Dvouletky a Jarní Trvalky 2021-2022 | CZ

“Hned po znovusjednocení Německa v roce 1990 nám zástupce firmy Syngenta doporučil přechod na produkci květin. Nikdy jsme tohoto rozhodnutí nelitovali, díky němu jsme se stali prvními producenty macešek v region. Macešky Delta ® byly výborné hned od začátku, líbila se nám barevná škála a odolnost při prodeji. Samozřejmě jsme zkoušeli i konkurenční odrůdy, ale zpětná vazba od spotřebitelů nás přesvědčila k návratu k Deltě. Kdysi dávno jsme zásobovali jen jedno hřbitovní zahradnictví, dnes díky stálé kvalitě zásobujeme všechny v regionu, Odolnost ke špatným podmínkám a kvalita květu jsou hlavní důvody spokojenosti profesionálního pěstitele i spotřebitele. Pěstitelská doporučení od zástupců firmy Syngenta, založené na odborných znalostech, nám vždy pomohla s výběrem správných variet. Oceňujeme i další vylepšování odrůd a nové barvy, které splňují naše vysoké nároky.”

“Již více než 25 let pracuje každodenně tým šlechtitelů, pěstitelů, opylovačů a výzkumníků ve firmě Syngenta na vytvoření těch nejlepších macešek pro pěstitele, obchodníky i spotřebitele. Našim cílem jsou rostliny, které se snadno a spolehlivě napěstují, rychle prodají a ozdobí každou zahradu. Jsem hrdý na to, že vedu šlechtitelský program Delta ® po dobu více než deset let a že mohu vidět její úspěchy po celém světě. Ale stejně tak moc dobře vím, že není čas na uspokojení a odpočinek – kvůli novým potřebám v produkci a novým prodejním trendům musíme i nadále pracovat na dalším zlepšování.. Já i můj tým se těšíme na pokračování tohoto úspěšného příběhu, jak hned zítra, tak i za dalších 25 let.”

Robbie Gieslink Šlechtitel Syngenta Flowers

Gartenbau Kinnemann & Martin GbR Jörg Martin Zwenkau, Německo

“Naše společnost byla založena mým pradědečkem v roce 1913, zaměřoval se hlavně na pěstování muškátů. Macešky pěstujeme již vice než 30 let, po celou tu dobu pěstujeme s úspěchem sérii Delta ® . Potřebujeme totiž odrůdu, která kvete spolehlivě i za krátkého dne, má dobrou trvanlivost na prodejně a snadno se expeduje – takovou kombinaci žádná jiná série nenabízí. Pro příští sezonu plánujeme větší podíl vylepšených barev, například Lavender Shades je fantastická módní barva.

“Na maceškách Delta ® oceňujeme hlavně vysokou uniformitu a široký výběr barev. Habitus rostliny je velmi dobrý - je přirozeně kompaktní a dá se dobře kontrolovat. Kvalita odrůdy zůstává vysoká za různých klimatických a světelných podmínek. Pro naše plánování produkce je důležité uvolňovat pěstební plochu celou, což je u Delty spolehlivé – nezůstávají žádné neprodejné rostliny. Oceňujeme i kontinuální snahu o další zlepšování – odolnost k padlí se postupně zlepšuje a také uniformita u některých problematičtějších variet se více a více přibližuje těm nejlepším. ”

Loni jsme na doporučení specialisty firmy Syngenta Bena Geijtenbeeka upravili systém výživy. Díky tomu se zlepšila odolnost našich rostlin, a to nejen dvouletek.”

Régis Benoist EARL Benoist Horticulture Francie

Verena Rath Gartenbaubetrieb Rath Moosinning, Německo

“Delta ® je nejkomplexnější velkokvětá hybridní maceška na trhu. Odebíráme ji v sadbovači XT480, což nám kromě dalších výhod umožňuje hrnkování našim robotickým strojem.

V minulosti jsme si sami vysévali osivo různých macešek, postupem času jsme ale přešli na mladou sadbu v Xtrayi a jen na sérii Delta ® – hlavní výhodou pro nás je vysoká uniformita.”

“V našem zahradnickém podniku Kwekerij Hartink pěstujeme macešky Delta® od samého začátku. Prodáváme je do lokálních květinovek, zahradnictví a zahradních center. Většina zákazníků upřednostňuje široký výběr barev a uniformní habitus všech variet. Deltu jsme začali pěstovat proto, že splňovala všechna naše požadavky i požadavky našich odběratelů – a toto díky dalšímu šlechtění platí stále. Očekáváme, že firma Syngenta zůstane i nadále lídrem trhu, protože udržuje dobré vztahy se zákazníky a protože dobře zná potřeby trhu!”

Azalea Chlumec s.r.o Petr Nachlinger Chlumec, Česká republika

Kwekerij Hartink Jan Hartink Nizozemí

“Máme na starosti veliké výsadby města Madrid, pro ozdobu tohoto krásného města již mnoho let vysazujeme macešky Delta ® . Vybrali jsme si je kvůli odolnosti a dobrému rozvětvování. Kvetou kontinuálně od října do března, dokonce i během mrazivých a tmavých dní. Deltu najdete i v mnoha jiných zahradnictvích kolem Madridu, protože pěstitelé znají její spolehlivost.”

“Již více než 20 let pěstujeme macešky, od samého začátku sérii Delta ® . Získala si nás kombinací velikosti květu a krátké květní stopky, která se nevytahuje. Důležitá je pro nás i uniformita nakvétání různých barev, díky které můžeme expedovat barevné kombinace atraktivní pro obchodníky najednou. Na jaře, když teplota v produkci rychle vzrůstá, zůstávají stále nízké. Delta ® během 20 let neztratila nic ze svých dobrých vlastností a navíc se dále zlepšuje v některých aspektech.”

Carmen Lázaro Muñoz Acciona Španělsko

Gospodarstwo Ogrodnicze Monika & Waldemar Kalkowscy Elbląg, Polsko

Buen Retiro garden, Madrid 

“Zahradnická firma Gabrieli Luciano z Itálie pěstuje macešky Delta ® od samého začátku před 25 lety.

Macešky Delta ® jsou velmi oblíbené mezi spotřebiteli pro širokou škálu barev, ať už čistých nebo okatých forem. Pro zahradní výsadby je výhodou snadné pěstování, nepřetržité kvetení a obrovské květy – záhony díky tomu vypadají barevně i při menším počtu rostlin. Během doby jsme si vytvořili vlastní barevnou škálu, kterou jen dolaďujeme o vylepšené variety a nové barvy.”

“Macešky Delta ® pěstujeme již 20 let, a to kvůli vyrovnanému vzrůstu a uniformní době nakvétání jednotlivých barev. Mají širokou škálu barev, dlouhou dobu kvetení a trvanlivost na prodejně. Pro nás osobně je také velmi důležitý kompaktní tvar a velká odolnost k chorobám.”

Gabrieli Luciano Gabrieli Luciano Itálie

Gospodarstwo Ogrodnicze Rafał Cierzan Karsin, Polsko

“Pro nás je, a vždy byl, zákazník na prvním místě. Pokud je spokojen a roste současně s námi, považujeme to za důkaz, že děláme věci dobře. A to platí i pro macešky Delta ® – produkujeme velkou část rostlin pro zahradní centra, kde je Delta ® nepřekonatelná. Má vysokou uniformitu a snadno se plánuje na termíny expedice. Je spolehlivá i v případě velmi dlouhé prodejní sezóny. Se současnou škálou barev a dalšími inovacemi od Syngenty se už teď těšíme na dalších 25 let s Deltou.”

Jan Gärtner Gärtnerei Gärtner Drebach, Německo

32

Delta ®

Delta ®

33

Made with FlippingBook Learn more on our blog