olivier 169 Brandstædter tt 16o

O O p 758 757 755 756 751 752 753 754 618 619 62o 714 715 716 87 0 699 7oo 874 637 638 639 64o 839 833 834 863 864 865 9o2 667 668 688 687 685 686 832

17o 172 173 174 175176 177 179 18o 186 187 188 189 192 194 195 198 2oo 2o2 2o4 205 2 0 6

171 Scherner tf

tf

tf

Babr tt

tt

178 Matzko ft

tt

181 Schwartz 182 Haase tt 184 Pruessing 185 Gloger tf 183

G 02286636

ft

tt

Woif-Dieter 27.7.1945 Marie-Luise 7.2.1923

tf

19o Herrmann 191 Ruessmann tt 193 Scholtz ft

tt

ifcscjal96 Tscherneck 197 Bindzau tt

199 Gross tf 2ol Gedack tf

G00bo38 31

2o3 Bork tt

I tt

833834

lo3.il*.fåi!

geb. a m

Vorname

Res. JNr. G 023o6723

Lfd.Nr.

Name

2.3.1890 1 1 . 0 .1097 7 . 8 .190 3 14.5.I 880 1.12.19o9 2o.5.1934 28.6.1915 3 o.b. 19 2 o 18.5.1941 20.6.1942 lo.5.1894 7.2.1898 8.2.1915 21.9.1935 16.2.1939 4.4.1941 17.8.19o3 19.ll.19o8 22.3.1934 21.7.1935 23.6.1892 9.1.1895 24.5.19o4 9.lo.1925 12.9.1927 9.9.1928

Ernst Martha

Stobbe

lo'/

724 726 788 79o 791 873 631 632 628 629 674 675 676 614 778 779 7 80 721 722 7 08 7o9 71o 712 7o4 7o5 663 664 732

2o8 2o9 21o 211 212 213 214 215 216 217 218 219 22o 221 222 223 225 226 227 229 23o 231 232 233 234 336 237 £38 339 34o

i

Johanne s 12.5.1895

Saldsieder Ladwig Schlee Borkowski

Anna Emma ' Gertrud Waltraut Anneliese Gertrud Helga Hei^e Gustav Auguste yDorothea Hans Helene Wolfgang Haris Luise Christa Renate Wilhelm Anna Frieda Erna Eiu;

789

ft

Ohl

G 02286630

im e u m £ L n . n

/

ft

Schønhoff Heidemann tt Z"

G 023o6 673

tt

tt

224 Heuer

Domke tt

tt

223 Fotschka

tt

Griebenow tf

tt

Max Anni ‘

711

It

28 .lo . 1929 13.11.1896 6 . 6 .1903 12.11.1929 9.9.19o4 17.2.1926

ft

Grochowski

Lieselotte 30.9.1922

Anna

Kænl

Sciaeunemaim Else

Horst * Elise Herta

It

Pari Nitz

G 02286 59o

Page 1 Page 2 Page 3 Page 4 Page 5

Made with FlippingBook - Online magazine maker