KATALOG_ZIMA_2022_2023_EXIMTOURS

poleca EXIMTOURS

Kaprun AUSTRIA Kaprun leży u stóp lodowca

Finkenberg AUSTRIA

Val Senales WŁOCHY Val Senales położone jest tuż przy

Najatrakcyjniejsza część Doliny Zillertal rozciąga się na wysokości między 630 a 3250 m n.p.m. i zapewnia doskonałe warunki do jazdy na nartach. Na położo- nym niedaleko lodowcu Hintertux białym szaleństwem można cieszyć się przez wie- le dni w roku. Na turystów czeka tu 60 km tras narciarskich i 21 wyciągów.

Kitzsteinhorn. Znakiem rozpoznawczym miejscowości są… romantyczne domki, które znajdują się w pobliżu zamku. Na turystów czekają trasy zjazdowe dla narciarzy i snowboardzistów, szlaki turystyczne, trasy do narciarstwa biego- wego, a wspaniałe krajobrazy zapierają dech w piersiach.

lodowcu Hochjoch. Ten region szczególnie doceniają rodziny z dziećmi. Na narciarzy czeka blisko 40 tras, w tym pełne emocji trasy zjazdowe po lodowcu. Na bardziej wprawionych fanów szusowania czeka czarna trasa – Schmugglerrinne. Znajdują się tu również specjalnie wytyczone trasy

(łącznie jest ich 17) dla narciarzy biegowych, na których możemy spotkać mistrzów olimpijskich, takich jak Björgen i Björndalen.

Stubaital AUSTRIA

Dolina oddalona jest 45 minut drogi od Innsbrucka. Dzięki położeniu lodowca Stubai na wysokości 3000 m n.p.m. jazda na nartach cieszy tutaj do początku czerwca. Na miejscu czekają doskonale przygotowane trasy. Dominuje dobra pogoda, a słońce zmienia twarde stoki w delikatne pola firnowe – przecież nie ma nic piękniejszego niż szusowanie w takich warunkach.

Passo Tonale WŁOCHY

Prawdziwe narciarskie królestwo regionu trydenckiego i lombardzkiego. Przełęcz znajduje się u stóp lodowca Presena – 3000 m n.p.m. Jest tutaj 30 najno- wocześniejszych wyciągów obsługują- cych 100 km tras, wśród których warto wymienić czarną Paradiso, ponieważ to najdłuższy i najbardziej emocjonujący zjazd w całym alpejskim rejonie, a trasa biegowa przecina 5 km najbardziej nasłonecznionego zbocza przełęczy.

eximtours.pl | EXIM TOURS ZIMA 2022/2023 | 55

Made with FlippingBook - Online catalogs