מגזין מועצה אזורית לב השרון - פסח 2022

רווחה וקהילה

בנוסף להעשרת הידע המקצועי שלהם בתחומי עולם הצילום הוויזואלי והדיגיטלי, זכו המשתתפים הצעירים גם להעצמת כישורי החיים שלהם ובכללם יכולות יצירת קשר בינאישי, פיתוח אחריות, ניהול זמן, פיתוח חשיבה יצירתית ומיומנויות רלוונטיות לשוק העבודה . בסיכומו של יום, הצעירים נהנו מחוויה ייחודית של קשר משמעותי עם האזרח הוותיק לצד היכרות עם עולם ההתנדבות וחוויית התרומה והעשייה למען הדור הוותיק. לפניכם מספר ציטוטים מהחוויה הראשונית של הצעירים במפגש ההיכרות עם האזרחים הוותיקים: "היה מהמם! היא מקסימה!" "התאהבתי בה (באזרחית הוותיקה) קשות" " היא כל כך מהממת!" "אני כל כך רוצה לעשות מצגת ובאמת לעורר את הסיפור חיים שלה בצורה הכי טובה! " מן הצד השני של המתרס, הוותיקים שלקחו חלק במיזם זכו לחוויה מעצימה ומשמעותית של קשר בין-דורי, בין אם על ידי עיבוד סיפור חייהם לסרט, שחזור תמונת ילדות הנושאת סיפור בתוכה או תמונת דיוקן עכשווית. הוותיקים ציינו כי התרגשו מאד מחוויית המפגש עם הצעירים, כמו גם מההזדמנות שניתנה להם לספר ולתעד את סיפורם האישי, אשר ימשיך להדהד וללוות הן את בני משפחותיהם והן את קהילת לב השרון. הסדנה הסתיימה בערב שיא חגיגי שנערך בתחילת חודש מרץ האחרון במרכז היום לקשיש של עמותת ''דורות'' במושב חרות, בו הוצגו התוצרים מהפרויקט בתערוכת סטילס והקרנה של סרטים. ללא ספק היה זה מיזם ערכי ומשמעותי בצורה בלתי רגילה.

מפיקים ביחד

בימים אלה מוקמת קהילת נשות עסקים בלב השרון. קהילת נוע"ה קמה מתוך החזון והחלום של תושבת צור משה, אורית קפלן, אשר הגיעה למחלקה לשירותי רווחה וקהילה במועצה עם הנחישות להקים פורום ערכי ואיכותי של נשות עסקים עצמאיות, שתהוונה קבוצת נטוורקינג וכוח מניע בלב השרון למיזמי קהילה. קהילת נוע"ה תהווה בית לנשות העסקים של לב השרון, להתפתחות מקצועית, אישית וחברתית. נשות עסקים מיישובי לב 6 בצוות המוביל של הקבוצה חברות השרון הזוכות לשיתוף פעולה עם עמותת ''פרויקט עסקית'' קהילת נוע"ה נשים ועסקים בלב השרון למטרת היכרות והעמקת הקשר, נערך מפגש ראשוני ומרגש בין הוותיקיםלצעירים ולאחריו מפגשצילומיםמשותף. הצעיריםהגיעו למפגש הצילומים, לאחר ידע והתנסות במספר כלים דיגיטליים והכנה מוקפדת לקראת יום הצילומים. כמו כן זכו הצעירים לליווי מקצועי מצד המנחה, צוות המחלקה וקבוצת המשתתפים. במועצה האזורית לב השרון התקיים זה מכבר מיזם בין-דורי ייחודי בהובלת משרד הרווחה, הביטחון החברתי ובשיתוף תכנית יתד ותחום ההתנדבות מטעם המחלקה לשירותי רווחה וקהילה . בפועל, הוקמה נבחרת הפקה של לב השרון (ממש כך נקראה אזרחים 6 צעירים ו- 6 קבוצת הווטסאפ שלהם) שהורכבה מ- ותיקים. מפגשים אחת לשבוע נועדה להעניק 6 מטרת הסדנא שכללה לצעיריםמיומנויות בצילומי סטילס, וידאו ועריכה, בעודשמבחינת הוותיקים המטרה הייתה לתעד את סיפורי החיים שלהם.

ובשיתוף המחלקה לשירותי רווחה וקהילה, המלווה את המיזם לכל אורכו. בתחילת החודש התקיים כנס הפתיחה וההיכרות לקהל נשות העסקים של לב השרון. היה זה אירוע נשי עוצמתי וראשון מסוגו בלב השרון. תודה לכל השותפות הנהדרות שבזכותן החלום הופך למציאות.

19

• ניסן התשפ״ב 2022 אפריל

Made with FlippingBook Online newsletter maker