RUSSELL TEAMWEAR KATALOG 2020

ETYKA I ZGODNOŚĆ

Działamy odpowiedzialnie. W związku z tym współpracujemy tylko z dostawcami, którzy starają się chronić środowisko i surowce naturalne. Wspólnie chcemy zminimalizować piętno, jakie odciskamy na środowisku naturalnym, dlatego dzień w dzień stawiamy na produkty produkowane w sposób odpowiedzialny – dla lepszego świata. Uczciwość, lojalność i wdzięczność są naszym priorytetem.

OEKO-TEX Nasza cała kolekcja Russell spełnia wymagania normy Oeko-Tex® Standard 100, gwarantującej, że podczas produkcji odzieży nie stosowano nielegalnych lub szkodliwych substancji.

WRAP - WORLDWIDE RESPONSIBLE ACCREDITED PRODUCTION Większość naszych zakładów produkcyjnych posiada niezależny certyfikat WRAP, światowego systemu akredytacji produkcji odpowiedzialnej za przestrzeganie międzynarodowych norm etycznych.

AMFORI BSCI Jesteśmy członkiem amfori, wiodącego światowego stowarzyszenia przedsiębiorców na rzecz otwartego i zrównoważonego handlu. Bierzemy udział w platformie amfori BSCI. Wszystkie nasze zakłady produkcyjne są niezależnie certyfikowane zgodnie ze standardem amfori BSCI, aby

zapewnić, że spełniają one nasze standardy zgodności. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.amfori.org

OCS 100 - ORGANIC CONTENT STANDARD Norma dotycząca zawartości ekologicznej (OCS) ma zastosowanie do każdego produktu nieżywnościowego zawierającego 95-100 procent materiału organicznego. Weryfikuje on obecność i ilość materiału organicznego w produkcie końcowym i śledzi przepływ surowca od źródła do produktu końcowego. Marka Russell posiada certyfikat OCS 100 i spełnia wszystkie zobowiązania prawne związane z zawartością ekologiczną. Standard (OCS). Certyfikacja ma zastosowanie wyłącznie do produktów, które są etykietowane i/lub oznakowane z logo OCS. Jeżeli certyfikowany produkt nie jest przetwarzany lub dekorowany zgodnie z wytycznymi OCS 100, logo i wszelkie odniesienia do OCS 100 muszą zostać usunięte. GOTS – GLOBAL ORGANIC TEXTILE STANDARD Global Organic Textile Standard (GOTS) jest uznawany za wiodący na świecie standard procesu przetwarzania dla tekstyliów wykonanych z włókien organicznych. Określa ona kryteria środowiskowe na wysokim poziomie w całym łańcuchu dostaw ekologicznych wyrobów włókienniczych i wymaga również zgodności z kryteriami społecznymi. Marka Russell posiada certyfikat GOTS i spełnia wszystkie zobowiązania prawne wynikające z Global Organic Textile Standard (GOTS). Certyfikacja dotyczy tylko produktów, które są oznakowane i/lub oznaczone logo GOTS. Jeżeli certyfikowany produkt nie jest przetwarzany lub dekorowany zgodnie z wytycznymi GOTS, logo i wszelkie odniesienia do GOTS muszą zostać usunięte.

Made with 100% Organically Grown Cotton Certified by Ecocert Greenlife 210865

“organic” CertifiedbyEcocertGreenlife 210865

Wszystkie dane katalogowe są poprawne w momencie oddania do druku.

7

ETYKA I ZGODNOŚĆ

Made with FlippingBook HTML5