מגזין מועצה אזורית לב השרון - פסח 2022

מגזין

סגן עמית שחם

ו

בראיוןמיוחדהיאמספרתעלתקופהמחשלת במיוחד, ולא שוכחת לשלוח מסר אישי בדגש על העצמה נשית: ''חשוב לי להזכיר לכולנו שאנחנו יכולות'' ) בבסיס 144 במרץ התקיים טקס קורס חובלים (מחזור 2 ב- זרוע הים בחיפה. לראשונה בתולדות קורס החובלים, סיימו נשים, רבע ממספר המסיימים בקורס. מדובר 9 אותו בהצלחה בשיעור הנשים הגבוה בכל הזמנים בקורס החובלים, הכולל גם נציגה משלנו בלב השרון (!) ), בוגרת קריית חינוך דרור. היא 21 ( סגן עמית שחם הכירו את מתגוררת לסירוגין אצל אימה ואביה במושבים עין שריד ובני דרור, והינה האחות הגדולה במשפחה, מתוך חמישה אחים ואחיות סך , 2019 הכל. עמית עלתה לראשונה עלתה על מדים באוקטובר ישירות לקורס חובלים מאתגר שאורכו שנתיים וארבעה חודשים. ''נכנסתי מישהי אחת לצבא, וכיום אני בהחלט יכולה לומר שעברתי תהליך מדהים שביגר אותי כאדם והפך אותי לבן אדם שונה לחלוטין'', היא מספרת בגילוי לב. ''הקורס לימד אותי כל כך הרבה – כיצד לסחוף אחריי אנשים, על מיומנויות למידה שונות, כישורי חיים, מנהיגות, כריזמה, ביטחון עצמי, ובעיקר על ערכים. מעבר לכך, הכרתי חברים לכל החיים שהפכו עבורי למשפחה''. כעת עם סיום הקורס שובצה עמית לתפקיד סגנית קצין גנ''ק (גילוי, ניווט וקשר) בבסיס אח''י עצמאות בסמוך לחיפה. ''המשימה שלי עכשיו היא לקחת את כל מה שלמדתי ולדעת כיצד ליישם הכל לפרקטיקה'', היא אומרת. ''התפקיד הזה טומן לוחמים תחתיי, כך שזה מצריך 9 בחובו הרבה אחריות. יש לי ממני הרבה עבודה, כולל התעסקות בבעיות אישיות ומנהלות לצד המשימות המבצעיות. מתפקידי לדאוג למקצע אותם בצורה הטובה ביותר. זה מאוד מאתגר, אבל גם מספק ברמות''. עד כמה את מרגישה גאה עצם היותך אישה שמסיימת את הקורס. ''אני מאוד מאמינה בהעצמה נשית. צה''ל הוא אחד המקומות שמאוד מקדם את הנושא הזה, במיוחד בשנים האחרונות. רוב המחלקה שלי גם מורכבת מבנות ומפקדות חובלות, כך שאני ממש לא מרגישה משהו חריג. אני תופסת את אותן תורנויות ונדרשת לעמוד ביעדים, בדיוק כמו חיילים. חשוב לי להזכיר לכולנו שאנחנו יכולות לעשות הכל''. אחד האתגרים מבחינתי הוא לשמור על הנשיות שלי במקום שמאופיין באווירה 'גברית', בין אם זה בצורת הדיבור או בהבעת אמפתיה ורגישות ללוחמים, וגם בנראות. אולי זה יישמע שטותי לחלקמהאנשים, אבל חשוב לי למרוח לק ולשמור על מראהמטופח. זה לא מוריד כהוא זה מהערך והאיכות שאני מביאה לתפקיד''.

שנים? 5 איפה נראה אותך בעוד ''האמת היא שלא חשבתי על זה יותר מדי לעומק, אבל אני בטוחה שאיפה שלא אהיה, אעשה את הכל על מנת להמשיך לכבוש פסגות ולבצע תפקידים משמעותיים ופורצי דרך''.

מועצה אזורית לב השרון מצדיעה וגאה בארבעת בוגרי מחזור י''ח, קריית חינוך דרור, על סיום קורס חובלים. עלו והצליחו!

פרשה כנפיים

תעשו הרבה כבוד לאופיר ממושב צור משה, 23 כנפי, בת בוגרת קריית חינוך דרור. היא אמנם השתחררה ממש לאחרונה מצה''ל, אך הספיקה לקראת שחרורה לקבל פרס מעורר גאווה, כשזכתה בתואר מצטיינת ראש אט''ל (אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה).

אופיר, שהתמיינה לראשונה לקורס הטיס היוקרתי ואף הגיעה עד לשלב הגיבוש האחרון, בחרה להתגייס בסופו של יום ליחידת מגל, , 2016 מערך הכשרת הטירונות בצה''ל. היא התגייסה באוגוסט ומאז הלכה והתקדמה בין מגוון תפקידים, במהלכם הספיקה לפקד על עשרות רבות של חיילים וחיילות, תפקידים אותם ביצעה במסירות אין קץ תוך הפגנת רגישות ויכולות גבוהות. ''הייתה לי חוויית שירות משמעותית בצורה בלתי רגילה'', מספרת אופיר במבט לאחור. ''רוב חיי זכורה לי חוויה מבית הספר של חוסר משמעת עצמית. פתאום בצבא נפל אצלי האסימון. הבנתי שיש לי הזדמנות למנף את כל היכולות שפחות היו לי בעבר. אני מתכוונת לממש את כל הכלים שקיבלתי בשירות ולהשתמש בהם על מנת לממש את עצמי''. ''אני מנסה בימים אלה להתמיין לבית ספר ומה לגבי העתיד? למשחק. זהו חלום ילדות, שכעת אני מקווה שאוכל להגשים אותו''.

30

• ניסן התשפ״ב 2022 אפריל

Made with FlippingBook Online newsletter maker