Rosliny wiosny 2021-2022 | PL

“Od ponad 25 lat zespół hodowców i naukowców w firmie Syngenta codziennie pracuje nad stworzeniem najlepszych bratków dla wszystkich naszych klientów: producentów, sprzedawców detalicznych i konsumentów. Chcemy zaoferować bratki, które są łatwe i niezawodne w produkcji i w sprzedaży oraz cieszą kolorami w każdym ogrodzie. Jestem dumny, że prowadzę hodowlę bratków Delta przez ponad dekadę i cieszę się z tego, że widzę, jak nasze bratki są powszechnie uprawiane na całym świecie. Ale nie ma czasu, aby usiąść i odpocząć, zmiany klimatyczne, potrzeba bardziej zrównoważonej produkcji, ewoluujące trendy konsumenckie zmieniają wymagania dotyczące sukcesu w przyszłości. Ja i mój zespół nie możemy się doczekać, aby nadal dostarczać naszym klientom najlepsze bratki dzisiaj i przez następne 25 lat.”

“Zaraz po zjednoczeniu Niemiec otrzymaliśmy zalecenia od przedstawiciela handlowego firmy Syngenta w sprawie produkcji kwiatów. Nie żałowaliśmy tej decyzji i dlatego od samego początku byliśmy jednym z pierwszych producentów bratków w regionie. Genetyka Delta była dobra od początku i oznaczała szeroką gamę odmian i dobrą trwałość. Oczywiście próbowaliśmy także innych odmian, ale opinie konsumentów końcowych sprawiły, że po krótkim czasie przeszliśmy wyłącznie do genetyki Delta. Kiedyś dostarczaliśmy bratki Delta tylko jednemu ogrodnikowi obsługującemu cmentarz, dzisiaj zaopatrujemy wszystkie cmentarze w regionie, ponieważ, na dłuższą metę, jakość roślin jest przekonująca. Trwałość oraz obfitość kwitnienia zawsze były najbardziej istotne zarówno w produkcji, jak i dla konsumentów. Zalecenia przedstawicieli firmy Syngenta, którzy wykazują się dużą wiedzą na temat genetyki, zawsze pomagały nam w doborze odpowiednich odmian. Regularne ulepszenia i innowacje w asortymencie bratków Delta pomagają nam spełniać nasze własne wysokie standardy.”

Robbie Gieslink Hodowca Syngenta Flowers

Gartenbau Kinnemann & Martin GbR Jörg Martin Zwenkau, Niemcy

“Nasza firma została założona w 1913 roku przez mojego pradziadka, wtedy dominującą uprawą były pelargonie. Produkujemy bratki od 30 lat i Delta jest u nas od samego początku jej istnienia. Poszukujemy produktu, który dobrze kwitnie przy niskim natężeniu światła, z dobrą trwałością i jest łatwy w przygotowaniu; co nie zawsze jest możliwe w przypadku innych genetyk dostępnych na rynku. W przyszłym roku planujemy zwiększyć liczbę ulepszonych odmian w naszej produkcji. Na przykład Delta Lavender Shades, który jest fantastycznym modnym kolorem. W zeszłym roku dostosowaliśmy nasz program nawożenia zgodnie z radą Bena, Specjalisty Technicznego firmy Syngenta Flowers. Widzimy poprawę w trwałości i obfite kwitnienie nie tylko roślin dwuletnich, ale także innych upraw.”

“To, co cenimy w genetyce Delta, to duże wyrównanie i szeroka gama kolorów. Pokrój roślin jest dobry, są zwarte, co ułatwia produkcję. Seria sprawdziła się w różnych warunkach atmosferycznych. Podczas planowania produkcji zawsze ważne jest dla nas efektywne wykorzystanie powierzchni, to gwarantuje Delta, również w czasie sprzedaży prawie nie ma żadnych strat. Doceniamy ciągłe doskonalenie genetyki; na przykład tolerancja na szarą pleśń stale się poprawia, również wyrównanie kwitnienia poszczególnych kolorów jest coraz lepsze, nawet zachowanie się roślin po kwitnieniu jest niezawodne.”

Régis Benoist EARL Benoist Horticulture Francja

Verena Rath Gartenbaubetrieb Rath Moosinning, Niemcy

“Delta Viola to najbardziej kompletna i zbilansowana genetyka bratka wielkokwiatowego na rynku. Dostarczana rozsada w tacy 480-komorowej (paletka Xtray) umożliwia między innymi mechaniczne sadzenie, co jest dla nas kluczem do sukcesu. W przeszłości wysiewaliśmy nie tylko nasiona bratka Delta, ale także inne odmiany, jednak w międzyczasie całkowicie przeszliśmy na odmiany Delta w Xtray, które charakteryzują się dużym wyrównaniem.”

“W naszej firmie - Kwekerij Hartink – uprawiamy bratki Delta ® od początku. Nasze rośliny dostarczamy do lokalnych kwiaciarni, centrów ogrodniczych i indywidualnych odbiorców. Większość naszych klientów oczekuje szerokiej palety barw oraz wyrównanego wzrostu roślin. Seria Delta ® łączy cechy preferowane przez rynek, dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na tę genetykę. Dzięki ciągłym udoskonaleniom w ramach serii Delta ® nadal spełnia ona wszystkie nasze oczekiwania. Spodziewamy się, że Syngenta pozostanie liderem na rynku, ponieważ utrzymują stały kontakt z ogrodnikami i dobrze znają nasze życzenia i wyzwania!”

Azalea Chlumec s.r.o Petr Nachlinger Chlumec, Czechy

Kwekerij Hartink Jan Hartink Niderlandy

“Nadzorujemy rabaty miejskie w Madrycie i od wielu lat ukwiecamy to piękne miasto bratkami Delta. Wybraliśmy tę genetykę, ponieważ rośliny są mocne i dobrze rozkrzewione. Delta kwitnie nieprzerwanie od października do marca, nawet przy mrozie i przy słabym świetle. Jeżeli popatrzysz na bratki w rejonie Madrytu zobaczysz gównie odmiany z grupy Delta, ponieważ ogrodnicy mają zaufanie do tej genetyki.”

“Od 20 lat produkujemy bratki, od samego początku uprawiamy odmiany z grupy Delta. Jesteśmy przywiązani do bratków Delta ponieważ rośliny mają duże kwiaty i nie wyciągają się. Cenimy te odmiany za wyrównane kwitnienie, co pozwala nam oferować zestaw kolorów w jednym czasie, a bogata kolorystyka zachęca kupujących. Na wiosnę, kiedy w obiektach produkcyjnych podnosi się temperatura rośliny zachowują zwarty pokrój. Delta od 20 lat nie traci swoich cech, dodatkowo jest cały czas ulepszana.”

Carmen Lázaro Muñoz Acciona Hiszpania

Gospodarstwo Ogrodnicze Monika i Waldemar Kalkowscy Elbląg, Polska

Buen Retiro garden, Madrid 

“Pozwólcie, że przedstawimy wam Gabrieli Luciano z Włoch, który produkuje Deltę od samego początku, od 25 lat.

Bratki z rodziny Delta są bardzo cenione przez wszystkich konsumentów, którzy sadzą je w swoim ogrodzie, ponieważ zapewniają szeroki asortyment kolorów czystych i z oczkami. Finalni odbiorcy doceniają tę serię, ponieważ rośliny są łatwe w uprawie, nieprzerwanie kwitną, a ich duże kwiaty dodają koloru pięknym ogrodom i rabatom kwiatowym za pomocą kilku roślin. Z biegiem lat asortyment odmian jest stopniowo zastępowany ulepszoną genetyką i nowymi kolorami.”

“Bratki z grupy Delta uprawiamy już od 20 lat. Odmiany charakteryzują się wyrównanym wzrostem i kwitnieniem w poszczególnych odmianach. Delta oferuje nam szeroką gamę kolorów i długi okres kwitnienia. Co jest ważne w naszej produkcji - rośliny mają zwarty pokrój i są odporne na choroby.”

Gabrieli Luciano Gabrieli Luciano Włochy

Gospodarstwo Ogrodnicze Rafał Cierzan Karsin, Polska

“Dla nas klient zawsze był i nadal jest najważniejszy. Jeśli nasi klienci są zadowoleni i rozwijamy nasz biznes razem z nimi, to robimy wszystko dobrze. Tak jest w przypadku bratków Delta. Dużo produkujemy dla centrów ogrodniczych i tutaj genetyka Delta jest bezkonkurencyjna. Odznacza się niezwykle dużym wyrównaniem, a uprawa jest bezpieczna i łatwa. Nawet przy długim okresie sprzedaży trwałość roślin jest doskonała. Dzięki szerokiej gamie kolorów i ciągłym ulepszeniom, już nie mogę się doczekać następnych 25 lat współpracy z bratkami Delta.”

Jan Gärtner Gärtnerei Gärtner Drebach, Niemcy

32

Delta ®

Delta ®

33

Made with FlippingBook Learn more on our blog