KATALOG_ZIMA_2022_2023_EXIMTOURS

poleca EXIMTOURS

Narty poza sezonem? JEŚLI SEZON ZIMOWY JEST DLA CIEBIE ZBYT KRÓTKI, NA LODOWCACH PANUJĄ IDEALNE WARUNKI DO JAZDY NA NARTACH I SNOWBOARDZIE RÓWNIEŻ POZA NAJBARDZIEJ OBLEGANYMI MIESIĄCAMI. GDY DOPADNIE CIĘ TĘSKNOTA ZA ŚNIEGIEM – ZNAJDŹ NAJLEPSZĄ LOKALIZACJĘ I CIESZ SIĘ ZIMĄ PRZEZ DŁUGI CZAS. TEKST: Katarzyna Kamińska TO MOŻLIWE!

Pitztal AUSTRIA

O środki sportowe na lodowcach są gwarancją śniegu, najno- wocześniejszych wyciągów, najdłuższych tras zjazdowych. I to poza klasycznym sezonem narciarskim! Tu powiedzenie „im wyżej, tym lepiej” jest jak najbardziej na miejscu. Fanta- styczne trasy przygotowane dla fanów szusowania są tam szalenie różnorodne. Dzięki temu każdy znajdzie swoją ulu- bioną: szerokie nartostrady dla fanów dużych prędkości, strome ściany dla miłośników adrenaliny i płaskie, idealnie przygotowane trasy dla początkujących oraz rodzin z dziećmi.

Pitztal to dolina w Tyrolu, a leżący u jej początków lodowiec Pitztaler Gletscher jest najwyżej usytuowa- nym ośrodkiem sportów zimowych. To ponad 39 km tras oraz 12 wycią- gów, większość to trasy czerwone. Na szczyt lodowca prowadzi kolejka gondolowa. Na jednej z górnych stacji znajdują się restauracje, bary i sklepy. Na miłośników zimowych szaleństw czeka też snowpark oraz trasy w naprawdę wysokich Alpach.

Zermatt SZWAJCARIA

Znajduje się tu 38 z 54 szczytów szwajcar- skich o wysokości powyżej 4000 metrów. Dostępnych jest tu 360 km tras, a trasy na lodowcach (Klein Matterhorn oraz Pla- teau Rosa) mają długość do 25 km. Stoki w okolicach Zermatt są mocno nasłonecz- nione i osłonięte od wiatru. Do dyspozycji narciarze mają kolejki linowe. Co ciekawe, w mieście zabroniony jest ruch pojazdów spalinowych. Kursują po nim pojazdy elektryczne i dorożki konne.

Made with FlippingBook - Online catalogs