מגזין מועצה אזורית לב השרון - פסח 2022

מגזין

, נחשבת לאחת ההבטחות הישראליות הגדולות בתחום 18 רוני כהן מגאולים, רק בת האקרובטיקה. אחרי שחזרה לאחרונה עם מדליית כסף זוגית מאליפות העולם באזרביג'אן, ורגע לפני שהיא עולה על מדים ומתגייסת לצה''ל, היא מספרת מהו סוד ההצלחה שלה: ''עבודה קשה וכוח רצון הם שמנחים אותי לאורך כל הדרך''

איך נראית שגרת האימונים שלך? ''אני משתייכת כיום לשני מועדונים – אקרוג'ים לב השרון בכפר- הס וצורן ומעופפי חיפה, כךשבכל יוםאחר הצהרייםאני מתאמנת שעות באחד מהמועדונים הללו, ולקראת התחרויות יש 4 כ- אימוני בוקר נוספים. האימונים כוללים עבודה אישית על כושר, גמישות ואלמנטים אישיים, בשילוב עבודה של צוותים, תרגילי פירמידות המשלבים כוריאוגרפיה ומוסיקה''. ספרי על ההישג המטורף שלך באזרביג'אן? ''הדבר הכי מדהים הוא שאני והשותפה שלי, מאיה, והמאמן המוביל, ינאי כלפה (אלוף עולם ברביעיית בנים) מכירים בסך הכל חודשים, אבל החיבור בינינו היה מהיר מאוד. בינואר השגנו יחד 4 את הקריטריון לאליפות העולם, אחרי שזכינו באליפות ישראל, ומשם המשכנו להתאמן בצורה אינטנסיבית עד ליום התחרות. צוותים באליפות העולם שהתקיימה בבאקו. 14 סך הכל היינו בסיכום הכללי של התחרות ולאחר שני תרגילי באלאנס ודינאמי, 2 , שהספיק למקום ה- 27.760 בשילוב תרגיל גמר, זכינו לציון ולמדליית כסף''. איך היו התחושות בסיום? ''שילוב מטורףשל שמחה אדירה והקלה. הרגשהשכל העבודה הקשה השתלמה בסופו של דבר, על אף האתגרים הגדולים שהיו בדרך''. מה המטרות קדימה מבחינתך? ''התחרות הגדולה הבאה שלי כנראה תהיה אליפות ישראל בשנה שתיערך בבולגריה. 2023 הבאה - הקריטריון לאליפות אירופה לאחר מכן אידרש להשיג קריטריון לאליפות העולם בדרגת סניור כאן אצלנו בישראל, בהיכל הספורט בחולון''. 2024 שתתקיים ב- איזה טיפ יש לך לתת לדור הספורטאיות הצעירות שחולמות להגיע הכי רחוק שיש? ''לא משנה באיזה ענף ספורט אתן בוחרות, זכרו כי עיסוק בספורט מקצועני דורש הרבה אחריות ויכולת לנהל את הזמן שלכן בעצמכן. תצטרכו לשמור על כושר ושגרה ספורטיבית, ובמקביל לא לשכוח להשקיע גם בבית הספר והחיים החברתיים. זה לא פשוט, אבל אם תהיו חדורות מטרה תוכלו להינות מהכל''.

הקיץ האחרון עמד בסימן הספורטאיות הנשיות שהוכיחו כמאמר המשפט המפורסם של טל ברודי, כי ''הן על המפה''. אחרי שלינוי אשרםריגשהמדינהשלמהעםמדלייתהזהבבתחרותההתעמלות האמנותית, כמו גם לוחמת הטקוואנדו, אבישג סמברג, שקטפה את מדליית הארד, קבלו את הנציגה הספורטיבית של לב השרון שהצטרפה לאחרונה לחגיגת זוללות התארים. , רוני כהן אז נכון, אמנם לא מדובר באולימפיאדה, אך עבור שחזרה בחודש שעבר מאליפות העולם באקרובטיקה שנערכה באזרביג'אן עם מדליית כסף זוגית יחד עם שותפתה מאיה ולנר, מדובר בסיבה למסיבה. אביבים ובימים אלה ממש עולה על 19 רוני, שחוגגת החודש מדים ומתגייסת לצה''ל כספורטאית מצטיינת, נחשבת שלא בכדי לאחת ההבטחות הגדולות של האקרובטיקה הישראלית. ''התחלתי בתחום בגיל מאוחר יחסית'', היא מספרת במבט במועדון ההתעמלות 13 לאחור על הקריירה אותה החלה רק בגיל מכבי אקרוג'ים הפועל בלב השרון, בהדרכתם של המאמנים יהודה הובר, חגית וחן דיסקין. ''בגיל שנה טסתי עם ההורים לשליחות בטקסס, ארצות-הברית, שם לראשונה התחלתי לעסוק בהתעמלות בצורה לא מקצועית. כשחזרנו כעבור כמה שנים ארצה נחשפתי להתעמלות מכשירים, אבל בשלב מסוים פרשתי וחיפשתי ספורט אחר שיותר יעניין אותי''. רוני, בוגרת קריית החינוך דרור, מצאה בהמשך תשוקה בענף האקרובטיקה, שלדבריה טומן בחובו עולם ומלואו. ''אקרובטיקה הוא ספורט מיוחד מאוד, שכן אתה אף פעם לא לבד – תמיד עובד בצוות של זוג, שלישייה או רביעייה. ''האקרובטיקה דורשת הרבה אחריות. בעיקר בתור הבסיס, יש לך אחריות על החבר או החברה הקטנים שבצוות, לזרוק, לתפוס ולשמור עליהם לאורך כל התרגיל''. לדבריה, ''הספורט הזה לימד אותי המון על עבודת צוות, ערבות הדדית, ארגון וניהול זמנים. האימונים מאוד תובעניים, אבל זה גם מאוד מחשל ומכניס אותך למשמעת, שבסופו של יום עוזרת גם באלמנטים רבים אחרים בחיים''.

31

• ניסן התשפ״ב 2022 אפריל

Made with FlippingBook Online newsletter maker