KATALOG_ZIMA_2022_2023_EXIMTOURS

poleca EXIMTOURS

Najlepsze SPA w europejskich kurortach narciarskich

drogi oddechowe. Widoczna jest również widoczna poprawa kondycji skóry oraz polepszenie samopoczucia. Często hotele oferują też medytację, tai chi, jogę lub pokrewne aktywności, które odprężają psychicznie i fizycznie. Dobrodziejstwo wód termalnych Podczas całodniowego pobytu na stoku nasze ciało jest narażone na chłód, nad- mierny wysiłek fizyczny, a często także i na drobne urazy. Szybką regenerację wyczerpanego organizmu zapewnia koją- ca kąpiel w basenie termalnym. Dlatego w sąsiedztwie europejskich kurortów narciarskich wyrastają ośrodki kuszące kąpielami w ciepłych źródłach. Obojętnie, czy zamierzamy poszusować w austriac- kim Kitzbühel, szwajcarskim Zermatt, czy po stokach słowackiego Chopoka – wieczorem możemy zregenerować siły Odpoczynek po aktywnym dniu na stoku warto połączyć z odbudową sił. w pobliskich termach. Tego typu obiek- tów z roku na rok przybywa także u nas. Do najbardziej znanych term w Polsce, zlokalizowanych w pobliżu tras narciar- skich, należą ośrodki w Szaflarach, Zako- panem, Bukowinie i Białce Tatrzańskiej. Znana i stosowana już w starożytnym Rzymie kąpiel w wodach termalnych stanowi jeden z najlepszych sposobów regeneracji po wyczerpującym dniu. Wody, których naturalna temperatura wynosi przynajmniej 20 stopni Celsjusza i jest wyższa od średniej temperatury po- wietrza, zawierają wiele prozdrowotnych składników: siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo. Mikroelementy mają nieocenione działanie – sprzyjają obniżeniu poziomu stresu i zapewniają powrót do równowagi psychofizycznej, poprawiają ciśnienie krwi oraz prze- mianę materii, a także przyspieszają rekonwalescencję. Ciepło wody pobudza zdolności obronne organizmu oraz pomaga zmniejszyć obrzęki i opuchnięcia powstałe po szaleństwach na stoku.

Bešeňová (Słowacja) W hotelu Bešeňová w Słowacji istnieje możliwość skorzystania z zabiegów w Harmonia Wellness & Spa, w którym odbywają się codzienne rytuały saunowe, a także jest możliwość spędzenia czasu w parku wodnym.

WIĘCEJ NA STR. 40

Mein Almhof (Austria) Z kolei Panorama Wellness & Spa to miejsce z wyjątkowym basenem na dachu w austriackim hotelu Mein Almhof w Nauders. Spa o powierzchni 4500 m² dysponuje dziesięcioma saunami, basenami panoramicznymi, stylowymi oazami relaksu i bogatą ofertą zabiegów kosmetycznych.

WIĘCEJ NA STR. 41

Falkensteiner (Austria) Również w Austrii, a dokładniej w Karyntii, mieści się sportowy hotel Falkensteiner usytuowany na wysokości 1600 m n.p.m. Do dyspozycji gości jest nowoczesna siłownia, zadaszona ścianka wspi- naczkowa, a także spa z saunami, basenami oraz ekskluzywną strefą urody.

WIĘCEJ NA STR. 42

Kristiania Pure Nature & Spa (Włochy) Także w hotelu Kristiania Pure Nature & Spa we włoskiej miejscowości Pejo, w centrum odnowy biologicznej Acquaviva, znajduje się kryty basen, wanna z hydromasażem, łaźnia turecka i sauny. Dostępne są tu również dostosowane do indywidual- nych potrzeb zabiegi pielęgnacyjne i masaże.

WIĘCEJ NA STR. 43

Lagorai Resort & Spa (Włochy) Podobne centrum odnowy biologicznej znajduje się we włoskim hotelu Lagorai Resort & Spa usytu- owanym w dolinie Val di Fiemme w miejscowości Cavalese. Goście szczególnie chwalą sobie jacuzzi na świeżym powietrzu.

WIĘCEJ NA STR. 44

Grüner Baum (Włochy) Odkryty podgrzewany basen jest atrakcją w in- nym włoskim hotelu Grüner Baum w Rio Pusterii. W ofercie jego luksusowego centrum wellness znajduje się także odkryte jacuzzi dla sześciu osób, fińska sauna, biosauna, aromatyczna sauna parowa, łaźnia i mgła lodowa.

WIĘCEJ NA STR. 45

eximtours.pl | EXIM TOURS ZIMA 2022/2023 | 39

Made with FlippingBook - Online catalogs