KATALOG_ZIMA_2022_2023_EXIMTOURS

poleca EXIMTOURS

après ski TOP BARY

nie lubią tracić czasu, bo chcą się uczyć, rozwijać, mogą po aktywności na stoku uczęszczać na kurs tańca, gotowania lub przyrządzania drinków. Takie szkole- nia to doskonała okazja, żeby poznać lo- kalne smaki i zwyczaje. Po tak angażują- cych zajęciach hotele oferują narciarzom luksusowy relaks w spa z szeroką ofertą wielu rodzajów saun, wód leczniczych w basenach albo odprężających masaży.

nurkować pod lodem. Nocne szusowa- nie bądź przejażdżka psim zaprzęgiem z pewnością zostaną niezapomnianym przeżyciem, podobnie jak lot paralotnią lub balonem. Jeśli ktoś zamarzy sobie, żeby wyjazd na narty połączyć z pro- gramem kulturalnym, nie ma problemu. Wiele narciarskich regionów oferuje zwiedzanie historycznych miasteczek, muzeów, zamków. Ci narciarze, którzy

MALGHET AUT Folgarida (Włochy):

jeden z najbardziej znanych barów w Val di Sole z bogatą ofertą imprez.

TROFANA ALM Ischgl (Austria):

Co pijemy po nartach? Mapa obowiązkowych drinków.

doceniany za lokalny styl i wódkę apple schnapps. HENNU STALL Zermatt (Szwajcaria):

wyjątkowa rustykalna chata, w której miłośnicy nart uwielbiają imprezować w strojach narciarskich. DJ-e, zespo- ły live, rozgrzewające napoje tworzą niepowtarzalną atmosferę. BULLBAR w Pecu pod Śnieżką (Czechy): ciekawą atrakcją jest tu grillowanie na świeżym powietrzu. KUHSTALL LUB SCHATZI ISCHGL bo to również miejsca koncertów, które przyciągają nawet 25 tys. gości, na scenie występowały tutaj takie międzynarodowe gwiazdy, jak Elton John i Robbie Williams. w dolinie Paznaun (Austria): bary imprezowe, ale nie tylko,

1 JAGERTEE: czyli herbata myśli- wych – to mocna czarna herbata zalana jeszcze mocniejszym rumem. W alpejskich kurortach Austrii napijemy się różnych wariacji tego drinka – z owocowym brandy, winem, pachnącymi przyprawami. 2 GRZANE WINO: przyrządzo- ne z cynamonem, goździkami, miodem, cząstkami cytryny albo pomarańczy. Grzane wino dostanie- my właściwie w każdym narciarskim kurorcie, może różnić się sposobem przyprawienia. 3 SCHNAPPS: mocny spirytus dla złagodzenia smaku podawany na przykład z kawałkami gruszek lub jabłek z kompotu. Napitek spo- tkamy w Austrii i na Słowacji. 4 APEROL SPRITZ: recepturę drinka, która zawiera zarówno gorzkie, jak i słodkie pomarańcze oraz rabarbar, opracowali w 1919 r. włoscy bracia Luigi i Silvio Barbieri. 5 BOMBARDINO: gorący drink z ajerkoniaku i brandy, z dodat- kiem bitej śmietany oraz startej czekolady. 6 GRAPPA: włoski trunek robiony ze śliwek (grappa di prugna) lub jabłek (grappa di mela). W szklaneczkach z kawałkami owoców i flagą na wykałaczce jest nieodłączną towarzyszką imprez après-ski we włoskich kurortach Alp. Kieliszek grappy jest popularny wśród narciarzy także na stoku, np. w czasie gorszej pogody.

1

2

3

W których narciarskich kurortach można spotkać celebrytów i koronowane głowy?

4

GSTAAD (SZWAJCARIA): upodobał je sobie m.in. książę Rainier. VERBIER (SZWAJCARIA): tu szusują Leonardo DiCaprio i Victoria Beckham. KITZBÜHEL (AUSTRIA): tu chętnie bywa książę Karol.

5

6

eximtours.pl | EXIM TOURS ZIMA 2022/2023 | 37

Made with FlippingBook - Online catalogs