מגזין מועצה אזורית לב השרון - פסח 2022

בטחון

יש על מי לסמוך מערך הביטחון והחירום בלב השרון חזק מתמיד מחלקת הביטחון, מועצה אזורית לב השרון

מוכנים לכל תרחיש - יחידת החילוץ לב השרון

חברי היחידה באתר. אנשים עצרו, שאלו ובעיקר החמיאו וביקשו לשמוע מאיתנו תובנות ורעיונות. טרם האימון עמדה ברקע השאלה האם היחידה מתאימה ", הקורס הגבוה 2 לעבור לרמה הבאה לטובת "קורס מחלץ ביותר של יחידות אזרחיות. לאחר האימון כבר אין שאלה - קיבלנו את ההכרה ואת התאריך המיוחל! - יחידה המורכבת 2013 יחידת החילוץ לב השרון פועלת מאז שנת כולה ממתנדבי המועצה מכלל היישובים. במסגרת כל אימון חברי הקבוצה מתכוננים לתרחישים שונים, במטרה לתת במקרה הצורך את המענה הנדרש במהירות האפשרית תוך לקיחת האתגר בשתי ידיים. חברי היחידה מרגישים זכות גדולה להיות חלק מחבורה זו המייצגת את ''ארץ ישראל היפה'', האכפתית והערבה זו לזו. ככה זה כאשר משלבים כוחות יחד למען מטרה משותפת. המועצה האזורית לב השרון מכירה מצידה בצורך ביחידה המהווה את העורף הכלכלי והלוגיסטי ופועלת יד ביד עם אנשי פיקוד העורף אשר תורמים את המעטפת והידע, כמו גם המתנדבים המסורים אשר בוחרים בדרך העשייה ומאמצים את הכלל לפיו ''המזל מעדיף את אלו המתכוננים אליו מראש''.

25 בבוקר. חורפי, קר ורטוב ובכל זאת 7 . 2021 סוף דצמבר חברים מיחידת החילוץ לב השרון מתייצבים בחולות זיקים לאימון חילוץ. מסביב חיילים, כלים הנדסיים והריסות בטון על שטח ענק. הייתה זו פעם הראשונה שהיחידה מתאמנת כחלק אינטגרלי מגדוד חילוץ, כשמסביבנו כוחות סדירים, מילואים ומאמנים. כל אחד ידע בדיוק את תפקידו וניגש למלאכה ברצינות המלאה, לצד מודעות לגודל האחריות וכן גם לסכנה כשלצידנו עיניים בוחנות, בודקות וכאלו שלא באמת מכירות את היכולות. לאחר מספר דקות הסקרנות התחלפה בפליאה, בהשתאות ובתחושת הערכה. אף אחד לא ציפה לרמה הגבוהה שהפגינו

אירועי פריצה ביישובים

תעודות ההוקרה שהוענקו לצוות. החשוד נעצר, כאשר כנגדו מתקשרים אירועי פריצה רבים שהתרחשו במרחב. בנוסף, המשטרה עצרה בחודש פברואר האחרון תושב נתניה בחשד לביצוע סדרה של מעשי גניבה בבתי כנסת בשער אפרים. המש"ק האזורי של שער אפרים התבקש לחקור מספר אירועים במסגרתם נגנבו אלפי שקלים מבתי כנסת במושב, כאשר החשד שעלה היה לגבי אדם המתחזה ''לצדיק'' ומבקש להתפלל תפילת "מנחה". במסגרת פעילות סמויה של המשטרה, נראה החשוד כשהוא נוטל כספים מקופות הצדקה, נרתיקי תפילין ומתשמישי קדושה אחרים. כאמור, המשטרה עצרה את החשוד ובהתאם לממצאי החקירה הגישה כנגדו כתב אישום על ידי יחידת התביעות של משטרת ישראל במחוז מרכז.

לאחרונה נעצר חבר בחוליית פורצים שעשתה שמות באזור השרון. חברי כיתת הכוננות המועצתית, סגל חבל מג"ב לב השרון ובילוש תחנת שדות, פעלו במשך מספר שבועות לאיתור ולכידת החולייה. בתמונ - ניתן להתרשם מציוד ששימש את החולייה וכן את

הרצאה בנושא בטיחות ברשת

לקראת חג הפורים העבירו שוטרי חבל מג"ב לב השרון. הרצאות בבתי הספר השונים בנושא נפצים, אלימות ובטיחות ברשת. בפני התלמידים הוצגו תכנים עדכניים וניתן להם ארגז כלים כיצד להישמר במרחב הרשתי.

29

• ניסן התשפ״ב 2022 אפריל

Made with FlippingBook Online newsletter maker