KATALOG_ZIMA_2022_2023_EXIMTOURS

poleca EXIMTOURS

Słowacja Podobnie jak Czechy, Słowacja spraw- dzi się jako miejsce na krótki i dłuższy urlop. W słowackich górach jest wiele różnorodnych ośrodków narciarskich, a trasy są równie dobrze przygotowa- ne, jak w krajach alpejskich. Tym, co często decyduje o wyborze Słowacji, są liczne baseny termalne pozwalające na regenerację sił. Jednym z najbardziej znanych kurortów jest tu tatrzański Stary Smokowiec, a jego wielką atrakcją – kolejka na Hrebienok, która dociera na wysokość 1285 m n.p.m. Ze szczytu można zjechać prosto do Starego Smo- kowca (dł. zjazdu: 2350 m), podziwiając okoliczne miejscowości, m.in. Poprad. Polska Tatry, Sudety, Karkonosze… W Polsce mamy mnóstwo ciekawych miejsc, w których można spędzić czas zimą. Wiele tras o różnym stopniu trudności zapewnia bezpieczne warunki zarówno dla początkujących, jak i zaawansowa- nych fanów szusowania. Możliwości uprawiania innych dyscyplin oraz okazje do odkrywania natury i zabytków polskich gór pozwolą spędzić ciekawie zarówno weekend, jak i zimowy urlop.

Czechy To doskonały kierunek na krótki wypad, ale i dłuższy wypoczynek. W czeskich górach można uprawiać narciarstwo zjazdowe i biegowe, saneczkarstwo, jeździć na łyżwach i w snowparkach. Przyjaźnie nastawieni mieszkańcy i brak bariery językowej to dodatkowe atuty zimowego urlopu w Czechach. Najważ- niejszym ośrodkiem turystycznym jest Szpindlerowy Młyn w Karkonoszach. Oferuje 25 km tras zjazdowych o różnym

stopniu trudności i 85 km tras biego- wych. Czesi szczycą się najdłuższym torem łyżwiarskim na świecie, który znajduje się w Lipnie, a fanów saneczkar- stwa zapraszają do miasteczka Janské Lázně, gdzie na Czarnej Górze (Černá Hora) zlokalizowano tor do jazdy. Nie sposób nie wspomnieć o Górach Izer- skich ze 100 km tras biegowych. Co roku odbywa się tu tzw. Izerska Pięćdzie- siątka – zawody narciarskie, w których startują sportowcy z całego świata.

Na narciarzy czeka wiele atrakcyjnych propozycji spędzenia czasu poza stokiem. Każdy kraj ma swój góralski folklor i ciekawe zabytki.

eximtours.pl | EXIM TOURS ZIMA 2022/2023 | 9

Made with FlippingBook - Online catalogs